צביעה נגד עובש: מה חשוב לדעת ואיך מטפלים?

הקירות והתקרה מלאים בכתמים שחורים? זה אומר שאתם זקוקים לטיפול נגד עובש וצביעה מחדש. במדריך הבא נפרט מה עושים לפני שמזמינים צביעה נגד עובש, איך מתנהלים מול הצבעי, איך מתארגנים לצביעה נגד עובש ומה משפיע על מחיר צביעה נגד עובש?

עוד במדריך
מה עושים לפני שמזמינים צביעה נגד עובש? איך מתנהלים מול הצבעי? איך מתארגנים לצביעה נגד עובש? מה משפיע על מחיר צביעה נגד עובש?

הכתמים השחורים של העובש התפשטו בקירות חדר הילדים ובחדרים האחרים? כדאי להזמין צביעה נגד עובש – קודם טיפול והסרה ואחר כך צביעה.

במדריך הבא נסביר מה עושים לפני שמזמינים צביעה נגד עובש, איך מתנהלים מול צבעי מקצועי, איך מתארגנים לצביעה נגד עובש ומה משפיע על מחיר צביעה נגד עובש?

מה עושים לפני שמזמינים צביעה נגד עובש?

לפני שבכלל מרימים טלפון לצבעי שיסיר את העובש שהצטבר על הקירות ויצבע מחדש, צריך לטפל במקור העובש. צביעה ללא טיפול במקור העובש לא תהיה יעילה והבעיה תחזור תוך כמה שבועות או מספר חודשים.

במקרה שהעובש התפשט ברחבי הבית והיקפו גדול במיוחד, שהרי מדובר בפטרייה מדבקת, מומלץ להזמין מאתר נזילות מקצועי שיזהה את מקור הרטיבות ויפיק דו"ח ממצאים מסודר.

כך תוכלו לדעת איזה בעל מקצוע להזמין – אינסטלטור שיתקן פיצוץ בצנרת או קבלן איטום שיאטום את הגג אם מדובר בקומה עליונה. אגב, יכול להיות שמקור העובש והנזילה מגיע בכלל מהמזגן או מרעפים שבורים בבית קרקע.

איך מתנהלים מול הצבעי?

דרשו מהצבעי ביקור מקדים – כדי שיוכל לתת הצעת מחיר מסודרת, דרשו שהצבעי יגיע לראות ולבחון את האזורים הנגועים. לפי זה הוא יחליט אלו אזורים צריכים טיפול יותר מקיף, כלומר הסרת עובש וצביעה של כל הקירות כולל התקרה, ולאלו אזורים יספיק טיפול נקודתי בפינות העליונות או התחתונות של החדר.

במקרה שהצבעי מחליט על צביעה חלקית בחדר מסוים, התייעצו איתו לגבי הפן האסתטי כדי שלא יהיה חוסר אחידות. אם הקירות שלא נפגעו מהעובש במצב טוב ולא דהו עם הזמן, סביר להניח שלא תצטרכו לצבוע.

טיפ: במקרה שהצבעי מסרב להגיע לביקור מקדים ומבקש לשלוח תמונות, תפנו לבעל מקצוע אחר.

דרשו הצעת מחיר מפורטת – לאחר הביקור המקדים של הצבעי, דרשו ממנו שישלח בווטסאפ הצעת מחיר מפורטת (כולל מע"מ) עם המרכיבים הבאים:

1. חומרי הגלם (צבע, תכשיר נגד עובש, מברשות ורולרים)

2. החדרים בהם יתבצע טיפול נגד עובש וסוג העבודה (צביעת תקרה, צביעה חלקית/מלאה)

3. ניילון ונייר דבק לכיסוי הרהיטים והציוד

4. משך העבודה המשוער ומספר עובדים

טיפ: אל תבחרו את ההצעה הזולה ביותר, אלא זו שנראית הכי מקצועית.

האם יש אחריות על צביעה נגד עובש?

באופן עקרוני, אין אחריות על צביעה נגד עובש מפני שהצבעי לא יכול להסתמך על כך שהרטיבות לא תחזור ממקורות חדשים. למרות זאת, אם העובש מופיע תוך שבוע או שבועיים מסיום העבודה, הציפייה היא שהצבעי ישוב לטפל בבעיה ללא תשלום.

חשוב לציין – כדי למנוע היווצרות עובש, מומלץ לאוורר את חדר המקלחת על-ידי הפעלת ונטה ובמהלך החורף להשאיר פתח קטן בחלונות כדי למנוע תופעת עיבוי ואדים שגורמים לרטיבות.

איך מתארגנים לצביעה נגד עובש?

הוציאו את הילדים מהבית – טיפול נגד עובש כולל שימוש בחומרים כימיים חזקים, לכן חשוב להוציא את הילדים מהבית לפחות עד אחרי הצהריים או הערב. במקרה שיש עובש בחדר הילדים, מומלץ להתחיל את העבודה שם כדי שהריח החזק של החומרים יתנדף עד שעת השינה.

אווררו את הבית במהלך העבודה – גם בצביעה רגילה מומלץ לפתוח את כל החלונות והדלת למרפסת כדי לאוורר את הבית, אז בטח אם מדובר בצביעה נגד עובש שמצריכה חומרים ייעודיים שמסוכן לשאוף. כמו כן, כדאי להפעיל את הוונטה במקלחת.

הזיזו את החפצים למרכז החדר – כדי להקל על עבודת הצבעי ולחסוך זמן, הזיזו את כל החפצים למרכז החדר או העבירו אותם לחדר שלא מצריך טיפול וצביעה. לאחר מכן הצבעי יכסה את החפצים בניילון ויפרוש יריעות על הרצפה.

ודאו שהציוד נאסף בתום העבודה – בסיום עבודת הצביעה, ודאו שהצבעי מחזיר את הבית למצבו המקורי, אוסף את הניילון, היריעות ומרכיבי הצביעה: פחיות הצבע, רולרים ומברשות.

מה משפיע על מחיר צביעה נגד עובש?

מצב העובש בקירות – יש הבדל ברור במחיר של טיפול נקודתי נגד עובש סביב החלון ובחיבור בין הקיר לתקרה בפינת החדר, ובין מחיר טיפול מקיף בקירות ובתקרה. במצב כזה, מחיר העבודה עשוי לקפוץ ב-30-40 אחוזים.

טיפול נוסף שמשפיע על המחיר הוא צביעה נגד עובש בחדר המקלחת שמאופיין בהרבה אדים ולחות, ולכן נדרש הסרת עובש מקיפה ושימוש בצבע עמיד יותר.

מצב העובש בתקרות - צביעת תקרה, גם במקרה שמשולבת עם טיפול נגד עובש, היא לרוב עבודה שמתמחרים בנפרד מכיוון שהיא נחשבת למורכבת יותר. לכן ההמלצה היא לבצע טיפול נגד עובש וצביעה בתקרה רק כשאין ברירה והמצב רע במיוחד.  

תיקונים ומילויים בקירות – עובש ורטיבות עלולים לגרום לקילופים וסדקים בקירות ובתקרות, לכן מהצבעי נדרש לבצע תיקוני שפכטל ומילויים שמשפיעים על המחיר.

מחירון צבעים

המחירים כוללים מע”מ

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

צביעת חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את חדר המדרגות? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה צביעת חדר מדרגות? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מתי צריך צביעה נגד עובש?
במקרה שיש הצטברות רבה של עובש וכתמים שחורים על הקירות והתקרות, מומלץ להזמין צבעי שיסיר את העובש באמצעות חומרים ייעודיים ויצבע כדי ליצור שכבת בידוד חדשה. עם זאת, לפני שמזמינים צבעי כדאי לטפל במקור העובש על-ידי הזמנת מאתר נזילות שיקבע איזה בעל מקצוע צריך - אינסטלטור או קבלן איטום. 
האם יש אחריות על צביעה נגד עובש?
רוב הצבעים לא יתנו אחריות על צביעה נגד עובש, אלא אם הכתמים יחזרו תוך כמה שבועות או חודשים ואז מצופה ממנו לשוב ללא תוספת תשלום. האחריות לא ניתנת בגלל שהצבעי לא יוכל לדעת מהו מקור הרטיבות בעתיד.