הבחירה המושלמת: כך תבחרו את הנגר שאתם יכולים לסמוך עליו

אם אתם צריכים להזמין נגר לתיקון או התקנה של רהיט, אנחנו כאן כדי לעשות לכם את החיים קצת יותר קלים. במדריך הבא נסביר איך בוחרים נגר אמין שאפשר לסמוך עליו ומה השלבים שכדאי לבצע לפני שסוגרים איתו את העבודה.

עוד במדריך
שלב ראשון: הגדירו מולו את הצרכים שלכם שלב שני: אל תסתפקו בהצעה של נגר אחד שלב שלישי: בחרו נגר עם ניסיון במגוון עיצובים שלב רביעי: עיינו בתיק העבודות שלב חמישי: בחירת חומרי העבודה שלב שישי: בחינת הצעת המחיר שלב שביעי: בדיקת מסמך האחריות

לכאורה נראה שבחירת נגר היא תהליך לא מורכב, הרי בסוף אתם צריכים כולה לתקן שולחן או להזמין רהיט בהתאמה אישית. אך האמת היא שהמציאות שונה מכך ויש לא מעט לקוחות שבדיעבד היו שמחים לקרוא את המדריך הזה.

אז רגע לפני שאתם פונים לנגר מקצועי, הנה כמה כללים שיעזרו לכם לבחור את הנגר המושלם שאתם יכולים לסמוך עליו בעיניים עצומות.

שלב ראשון: הגדירו מולו את הצרכים שלכם

זה נכון שיש כללים שרלוונטיים לבחירת נגר ולא משנה איזו עבודה הוא צריך לעשות, אך יש חשיבות מכרעת להגדרת הצרכים שלכם ממנו כבר בשלב הראשון מכיוון שזה ישפיע על תהליך הבחירה.

הגדירו מראש מה אתם רוצים שהוא יבצע עבורכם, האם עבודה קטנה או גדולה? תיקון או התקנה? האם מדובר ברהיט סטנדרטי או רהיט בעיצוב מיוחד? מה התקציב שלכם ומה הסגנון המועדף עליכם?

שלב שני: אל תסתפקו בהצעה של נגר אחד

גם אם אתם חושבים שמצאתם את הנגר המושלם כבר בשיחת הטלפון הראשונה, אנחנו ממליצים לכם לא להסתפק בזה ולפנות למספר נגרים נוספים.

ראשית, אתם לעולם לא יכולים לדעת מה יקרה, אולי תמצאו נגר יותר טוב. בנוסף, זה יעזור לכם בשלב הצעת המחיר, אך על זה נדבר כבר בהמשך.

בכל אופן, לא להתבייש, לעבור על הרשימה של הנגרים באזור שלכם ולהתקשר, לשאול שאלות ולבדוק אם יש לפחות את הכימיה הראשונית בניכם.

ודאו שהנגר מבין את הצרכים שלכם ואת סגנון העיצוב המועדף עליכם, ודאו שהוא עונה על השאלות שלכם בסבלנות ולא מסתפק ב"אני יודע מה אני עושה".

שלב שלישי: בחרו נגר עם ניסיון במגוון עיצובים

התקשרתם לנגר? נצלו את ההזדמנות ושאלו שאלות לגבי הניסיון שלו. חשוב לציין, אל תסתפקו בנגר מנוסה באופן כללי, אתם צריכים לבחור בנגר שמנוסה ספציפית בעבודה שאתם רוצים שהוא יבצע עבורכם. רוצים להזמין מזנון בהתאמה אישית? זה הניסיון שאתם צריכים לחפש אצלו.

שלב רביעי: עיינו בתיק העבודות

כמו בכל תחום אחר בחיים, המטרה שלכם היא לבדוק מראש שאתם מתחברים לעבודות שהנגר מבצע, לנגיעה האומנותית שלו ועוד. איך עושים את זה? מבקשים תיק עבודות.

לא מעט נגרים שמכבדים את עצמם מחזיקים אתר אינטרנט שבו הם מציגים את הפרויקטים שהם הכי מתגאים בהם, מומלץ מאוד לחפש את השם של הנגר בגוגל, להיכנס לאתר ולצפות בפרויקטים קודמים שלו.

בנוסף, תמיד תוכלו לבקש מהנגר שישלח לכם מספרי טלפון של לקוחות קודמים שלו, כך תוכלו לבקש מהם תמונות של פרויקטים שהוא ביצע עבורם, לברר האם הם היו מרוצים ממנו באופן כללי, האם הנגר הוא אמין ועוד.

שלב חמישי: בחירת חומרי העבודה

הנגר שלכם יכול להיות הנגר המושלם, אך אם הוא נוהג לעבוד עם חומרי גלם לא איכותיים לא עשיתם בזה שום דבר. לכן, ודאו מראש שהנגר עובד עם חומרי גלם איכותיים, בין אם מדובר על העץ עצמו, על חומרי הצביעה, הפרזול, המסילות, הצירים ועוד.

אם אתם לא מבינים בזה יותר מידי, דרשו מהנגר לשלוח לכם רשימה של חומרי הגלם שאיתם הוא עובד ובצעו סקר שוק לפני שאתם ממהרים לסגור איתו.

שלב שישי: בחינת הצעת המחיר

כשאנחנו מדברים על הצעת המחיר אנחנו מתכוונים לתוכנית עבודה מפורטת, הכוללת לוחות זמנים ועלויות. הצעת המחיר שאתם מקבלים מהנגר היא האורים והתומים של כל הפרויקט.

היא צריכה לכלול את כל המרכיבים שמשפיעים על המחיר, אך לא רק. היא צריכה לכלול גם את מועד האספקה של המוצר, את האחריות וכמובן את המחיר, כולל המע"מ.

אם הנגר שלכם משרבט הצעת מחיר על מפית ושולח לכם אותה בוואטסאפ פשוט אל תסגרו איתו, זה מעיד גם על הרצינות שלו וגם על המקצועיות שלו.

חשוב לציין - במקרים של הזמנת רהיטים בהתאמה אישית, על הנגר להגיע אליכם הביתה לביקור מקדים כדי להבין את הצרכים שלכם, להתרשם מהעיצוב הכללי של הבית ולהציג לכם סקיצה ראשונית של הרהיט.

אם אתם לא בטוחים בהצעת המחיר שקיבלתם מהנגר, אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחירון נגרים ולבדוק מה העלות המקובלת בשוק לשירות שאתם אמורים לקבל ממנו.

שלב שביעי: בדיקת מסמך האחריות

לפני שאתם ממהרים לסגור עם הנגר אתם חייבים לבדוק אם הוא נותן אחריות על השירות, לכמה זמן היא תקפה, מה היא כוללת ולא פחות חשוב מזה, מה היא לא כוללת.

לא תמיד נגרים נותנים אחריות על תיקונים, תלוי מאוד בסוג התיקון ומצב הרהיט. אך בכל הקשור להזמנת רהיטים בהתאמה אישית, ודאו שאתם מקבלים אחריות של שנה לפחות על השירות.

האחריות הזו צריכה לכלול כיסוי בגין כל פגם בעץ (כלומר חומר גלם שהגיע פגום) או כל תקלה אחרת שנגרמה במהלך ההתקנה עצמה.

חשוב לציין שאחריות כזו לא תהיה תקפה בכל מקרה של פגם שנוצר כתואה מהתנהלות לא נכונה שלכם, כמו למשל רהיט שהתנפח כתוצאה ממגע ישיר עם מים.

מחירון נגרים

המחירים כוללים מע”מ

בניית מטבח חדש: כל מה שצריך לדעת

רוצים לבנות מטבח חדש? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך מתכננים מטבח חדש, איך מתנהלים מול נגר מקצועי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה בניית מטבח חדש? כל התשובות לפניכם.

בניית ארונות בעיצוב אישי: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים לבנות ארונות שיתאימו לעיצוב הפרטי שלכם בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לבנות ארונות בעיצוב אישי? ריכזנו לכם את כל המידע.

חידוש רהיטים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם רהיטים ישנים שאתם רוצים לחדש? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לחדש רהיטים ישנים? ריכזנו לכם את כל המידע.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow