מחדשים את הרהיטים: כל מה שחשוב לדעת על תיקון רהיטים בבית

רהיטי העץ מעניקים לבית אווירה חמה, כפרית ונעימה. יחד עם זאת, חשוב מאוד להקפיד ולטפל בתקלות מיד כשהן מופיעות, על מנת שהרהיט שאתם כל כך אוהבים לא יצא מכלל שימוש. מה התקלות הנפוצות ברהיטי עץ ואיך מתנהלים מול הנגר? כל התשובות.

עוד במדריך
תיקון כיסאות פינת אוכל: מהן התקלות הנפוצות? תיקון ארונות מעץ: מהן התקלות הנפוצות? תיקון ארונות הזזה מעץ: מהן התקלות הנפוצות? תיקון שולחנות מעץ: אילו סוגי תיקונים קיימים? מה עלול להשפיע על המחיר של התיקון?

אם רהיטי העץ בבית איבדו את החן שלהם, השולחנות מלאים בשריטות והכיסאות מתנדנדים, זה הזמן להזמין נגר מקצועי. נכון, רהיטים מעץ נחשבים לחזקים מאוד והם לא נוטים לייצר תקלות רבות, אך כתוצאה מבלאי טבעי או התנהלות לא נכונה שלנו הן בהחלט יכולות להופיע.

במדריך הבא נסביר מה התקלות הנפוצות ברהיטים מעץ, איך נגר מקצועי יתקן אותן ומה חשוב לדעת לפני שמזמינים את הנגר אליכם הביתה? כל התשובות.

תיקון כיסאות פינת אוכל: מהן התקלות הנפוצות?

כיסאות מעץ הם רהיט אהוב וחיוני בכל בית, אך עם הזמן הם עלולים להישחק ולהינזק. תיקון כיסאות מעץ יכול לחסוך לכם כסף ולשמור על הסגנון והאופי הייחודי של פינת האוכל שלכם. 

כיסא מתנדנד: אם הכיסא שלכם מתנדנד סביר להניח שצריך לקצר את אחת מהרגליים שלו. מדובר בעבודה לא מורכבת, אלא אם כן הכיסא שלכם הוא כיסא עם רגליים מיוחדות ולא סטנדרטיות. במצב כזה תוכלו לפנות לנגר מקצועי שיקצר עבורכם את הרגליים של הכיסא ויחזיר לו את היציבות.

שריטות ופגמים קלים: ניתן לתקן בקלות יחסית באמצעות נייר לטש, לכה או שעווה. אנחנו מדברים בעיקר על שריטות קטנות כתוצאה ממגע של חפץ חד כזה או אחר, כמו מפתחות למשל.

רגליים שבורות: תיקון מורכב יותר, אך אפשרי באמצעות חיבור מחדש של הרגל או החלפתה בחדשה. במצב כזה תצטרכו להזמין נגר מקצועי שיחליף את הרגל או יבדוק אם אפשר לחבר את הרגל הישנה בדרך כל שהיא.

חיבורים רופפים: יש מקרים שבהם כתוצאה מבלאי טבאי או שימוש יתר הברגים של הכיסא רופפים. במצב כזה תוכלו לחזק את הברגים והחיבורים בעצמכם, אלא אם כן התקלה מורכבת יותר ופה תצטרכו כבר התערבות של נגר מקצועי.

ריפוד קרוע: ניתן להחליף את הריפוד בעצמכם או להיעזר ברפד מקצועי. במקרה הזה כמובן שנגר לא יוכל לעזור לכם ותצטרכו לפנות לרפד מקצועי שיבצע עבורכם את העבודה.

תיקון ארונות מעץ: מהן התקלות הנפוצות?

האמת היא שתקלות בארונות הזזה או ארונות רגילים הן לא נפוצות במיוחד. אם כבר יש תקלה, סביר להניח שהיא תגיע מהכיוון של הצירים בארון, או ממגירה תקועה או שבורה. 

צירים תקולים: הצירים הם החלק המחבר בין דלת הארון לגוף הארון והם מאפשרים פתיחה וסגירה חלקה של הדלת. עם הזמן וכתוצאה מבלאי טבעי הצירים הללו לא עושים את עבודתם כמו שצריך.

בחלק מהמקרים הם פשוט נתלשים ממקומם, חלקם מתעקמים וחלקם אף נשברים. במצב כזה, אתם צריכים להזמין נגר מקצועי שיגיע אליכם לבצע החלפת צירים בארון.

מגירה תקועה: יש מקרים שבהם המגירה פשוט מסרבת להיפתח או להיסגר, זה קורה בדרך כלל כתוצאה מתקלה במסילות של המגירה. במצב כזה הנגר יגיע אליכם על מנת להחליף את הציר הפגום, אין צורך לבזבז את הזמן על תיקונים מיותרים.

דלת שבורה או סדוקה: אם הארון שלכם כבר ישן ואתם לא מעוניינים להחליך אותו, קחו בחשבון שעם הזמן הדלתות יפתחו בלאי שלא ישאיר לכם ברירה אלא להשקיע בתיקון.

יש מקרים שבהם הדלת פשוט נשברת כתוצאה מפגיעה של חפץ כבד, יש מקרים שבהם העץ נשרט או מתנפח כתוצאה ממגע עם מים או לחות גבוהה בחדר. במצב כזה הנגר יגיע אליכם עם דלת חלופית ויבצע את ההחלפה במקום. אנחנו ממליצים לכם לנצל את הסיטואציה, אם למשל אתם רוצים להתקין דלת עם מראה, זו בדיוק ההזדמנות.

תיקון ארונות הזזה מעץ: מהן התקלות הנפוצות?

החלפת הגלגלים: תפקידם של הגלגלים הוא להניע את הדלת על גבי המסילה הייעודית שלה. יש מקרים שבהם הגלגלים נתקעים, נסדקים, נשברים ובקיצור פשוט לא עושים את העבודה שלהם כמו שצריך.

יש מקרים שבהם הנגר שיגיע אליכם ימליץ על כיוון של הגלגלים, אך האמת היא שברוב המקרים הוא פשוט יחליף לכם אותם בגלגלים חדשים.

החלפת המסילות: אם הדלת של הארון מסרבת לזוז, יש מצב שהמסילה התחתונה פשוט עשתה את שלה, התעקמה, התעוותה או אפילו יצאה ממקומה. במצב כזה, הנגר שיגיע אליכם ימליץ לכם להחליף גם את המסילה הבעייתית וגם את הגלגלים של הדלתות קומפלט.

תיקון שולחנות מעץ: אילו סוגי תיקונים קיימים?

יש שתי תקלות נפוצות מאוד בשולחנות מעץ: שריטות בשולחן או שולחן לא יציב שמתנדנד. לגבי השריטות, כל מה שתוכלו לעשות זה להסתיר אותן, למרבה הצער.

הנגר שיגיע אליכם יקח איתו את הפלטה של השולחן לבית המלאכה, ישייף את האזורים שבהם יש שריטות ויצבע מחדש. לא תיקון מורכב מידי, אך קחו בחשבון שזה יכול לקחת כמה ימים.

לגבי תיקון שולחן לא יציב שמתנדנד, גם במקרה הזה סביר להניח שהנגר יצטרך לקצר את אחת מהרגליים של השולחן. גם העבודה הזו תתבצע בבית המלאכה של הנגר, ולו על מנת שלא תסבלו מלכלוך ואבק בתוך הבית.

מה עלול להשפיע על המחיר של התיקון?

ברוב המקרים שציינו עלות התיקון לא תעלה על כ- 500 ש"ח. יחד עם זאת חשוב לציין, ככל שהבעיה תהיה מורכבת יותר, כך הנגר שלכם יצטרך לעבוד יותר זמן כדי להתגבר עליה. לדוגמה, אם תבקשו מהנגר לתקן לכם שתי שריטות בשולחן אוכל זה משהו אחד, אך אם כל השולחן יהיה מלא בשריטות הנגר יצטרך כמובן לדרוש תשלום נוסף על העבודה.

חשוב לציין: אתם בתור לקוחות לא צריכים להיות מופתעים בשום שלב מהמחיר שהנגר דורש מכם. כל נושא המחיר חייב להיות שקוף מתחילת התהליך ועד סופו.

זה מתחיל בהצעת מחיר מפורטת ומבוססת לעבודה שהוא צריך לבצע, אך כמובן שגם במקרים שבהם הנגר מזהה מורכבות שמייקרת את המחיר, אנחנו מצפים ממנו ליצור אתכם קשר ולעדכן אתכם מראש על כך. אם אתם לא בטוחים בהצעת המחיר שקיבלתם, כנסו למחירון נגרים ובדקו מה העלות המקובלת של העבודה.

מחירון נגרים

המחירים כוללים מע”מ

בניית מטבח חדש: כל מה שצריך לדעת

רוצים לבנות מטבח חדש? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך מתכננים מטבח חדש, איך מתנהלים מול נגר מקצועי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה בניית מטבח חדש? כל התשובות לפניכם.

בניית ארונות בעיצוב אישי: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים לבנות ארונות שיתאימו לעיצוב הפרטי שלכם בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לבנות ארונות בעיצוב אישי? ריכזנו לכם את כל המידע.

חידוש רהיטים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם רהיטים ישנים שאתם רוצים לחדש? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לחדש רהיטים ישנים? ריכזנו לכם את כל המידע.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow