תליית טלוויזיה: כל מה שצריך לדעת כשמזמינים הנדימן

רגע לפני שמזמינים הנדימן
איך מתנהלים מול ההנדימן?
כמה עולה תליית טלוויזיה?
שאלות ותשובות על תליית טלוויזיה

רגע לפני שמזמינים הנדימן

הצטיידו במתקן לתליית טלוויזיה

לפני שההנדימן מגיע לתלות את הטלוויזיה, רכשו מתקן תלייה שמתאים לגודל המסך בכל חנות לתחזוקת הבית, הפשוטות ביותר אמורות לעלות כמה עשרות שקלים.

באופן כללי, יש שני סוגים עיקריים של מתקנים לתליית טלוויזיה: מתקן צמוד קיר ומתקן זרוע שמאפשר תזוזה ומתאים לצפייה בזוויות שונות בחלל החדר.

מעוניינים בזרוע מתכווננת? במקרה הזה, מומלץ להתקין אותה על קיר בטון או רגיל. אם אתם בכל זאת רוצים להתקין זרוע על קיר גבס, מומלץ לתלות עליה טלוויזיות קטנות בלבד. 

בדקו את סוג הקיר

לפני שההנדימן מגיע לתלות את הטלוויזיה, חשוב לברר את סוג הקיר בבית (בטון, רגיל או גבס) כדי שהוא יוכל להצטייד בברגים ובדיבלים מתאימים.  

תליית טלוויזיה

צריכים לתלות טלוויזיה? הזמינו הנדימן מקצועי בפיקוח המקצוענים.

איך מתנהלים מול ההנדימן?

לפני העבודה

בדקו איך ההנדימן מתמחר את העבודה

להנדימנים יש שני סוגי תמחורים: לפי עבודה ולפי שעה. במקרה שאתם צריכים לתלות טלוויזיה בודדת, מומלץ לשלם לפי עבודה ולסכם עם ההנדימן על המחיר מראש.

במקרה שצריך לתלות מספר טלוויזיות, ישתלם לכם יותר לקבל תעריף שעתי מההנדימן. במקרה כזה, בקשו מההנדימן להעריך כמה זמן העבודה תיקח וכמה זה יעלה.

בדקו את המחיר מראש

אחרי שאתם מקבלים הצעת מחיר מההנדימן, השוו זאת למחירון המומלץ של המקצוענים שמופיע בהמשך.

ודאו שהמחיר כולל מע"מ

ודאו שהמחיר שההנדימן נותן לכם כולל את המע"מ, כך לא תופתעו במועד הביקור. 

טיפ: הקפידו לא לפתוח את אריזת הטלוויזיה לפני הגעת ההנדימן, כך תימנעו מאיבוד חלקים. 

במהלך העבודה

הקפידו על גובה תליית הטלוויזיה

בזמן ההתקנה התיישבו במקום בו אתם צופים בטלוויזיה, ברוב המקרים זה על הספה או הכורסה בסלון, ובקשו מההנדימן שיתאים את גובה התלייה לאזור גובה העיניים.

ההמלצה היא שהעיניים שלכם יהיו מול הקצה העליון של השליש התחתון בטלוויזיה. במקרה שאתם תולים את הטלוויזיה בחדר השינה, שם אתם צופים בה במצב שכיבה, שימו לב שמיקומה צריך להיות גבוה מהרגיל.

טיפ: ודאו שהטלוויזיה במצב פלס - לפני שההנדימן עוזב בקשו ממנו להציב פלס על גבי הטלוויזיה כדי לראות שהיא ישרה. 

כמה עולה תליית טלוויזיה?

המחיר מתייחס להתקנת זרוע סטנדרטית לטלוויזיה עד 42 אינץ` ואינו כולל את הזרוע

מה משפיע על מחיר העבודה?

מורכבות העבודה

תליית טלוויזיה על קיר בטון או אפילו על קיר שיש עשויה לייקר את העבודה ב-30 אחוזים או יותר. בנוסף, תליית טלוויזיה בתוך נישה צרה או מהתקרה תדרוש עבודה מורכבת יותר ועשויה להקפיץ את המחיר.

גודל הטלוויזיה

תליית טלוויזיות ענקיות בעלות משקל רב, מ-80 אינץ' ומעלה, יקרה יותר בגלל שיש צורך בשני אנשים לביצוע העבודה.

שאלות ותשובות על תליית טלוויזיה

מחיר תליית טלוויזיה נע בין 250-350 ומושפע מגודל המסך, סוג הקיר ומורכבות העבודה. במקרה שההתקנה מתבצעת בקיר בטון או קיר שיש, עלות העבודה תתייקר. דברים נוספים שייקרו את מחיר התלייה הן תלייה בנישה צרה, תלייה מהתקרה או תליית טלוויזיות ענקיות של מעל 80 אינץ'.

תליית טלוויזיה על קיר גבס דומה לתלייה על קיר רגיל או בטון, אך היא מחייבת שימוש בבברגים ובדיבלים מיוחדים שיכולים להחזיק משקל גדול. במקרה של תלייה על קיר גבס, מומלץ להשתמש במתקן יציב כמו צמוד קיר ולא במתקן זרוע שמיועד לטלוויזיה קטנה יותר. 

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon