צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  צביעת דירה: איך מחשבים עלויות צבע
 

צביעת דירה: איך מחשבים עלויות צבע

במקום להיגרר לפרויקט צביעה חובבני ולהוציא הרבה יותר כסף ממה שהתכוונתם, תלמדו כיצד לחשב את עלויות הצבע והמוצרים הנלווים.
מאת: יובל הרכבי    עודכן: 22/05/2018 11:24:34
עוד בכתבה:

את האפשרויות לצביעת הבית אתם כבר מכירים: תוכלו להזמין צבעי או לצבוע לבד,  ובשני המקרים זה יעלה לכם לא מעט. האם לעבוד בעצמכם יחסוך לכם כסף? ובכן, אם תשלטו בחומר אז ייתכן בהחלט שכן. איך יודעים כמה צבע צריך לקנות, איזה נפח מיכל הכי כדאי לנו וכמה כל זה יעלה?


רוב האנשים שצובעים לבד לא עורכים תכנון מדויק ובסופו של דבר קונים הרבה יותר חומר ממה שצריך. חשוב לקחת רגע על מנת לחשוב איזה חדרים אנחנו רוצים לחדש, למדוד בדיוק מרבי את הקירות וכך לחשב את הכמות שנקנה לקיר ולתקרה.

 

בחור צובע קיר בישיבה


חישוב כמויות: מה צריך לבדוק?

יאללה מתחילים לעבוד! הדבר הראשון שיש לעשות הוא למדוד את שטח הקירות.  

שטח הקיר שווה לרוחב כפול הגובה שלו. לדוגמא, בחדר מלבני בשטח 3x4 מטר עם תקרה בגובה 3 מטר יש כ-42 מטר קיר. יש לנכות מהחישוב את השטח של הדלתות והחלונות, אבל בעלי מקצוע (ובעיקר יצרנים) תמיד אומרים שכדאי לקנות 20-30 אחוז יותר לצורך רזרבות. כמו כן, אם מתכננים (וכדאי שכן) לצבוע את הקירות בשכבה כפולה יש כמובן להתייחס לכך בחישוב הכולל.

 

מה לגבי התקרה? שטח התקרה הוא זהה לשטח הרצפה כמובן, כלומר עוד 12 מ"ר שיש לקחת בחשבון. שימו לב כי את התקרה (מלבד הנמכות גבס) לרוב נצבע בשכבה בודדת של פוליסיד או מוצר דומה, ולכן יש לחשב עלות זו בנפרד.

 

יכולת הכיסוי של החומר בו בחרתם להשתמש, משפיעה גם היא על הכמויות, רוב המותגים מאפשרים צביעה כפולה של 7-8 מ"ר לליטר, אבל חשוב לוודא זאת בטרם תחשבו את הכמויות.


סלח לי, כמה זה עולה?

מחיר חומרי הגלם משתנים בהתאם לסוג, נפח המיכל, המותג ותקופת השנה.

 

סוג החומר- ישנם שלושה סוגי צבעים שנפוצים בסביבה הביתית: סיד סינתטי (פוליסיד, היפרסיד וכו'), אקריליים (סופרקריל, נירוקריל וכו') ופלסטיים, שנחשבו בעבר נחותים. היום ישנם מוצרים פלסטיים מאיכות טובה יותר אך הם מיועדים בעיקר לשוק המקצועי ולקבלנים, כך שהאפשרויות המעשיות הן בעיקר צבעי סיד או אקריליים. הסיד זול יותר, לעומתם, הצבעים האקריליים דורשים לרוב הכנה (צבע יסוד מקשר) והם הרבה יותר יקרים, אבל התוצאה יפה יותר וישנם גוונים מכל הספקטרום בהתאמה אישית - לכן הם מאד פופולאריים.

 

נפח המיכלים- הגדלים הסטנדרטיים של מיכלי צבע הם ליטר, 2.5 ליטר, 5 ליטר, 10 או 12 ליטר ו-18 ליטר. הפער במחיר לליטר בין מיכל של ליטר למיכלי 18 ליטר יכול להגיע ליחס של 1:3 ויותר. עלויות הצבע כאשר רוכשים מיכלים בינוניים או גדולים (החל מ-5 ליטר) הן 8-13 ש"ח לליטר פוליסיד ו-15-25 ש"ח לליטר צבע אקרילי.

 

מחירים ממוצעים (אקרילי)

כמות מחיר מחיר לליטר
1 ליטר 50 ש"ח 50 ש"ח
5 ליטר 110 ש"ח 22 ש"ח
10 ליטר 180 ש"ח 18 ש"ח
18 ליטר 270 ש"ח 15 ש"ח

  

מחירים ממוצעים (סיד)

כמות מחיר מחיר לליטר
1 ליטר 45 ש"ח 45 ש"ח
3 ליטר 63 ש"ח 21 ש"ח
5 ליטר 85 ש"ח 17 ש"ח
18 ליטר 150 ש"ח 8.3 ש"ח

  

 

היצרן והמותג- מלבד שלושת המותגים הגדולים בשוק הזה (טמבור, נירלט, יעקבי) ישנם תריסר יצרנים קטנים יותר וכמה מותגים שמאחוריהם מסתתרים מוצרים זהים בתמחור שונה. כמובן, לכל אחד מהיצרנים הגדולים ישנן סדרות שונות של מוצרים, עם תכונות שונות ומיתוג שונה, ויש ביניהן הבדלי מחיר. כל יצרני הצבע מעניקים חינם ייעוץ טלפוני, תוכלו להתקשר אליהם ולבקש הסברים מפורטים יותר על מוצריהם.

 

עונת השנה- רוב הישראלים אוהבים להתחדש לקראת פסח, וזו תקופה שבה אפשר לראות שינויים משמעותיים במחיר המוצרים. הצבעים הבסיסיים זמינים יותר במבצעים שונים ואילו האיכותיים יותר בדרך-כלל גם יעלו יותר כדי לנצל את הביקוש הגובר. מה שעולה חייב גם לרדת, לכן לאחר החגים, סביר להניח שתמצאו את מה שחיפשתם במחירים נוחים יותר, בהתאם לתזמון של קמפיינים פרסומיים ומבצעים שונים.


תביא מחשבון

אז כמה באמת יעלה לצבוע את הבית? ניקח מקרה לדוגמא:

בדירה בעלת 2 חדרים של 12 מ"ר וסלון של 9 מ"ר ישנם כ-150 מ"ר בהם נצטרך לטפל, יכולת הכיסוי היא כ-7.5 מ"ר לליטר, כך שנזדקק לכ-23 ליטר (עם עודף של כ-3 ליטרים) במיכלים של 18 ו-5 ליטרים. במקרה זה העלות תסתכם בכ-290 ש"ח לכל הבית עם חומר אקרילי, או בכ-235 ש"ח עם פוליסיד, זאת מבלי לחשוב את עלות הציוד (מברשות, דלי, סמרטוטים, וכו').

 

ברור שעדיף לרכוש מיכלים גדולים ככל האפשר, אלא שכאשר משתמשים בגוונים שונים לחלקים שונים של הבית חייבים לרכוש מיכלים קטנים יותר, ותמיד יישאר עודף מכל אחד מהם. עיצוב שונה לכל חדר הוא עסק שונה מאד, כאן הגיוון הופך גורם קריטי בהשפעה על המחיר, שעשוי להאמיר עד ל-1000 ש"ח לאותו שטח.

 

כלל חשוב שעליו חשבו להקפיד בראיה לעתיד - עם הזמן, גם המותגים הטובים ביותר מתקלפים או מתלכלכים מסיבות שונות ויידרשו לכם תיקונים תקופתיים. במקרים אלו תשמחו מאוד לדעת שנותרו בידיכם העודפים ששמרתם, כך שתוכלו להשתמש בהם ולא לבזבז עוד עשרות ומאות שקלים נוספים. בנוסף, גם אם נגמרו לכם העודפים ועליכם לבצע תיקונים נקודתיים או חידוש - לכל גוון ישנו מספר סידורי שכדאי לשמור במקום בטוח, על מנת שתוכלו לרוכשו בעתיד במקום להצטרך לעבור מחדש עם המברשת על כל הבית.

ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
שאלות ותשובות בנושא צביעת דירה
שאלות ותשובות בנושא צביעת דירה
3 מיתוסים על צביעת הבית
3 מיתוסים על צביעת הבית
ההכנות לקראת צביעת דירה
ההכנות לקראת צביעת דירה
צביעת דירה: לבחור צבעים
צביעת דירה: לבחור צבעים


זקוקים לצבעים? צבעים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X