הדבקת ריצוף: כל מה שחשוב לדעת

איך בוחרים ריצוף?
איך מתנהלים מול השיפוצניק?
כמה עולה הדבקת ריצוף?
שאלות ותשובות על הדבקת ריצוף

איך בוחרים ריצוף?

בחרו את סוג הריצוף

כשרוצים לעשות הדבקת ריצוף על ריצוף קיים, צריך לקחת בחשבון שריצוף טבעי (שיש, גרניט, בזלת ועוד) אינו מתאים לעבודה זו. זה משאיר אותנו עם ריצוף מלאכותי שמורכב מסוגי קרמיקה שונים ומגיע בשלל צבעים וגדלים.

ריצוף הקרמיקה הנפוץ ביותר הוא גרניט פורצלן, בעל דרגת שחיקה גבוהה במיוחד שמאפשרת לו להתמודד עם נזקים בבית. הוא גם עמיד לאורך זמן, מתאים לילדים ומגיע במגוון צבעים וגדלים.

זקוקים להדבקת ריצוף? הזמינו שיפוצניק מקצועי בפיקוח המקצוענים.

איך מתנהלים מול השיפוצניק?

לפני העבודה

דרשו ביקור מקדים

כדי לא להיות מופתעים במועד הדבקת הריצוף, דרשו שהשיפוצניק יגיע לביתכם כדי לבצע מדידות ולתת לכם הצעת מחיר מבוססת בכתב.

בגלל שהדבקת ריצוף יוצרת הגבהה יש צורך בקיצור הדלתות, לכן צריך לברר אם השיפוצניק מבצע את העבודה. במקרה שלא, הזמינו נגר מקצועי שידאג לכך.

לגבי אספקת הריצוף, ניתן להיעזר בשיפוצניק כך שההובלה תתרחש במועד העבודה, רק שימו לב שהתשלום על כך בנפרד. האספקה מתבצעת דרך היצרן או דרך חנות לתחזוקת הבית? רק הקפידו שזה מתואם עם מועד העבודה ותימנעו מהפתעות. 

בדקו מראש את המחיר

לאחר שאתם מקבלים הצעת מחיר מהשיפוצניק, השוו זאת למחירון המומלץ של המקצוענים שמופיע בהמשך. בנוסף, ודאו שהמחיר שהשיפוצניק נותן לכם כולל את המע"מ.

ודאו שיש ריצוף רזרבי

במהלך העבודה, הריצוף עלול להישבר או להיסדק – לכן מומלץ לוודא עם השיפוצניק שהוא מספק עודפי ריצוף. בתום העבודה יש לכם שתי אופציות: לאחסן את עודפי הריצוף אצלכם במקרה שיש שברים או לקבל החזר כספי בתנאי שהריצוף נותר באריזה המקורית.

ודאו שיש אחריות על העבודה

על הדבקת ריצוף נהוג לתת אחריות של שנה או שנתיים על העבודה, ודאו זאת מראש ודרשו את האחריות בכתב.

חשוב לציין – האחריות לא מכסה שברים או סדקים בריצוף, אלא בעיות הנוגעות למריחת הרובה או להדבקת האריחים.

בתום העבודה

ודאו שאין אריחים מתנדנדים או שבורים

בסיום העבודה, ודאו שהשיפוצניק משאיר את השטח נקי ומסודר ועובר על גב האריחים עם ספוג לח על מנת שייקלטו כמו שצריך.

בנוסף, הוא צריך לוודא שהאריחים אינם מתנדנדים, שבורים או מנותקים. במקרה שיש צורך בתיקון, השיפוצניק ישתמש בתערובת של דבק גמיש.

תוך כמה זמן אפשר לדרוך על הריצוף?

בתום העבודה, מומלץ להמתין לפחות 24 שעות עד שניתן לדרוך על הריצוף החדש.

כמה עולה הדבקת ריצוף?

מחיר הדבקת ריצוף
160 - 140 ₪ למטר רבוע
המחיר מתייחס להדבקת אריחים על ריצוף קיים ואינו כולל את עלות האריחים למטר רבוע

מה משפיע על מחיר העבודה?

מורכבות העבודה

במקרה שיש צורך בעבודה מורכבת כמו יישור הריצוף הישן, זה עשוי להקפיץ את המחיר. דבר נוסף שיכול להעלות את המחיר הוא הדבקת ריצוף בדירה עם רהיטים וחפצים שמפריעים למהלך התקין של העבודה.

שאלות ותשובות על הדבקת ריצוף

מחיר הדבקת ריצוף נע בין 140-160 ומחושב לפי מטר רבוע. העבודה כוללת חספוס של הריצוף הישן, הנחת דבק על בסיס צמנט והדבקת האריחים. מה שעשוי להקפיץ את המחיר הוא עבודת תשתית על יישור הריצוף הישן ועבודה בדירה שמכילה רהיטים וחפצים.

רוב השיפוצניקים ייתנו על הדבקת ריצוף אחריות של שנה או שנתיים על העבודה, וזה מכסה בעיות שקשורות להתנתקות האריחים מהרובה או בעיות עם הדבק שמחבר את האריחים לטיח. האחריות אינה מכסה שברים או סדקים באריחים, או נזק שנגרם כתוצאה מהזזת רהיטים או שפיכת משקה מלכלך.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon