המדיח לא מייבש את הכלים: כל השלבים בדרך לפתרון

רגע לפני שמזמינים טכנאי מדיחי כלים
איך מתנהלים מול הטכנאי?
כמה עולה תיקון מדיח שלא מייבש את הכלים?
שאלות ותשובות על מדיח שלא מייבש את הכלים

רגע לפני שמזמינים טכנאי מדיחי כלים

ודאו שלא הכנסתם יותר מדי כלים למדיח

לפני שאתם ממהרים להאשים את המדיח, ודאו שלא הכנסתם לתוכו יותר מדי כלים. במצב כזה, יצטברו מים בגומחות שבין הכלים השונים. לכן, הקפידו להשאיר מספיק רווח בעת העמסת מדיח הכלים.

לא עזר?

ודאו שלחצתם על כפתור הייבוש

במדיחי הכלים החדשים יש פונקציה ייעודית לייבוש מוגבר של הכלים. נסו להפעיל את הפונקציה הזו ובדקו האם הכלים התייבשו.

לא עזר?

אל תוציאו את הכלים מהמדיח מוקדם מדי

ייתכן שהוצאתם את הכלים מהמדיח מוקדם מדי, לפני שהמדיח הספיק לייבש אותם. מדיח הכלים סיים? המתינו לפחות חצי שעה לפני שאתם מוציאים את הכלים.

לא עזר? הזמינו טכנאי מדיחי כלים בפיקוח של המקצוענים.

אז למה המדיח לא מייבש את הכלים?

1. תקלה בגוף החימום - תפקידו של גוף החימום במדיח הוא לחמם את המים לטמפרטורה כזו שתיצור אפקט של קיטור. במידה וגם החימום לא עובד כמו שצריך, הטמפרטורה במדיח תהיה פחות חמה והכלים לא יתייבשו.

2. תקלה בכרטיס הפיקוד - ייתכן שיש תקלה בכרטיס הפיקוד שמונעת מהמדיח להוציא אל הפועל את פעולת ייבוש הכלים.

איך מתנהלים מול הטכנאי?

בדקו מראש את המחיר עם הטכנאי

השוו את המחיר שאתם מקבלים מהטכנאי עם המחירון שלנו שמופיע בהמשך. ברוב המקרים תיקון התקלה יסתיים בפתיחת סתימה בממטרה של המדיח או בהחלפה שלה.

ודאו שהמחיר כולל מע"מ

ודאו שהמחיר שהטכנאי נותן לכם בטלפון כולל את המע"מ, אחרת תצטרכו לשלם את התוספת בתום העבודה ואנחנו לא רוצים שתהיו מופתעים.

ודאו שיש אחריות על התיקון

על התקנת גוף חימום חדש מקובל לתת 3 חודשי אחריות, ודאו שאתם אכן מקבלים אותה ודרשו אותה בכתב, אחרת לא יהיה לכם למי לפנות אם התקלה תחזור.

דרשו חלפים מקוריים

אנחנו ממליצים לכם לדרוש מהטכנאי גוף חימום מקורי ולא גנרי, זה לא שווה את החיסכון הכספי. כלומר, אם יש לכם מכונת כביסה של בוש, דרשו גוף חימום מקורי של בוש.

כמה עולה תיקון מדיח שלא מייבש את הכלים?

המחיר כולל גוף חימום ועשוי להשתנות בהתאם לדגם המדיח
המחיר כולל כרטיס פיקוד דיגיטלי ועשוי להשתנות בהתאם לדגם המדיח

טיפ לגבי גוף החימום - אם מדיח הכלים שלכם חדש, סביר להניח שתצטרכו לשלם יותר עבור התיקון. בניגוד למדיחים ישנים, לכם מותקן במדיח גוף חימום שנקרא "צינורי", שהוא יקר יותר.

טיפ לגבי כרטיס הפיקוד - אם כרטיס הפיקוד של המדיח התקלקל יש לכם שתי אפשרויות, לתקן (לשפץ) אותו או להחליף אותו. שלחו את הכרטיס לשיפוץ, זה גם עולה פחות וגם אין שום סיבה שהתיקון לא יחזיק לכם מעמד לאורך שנים.

שאלות ותשובות על מדיח שלא מייבש את הכלים

במידה וניסיתם ליישם את כל הטיפים שהצגנו למעלה ושום דבר לא עזר, סביר להניח שיש תקלה בגוף החימום של המדיח. עלות החלפת גוף חימום במדיח כלים נעה בין 300-300 ש"ח, המחיר כולל גוף חימום ועשוי להשתנות בהתאם לדגם המדיח. בנוסף, יתכן שיש תקלה בכרטיס הפיקוד של המדיח, שעלות ההחלפה שלו כמובן יקרה משמעותית, אך זה פחות נפוץ.

לפני שאנחנו מצביעים על תקלה במדיח עצמו, אנחנו צריכים להבין שלעיתים הכלים לא מתייבשים כתוצאה מהתנהלות לא נכונה שלנו. ראשית, בדקו אולי הכנסתם יותר מידי כלים למדיח, זה יגרום להצטברות מים במדיח והכלים ייצאו רטובים. בנוסף, יתכן והוצאת את הכלים מהמדיח מוקדם מידי, המתינו לפחות 30 דקות מתום העבודה. נסו להפעיל את הפונקצייה של הייבוש המוגבר ולבדוק אם זה עוזר. במידה וכל אלה לא עזרו, סביר להניח שיש בעיה עם גוף החימום של המדיח ואתם צריכים להזמין טכנאי מדיחים.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon