כך תשמרו על תקינות מכונת הכביסה

מכונת כביסה כבר מזמן הפכה נפוצה בכל בית, ועל כן כולנו חשופים לתקלות נפוצות שמופיעות מדי פעם. במדריך הבא נלמד כיצד לאבחן ולתקן תקלות נפוצות בעצמכם או מתי תצטרכו להזמין טכנאי לאתר ולטפל בתקלה

עוד במדריך
חסימה במשאבת ניקוז רצועת מנוע בלויה פילטר סתום שסתום מילוי מים פגום מתג דלת שבור תכולה לא מאוזנת

מכונות כביסה מקלות מאוד על מטלת הכביסה, אך כאשר משהו מתקלקל, הכביסה המלוכלכת יכולה להצטבר במהירות. רבות מן הבעיות הנפוצות במכונות כביסה קלות לאבחון ולתיקון בעצמכם, בעוד אחרות דורשות טיפול מקצועי.

מדריך זה יעזור לכם להבין את התקלות השכיחות ביותר במכונות כביסה, הסיבות האפשריות להן, והדרכים הטובות ביותר להחזיר את המכונה לפעולה תקינה, בין אם בעצמכם או בעזרת טכנאי.

חסימה במשאבת ניקוז

אם מכונת הכביסה שלכם אינה מנקזת כראוי, סביר להניח שמשאבת הניקוז חסומה. בדקו האם יש חסימה נראית לעין בנקודת החיבור של צינור הניקוז למשאבה. ייתכן שיהיה צורך לנתק את הצינור על מנת לבדוק ולנקות היטב את המשאבה. הסירו כל לכלוך או חפצים זרים שהצטברו בה. ודאו שמאוורר המשאבה מסתובב בחופשיות. אם נראה שהוא תקוע, נסו לסובב אותו בעזרת צבת או פלייר. במידה ומשאבת הניקוז בלויה או פגומה תצטרכו להזמין טכנאי שיחליף אותה.

רצועת מנוע בלויה

רצועת הנעה רופפת או קרועה עלולה למנוע מהתוף להסתובב כראוי. פתחו את המכונה ובדקו את רצועת ההנעה. אם היא רופפת, בלויה או סדוקה, יש להחליפה בעזרת בעל מקצוע. ודאו שהרצועה ממוקמת כראוי על הסליל היא צריכה להיות מתוחה ללא רפיון. שמנו את הרצועות והסליל בחומר סיכה על מנת למנוע החלקה ונקישות. חלק מהבעיות ברצועת ההנעה ניתנות לפתרון מהיר ללא צורך בשירות.

פילטר סתום

במהלך השימוש, לכלוך ואבנית עלולים להצטבר בפילטר ולגרום להאטת זרימת המים. סימן ראשון לפילטר סתום הוא שמכונת הכביסה ממלאת מים לאט יותר מבדרך כלל או שהיא מפסיקה לפעול באמצע מחזור השטיפה. על מנת לנקות את הפילטר, תחילה יש לסגור את ברז המים הראשי. לאחר מכן, חפשו את הפילטר שנמצא בדרך כלל במקום החיבור של צינור המים למכונה. פתחו את המכסה, הוציאו את הפילטר ונקו אותו מלכלוך ומשאריות. לעיתים ניתן גם להסיר את הפילטר ולשטוף אותו במים זורמים. חברו את הפילטר מחדש וודאו שהפילטר הותקן כראוי. פתחו את ברז המים ובדקו שאין דליפות. ניקוי שגרתי של הפילטר ימנע זרימת מים איטית ובעיות אחרות.

שסתום מילוי מים פגום

אם המכונה אינה ממלאת מים בכלל, כנראה ששסתום הכניסה תקול. בדקו שברזי אספקת המים פתוחים ושהצינורות אינם מכופתים. הסירו את צינורות הכניסה ובדקו את המסננים שבתוך פתחי השסתום. נקו כל לכלוך החוסם את המסננים. אם זה לא עוזר הזמינו טכנאי, הוא ישתמש בבודק זרם על מנת לבדוק את הסולונואידים בשסתום. אם אחד הסולונואידים אינו מקבל זרם חשמלי, הוא יחליף את שסתום הכניסה כולו. 

מתג דלת שבור

מכונות כביסה רבות לא יפעלו כאשר הדלת פתוחה. אם המכונה שלכם מפסיקה את הפעולה באמצע המחזור, או לא מתחילה פעולה מלכתחילה ייתכן שמתג הדלת תקול. אם יש ברשתוכם בודק זרם בדקו רציפות חשמלית במתג. אי רציפות מצביעה על צורך להחליף את המתג. מתג דלת שבור הוא תיקון קל לטכנאי, אם יש לכם יכולות טכניות אולי גם אתם יכולים לבצע זאת בעצמכם ולחסוך הזמנה של בעל מקצוע.

תכולה לא מאוזנת

אם המכונה רועדת וזזה בצורה חריגה מהרגיל במהלך סיבובי הסחיטה, סביר להניח שהמטען אינו מאוזן. פזרו מחדש את הכביסה בצורה אחידה בתוף. כבסו רק מספר פריטים בכל פעם. מנעו סבכות על ידי השארת מרווחים בין הפריטים. טכנאים יכולים לכוונן איזון על ידי הוספת משקל נגדי. איזון נכון של המכונה ימזער רעידות, רעשים וימנע דליפות או נזק.

בעזרת מדריך זה תוכל לאבחן רבות מן הבעיות הנפוצות במכונת הכביסה שלכם. תיקונים פשוטים כמו ניקוי משאבות והחלפת רצועות ניתנים למי שבעל יכולות טכניות לביצוע עצמי ללא צורך בתיקון מקצועי. אך לבעיות כמו שסתומים שבורים או מטענים לא מאוזנים, טכנאי מכונת כביסה מוסמך מחזיק במיומנויות והכלים הדרושים על מנת להשיב את המכונה לפעולה תקינה.

צריכים טכנאי מכונת כביסה?

www.pro.co.il/washing-machine-technicians

למחירון מכונות הכביסה:

www.pro.co.il/washing-machine-technicians/pricing

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow