ריחות רעים בכיור או באמבטיה? כך תאתרו את הבעיה ותטפלו בה נכון

ריחות רעים העולים מכיור המטבח או מהאמבטיה יכולים להיות בעייתיים ומטרידים. אולם, ברוב המקרים ניתן לאתר את מקור הריח הרע ולטפל בו ביעילות.

עוד במדריך
סיבות אפשריות מגוונות לריח רע בכיור או באמבטיה איך לאבחן במדויק את הגורם לריח הרע דרכי טיפול יעילות בבעיית הריח הרע מדוע חשוב לפנות לאינסטלטור מקצועי

במדריך זה נסקור בהרחבה את כל הסיבות האפשריות להיווצרות ריח רע, נבחן כיצד לאבחן בדיוק את הגורם לבעיה, נציג מגוון רחב של דרכי טיפול אפשריות שניתן לנקוט בהן.

נסביר מדוע כדאי מאוד לפנות לשירותיו של אינסטלטור מקצועי ומיומן כאשר הבעיה חמורה או חוזרת על עצמה.

סיבות אפשריות מגוונות לריח רע בכיור או באמבטיה

קיימות מספר סיבות אפשריות שיכולות לגרום להיווצרות ריח רע העולה מכיור המטבח או מהאמבטיה, חלקן פשוטות ונפוצות יותר וחלקן מורכבות ומעידות על בעיה רצינית יותר במערכות. ריכזנו כאן את הסיבות העיקריות:

שאריות אוכל ולכלוך - לעיתים קרובות, שיירי מזון, שומנים ולכלוך שונים נוטים להצטבר בפינות הכיור, במיוחד באזורי קצה ובזוויות שקשה לנקות. עם הזמן שאריות אלה מתחילות להירקב ולפלוט ריחות רעים. 

סתימה בצנרת - כאשר יש סתימה חלקית או מלאה בצנרת המים או הביוב של הבית, הדבר עלול לגרום לריח רע נודף מהכיור או האמבטיה. הסיבה היא שהסתימה מונעת זרימת מים תקינה וגורמת להצטברות לכלוך, שאריות אוכל ומוצקים אחרים.

מי ביוב חוזרים - במקרים של בעיות ותקלות במערכת הביוב והניקוז של הבית, עלולים מי ביוב מזוהמים ורעילים לחזור ולעלות בחזרה דרך כיור המטבח או האמבטיה. תופעה זו גורמת כמובן לריח רע ביותר. 

התפתחות פטריות ועובש - בסביבה לחה וחמה כמו כיור או אמבטיה, עלולות להתפתח פטריות ועובש שפולטות ריחות חריפים ותוקפות את חומרי האיטום והציפוי.

שימוש יתר בחומרי ניקוי - לעיתים השימוש המוגזם בחומרי ניקוי חזקים וכימיים יכול להשאיר ריח כימי חריף שנשאר בחלל זמן רב.

איך לאבחן במדויק את הגורם לריח הרע

על מנת לטפל בבעיית הריח באופן יעיל ולמנוע את חזרתה, חשוב לאתר בדיוק מהי הסיבה להיווצרות הריח הרע. יש כמה דרכים לאבחון נכון של מקור הריח:

בדקו בקפידה את הכיור והאמבטיה לשאריות אוכל, לכלוך או עובש - האם הם מופיעים בנקודות מסוימות? האם הריח נודף מהם?

נסו חומרי ניקוי אנטי-פטרייתיים או אנטי-עובשיים - אם הריח משתפר, ייתכן שהבעיה נבעה מפטריות או עובש.

שפכו מים רותחים במשך מספר דקות בכיור ובאמבטיה - אם הריח מתגבר, סימן שהוא עולה מהצנרת.

בדקו את לחץ זרם המים ואת מהירות ניקוז המים - אם יש סתימה, הזרם יהיה חלש והניקוז איטי. 

נסה לאוורר היטב את החדר למשך כמה שעות - אם הריח מתפוגג, סימן שמקורו חיצוני ולא מהכיור או האמבטיה.

שימוש במצלמה תעשייתית - איתור סתימות או דליפות בעזרת אינסטלטור עם ציוד מתאים.

דרכי טיפול יעילות בבעיית הריח הרע

לאחר שזיהיתם בבירור את הגורם לריח הרע, אתם יכולים לבחור בדרך הטיפול המתאימה ביותר. כמובן שהפתרון תלוי בסוג הבעיה:

- במידה ומדובר בלכלוך, יש לנקות את הכיור והאמבטיה ביסודיות תוך שימוש בחומרי ניקוי וחיטוי יעילים. מומלץ גם לפתוח, לרוקן ולנקות את הסיפון שמתחת לכיור.

- אם הריח נגרם מסתימה, יש להשתמש במסיר סתימות איכותי ולנקות היטב את כל צנרת המים והביוב.

- ריחות הנגרמים מעובש או פטריות דורשים טיפול אנטי-פטרייתי וחיטוי יסודי של האזורים הנגועים. 

- במקרה של שימוש יתר בחומרי ניקוי, מומלץ להחליף לחומרים עדינים וידידותיים יותר. 

- אוורור יסודי של החלל בעזרת מאווררים ופתיחת חלונות יכול גם כן לסייע בהפחתת הריח.

מדוע חשוב לפנות לאינסטלטור מקצועי

אשר הריח חוזר ונשנה למרות הטיפולים, או כאשר הסיבה לריח אינה ברורה, מומלץ לפנות לאינסטלטור מקצועי ומוסמך. אינסטלטור מנוסה יכול לאבחן בצורה נכונה את מקור הריח, ולטפל בו באופן מקיף תוך שימוש בציוד וטכנולוגיות מתקדמים כגון מצלמות תעשייתיות. בנוסף, אינסטלטור יכול לאתר ולתקן תקלות נסתרות במערכות האינסטלציה והביוב שהן לעיתים יכולות להיות הגורם לריח, ובכך למנוע את הישנות הבעיה בעתיד. פנייה לאינסטלטור מומחה היא הדרך המהירה והיעילה ביותר להיפטר מריחות רעים מטרידים.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow