בדק בית לבית פרטי: כל מה שחשוב לדעת

מתי כדאי לעשות בדק בית בבית פרטי?
מה חשוב לדעת לפני שמזמינים בדק בית?
כמה עולה בדק בית?
שאלות ותשובות על בדק בית?

מתי כדאי לעשות בדק בית בבית פרטי?

בדק בית לבית פרטי חדש

בדק בית לבית פרטי חדש שזה עתה נבנה היא בדיקה שאתם צריכים להזמין לאחר קבלת המפתח. בסופו של דבר המטרה של הבדיקה הזו היא לאתר את הכשלים והליקויים בבית, אם יש כאלה כמובן, ולאפשר לקבלן שבנה לכם את הבית הפרטי לתקן אותם.

בדק בית לבית פרטי יד 2

את הבדיקה הזו אנחנו ממליצים לכם לעשות לפני שאתם רוכשים את הבית הפרטי, לפני שאתם ממהרים לחתום על החוזה. מטרת הבדיקה היא להבטיח שאתם לא נכנסים לבית שיש בו נזילות סמויות, תקלות חשמל, תקלות בטיחותיות ועוד.

טיפ: אם אתגלו יקויים בטיחותיים והמוכר לא מתחייב לתקן אותם או לפצות אתכם בגינם, אל תרכשו את הבית.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים בדק בית?

ודאו שבעל המקצוע מורשה

במדינת ישראל אין כיום חוק המגדיר מי רשאי לבצע בדק בית ומי לא. יחד עם זאת, בדק בית היא בדיקה מורכבת שרשאי לבצע אך ורק מהנדס בניין, הנדסאי בניין או אדריכל. אנחנו במקצוענים ממש לא מסתפקים בבעלי מקצוע שסיימו בהצלחה קורס בדק בית.

מה כולל בדק בית בבית פרטי?

שלב הבדיקה בבית

המהנדס שיבצע עבורכם את הבדיקה יבדוק את תקינות כל המערכות של הבית וכן בדיקה אסתטית ובחינה של רמת הגימורים. בין השאר, המהנדס יבדוק אלומיניום, חיפויים, מסגרות, מתקני חשמל ותקשורת, נגרות, עבודות אבן טבעית, עבודות אינסטלציה סניטרית וניקוז, עבודות טיח וצבע, עבודות ריצוף, שלד ובנייה ופיקוח הנדסי. במהלך הבדיקה המהנדס יצלם תמונות ויבצע רישומים על מנת שיוכל להפיק עבורכם דוח ממצאים.

שלב הפקת הדוח

המהנדס ינתח את כל הנתונים שאסף במהלך הבדיקה וירכז אותם לדוח מרכזי שיפרט את הממצאים.

מה כולל דוח בדק בית?

הצהרת המהנדס

בפתיחת הדוח בעל המקצוע שביצע את הבדיקה מצהיר על ההשכלה שלו, מציין את המוסד שבו הוא למד ואת ניסיונו.

דוגמא להצהרת מהנדס:

אני החתום מטה, מהנדס X, בוגר אוניברסיטת Y להנדסת אזרחית ובעל תעודת רישום מס' 55555555. התבקשתי ע"י מר X לחוות דעתי המקצועית לליקויים ולחסר בדירה הנדונה. בתאריך Y ביקרתי בדירה הנדונה, סקרתי אותה על כל חלקיה, ערכתי רשימות ואת ממצאי אפרט בהמשך.

אלה הם פרטי השכלתי: בוגר אוניברסיטת X להנדסה אזרחית במגמת תכנון.

תיאור המבנה

לדוגמא: דירת מגורים בקומה 2 מתוך 18 קומות. המבנה כולל חדר דיור, חדר רחצה הורים, חדר רחצה כללי, חדר שינה, חדר שינה 1, חדר שינה הורים, חניה, מחסן, ממ"ד, מסתור כביסה, מרפסת, מרפסת שירות, פרוזדור, שירותי אורחים.

פירוט הממצאים

בחלק זה יתאר את כל הממצאים אשר העלתה הבדיקה, לרבות תמונות מהשטח, המלצה לתיקונים והעלויות שלהם.

הנה דוגמא לליקוי באריח קרמיקה בחדר הרחצה, תמונה של הליקוי, הערכת העלות וההמלצה לתיקון:

הערכה כספית

בשלב זה יפרט המהנדס את העלות הכוללת לתיקון הליקויים במערכות השונות של הבית. לדוגמא:

אלומיניום - 4,500 ש"ח

טיח וצבע - 3,000 ש"ח

עבודות ריצוף - 3,900 ש"ח

נגרות - 1,200 ש"ח

סך הכל: 12,600 ש"ח

הערות:

1. המחירים הנ"ל מתבססים על עבודות תיקון המתבצעות ע"י קבלן ראשי המחזיק צוות וציוד באזור. אם העבודות יבוצעו ע"י קבלנים מזדמנים, הרי יש לצפות למחירים גבוהים מהנקובים, בשיעור של עד 30%-25%.

2. במידה ולא ימצא ריצוף באותו גוון וטקסטורה כך שלא ניתן יהיה להבחין בין אריח "חדש" ל"ישן", נדרש להחליף משטחים שלמים.

כמה עולה בדק בית?

המחיר מתייחס לבדק בבית בבית פרטי של עד 250 מ"ר בנוי

שאלות ותשובות על בדק בית?

עלות בדק בית לבית פרטי נעה בין 2,200-2,400 והיא משתנה בהתאם לכמות החדרים והשטח של הבית. לא תמיד מספר החדרים בית מעיד על גודל השטח שהמהנדס יצטרך לבדוק וההיפך. כשאתם מבקשים הצעת מחיר לבדק בית בבית פרטי אנחנו ממליצים לכם למסור את שני הנתונים הללו על מנת לקבל הצעה מבוססת, מספר החדרים בבית, מספר הקומות והשטח שלו.

דוח בדק בית לבית פרטי אמור לכלול תיעוד של כל הליוקיים שהמהנדס מצא בבית, הת התמונות שלהם, את ההצעה לתיקון ואת עלות התיקון. הדוח אמור לכלול גם סיכום של כל הליקויים ואת הערך הכספי הכולל של תיקון כל הליקויים. את הדוח הזה אתם אמורים למסור לקבלן והוא זה שצריך לבצע את התיקונים בפועל. במידה ולא מדובר בליקוי בטיחותי וסיכמתם עם הקבלן שאין צורך לבצע את התיקון, עליו לפצות אתכם בשווי הערך הכספי שלו.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon