צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

איך מתנהלים מול הצבעי?
כמה עולת צביעת דירה?
שאלות ותשובות על צביעת דירה

איך מתנהלים מול הצבעי?

לפני העבודה

דרשו ביקור מקדים

כדי שהצבעי יוכל לתת לכם הצעת מחיר מסודרת, דרשו ממנו ביקור מקדים כך שיעריך את מורכבות העבודה (דירה ריקה או מאוכלסת), גודל החדרים ומצב הקירות (תיקונים סטנדרטיים או טיפול מיוחד נגד עובש). 

במקרה שאתם צריכים לצבוע דירת סטודיו קטנה, סביר להניח שהצבעי לא ירצה להגיע לביקור מקדים, וזה בסדר. פשוט שלחו לו תמונות ברורות של הדירה, לפי זה תקבלו הצעת מחיר. 

טיפ: אם הצבעי דורש תשלום על ביקור מקדים, אל תסכימו לכך ותפנו לבעל מקצוע אחר. 

דרשו הצעת מחיר מפורטת

אחרי שהצבעי ביקר אצלכם, דרשו שישלח לכם בווטסאפ או במייל הצעת מחיר (כולל מע"מ) מפורטת שכוללת את המרכיבים הבאים:

1. חומרי הגלם (צבע+מברשות ורולרים)

2. החדרים בהם תתבצע העבודה (שימו לב: חדר האמבטיה מתומחר בנפרד) וסוג העבודה (צביעת תקרה)

3. פירוט התיקונים ו/או טיפול נגד עובש

4. ניילונים ונייר דבק לכיסוי הרהיטים והציוד

5. משך העבודה (כדי שתדעו מתי לקחת חופש) ומספר עובדים

6. ניקיון בסיסי בסיום העבודה

7. אחריות על העבודה

טיפ: אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת, קחו הצעות נוספות והשוו ביניהן. אל תבחרו את ההצעה הזולה ביותר, אלא זו שנראית הכי מקצועית. 

כך נראית הצעת מחיר של צבעיכך נראית הצעת מחיר של צבעי

בדקו מראש את המחיר

השוו את המחיר שאתם מקבלים מהצבעי עם המחירון שלנו שמופיע בהמשך. בנוסף, ודאו שהמחיר שאתם מקבלים כולל את המע"מ. 

תתזכרו את הצבעי לפני העבודה

כדי למנוע הברזות או איחורים שיגרמו לעוגמת נפש, שלחו לצבעי תזכורת יום או יומיים לפני העבודה ותוודאו שהוא אכן מגיע. במקרה שהוא לא מאשר הגעה, זה ייתן לכם זמן לפנות לבעל מקצוע אחר או לדחות את העבודה. 

ודאו שיש אחריות על העבודה

רוב הצבעים נוהגים לתת בין שנה לשלוש שנות אחריות על העבודה, ודאו מראש שזה נכלל בהצעת המחיר. האחריות צריכה לכלול תיקונים שקשורים בצבע או ליקויים בעבודה כמו קילופים או סדקים. 

חשוב לציין - האחריות שתקבלו מהצבעי לא מכסה נזקים לדירה שנגרמו מרטיבות או עובש.

ודאו שאין בעיית רטיבות

במקרה שיש בעיית רטיבות בדירה, אין טעם לצבוע כאשר גם טיפול נגד עובש לא יעזור. לכן, מומלץ לדחות את העבודה עד שהבעיה תטופל על-ידי איטום מקצועי

צריכים לצבוע את הדירה? הזמינו צבעי מקצועי בפיקוח המקצוענים. 

במהלך העבודה

השגיחו שהעבודה מתבצעת כהלכה

במקרה שהעבודה מתבצעת בדירה מאוכלסת (רהיטים, מיטות, מכשירי חשמל), חשוב לפקח על הצבעי בכל מה שקשור להזזת הציוד למרכז החדרים כולל כיסוי ביריעות ניילון, כיסוי גופי תאורה בנייר דבק (במקרה של צביעת תקרה) וכיסוי הפאנלים שצמודים לרצפה, לחלונות ולדלתות. 

בנוסף, תפקחו על כך שהצבעי עומד בקצב העבודה על מנת שלא יחרוג במספר ימי העבודה שסוכמו, שהוא עובד בצורה נקייה ויעילה (הקפיד לצבוע בשתי שכבות) ושהתיקונים מבוצעים בצורה מקצועית.

אם העבודה לא מתבצעת כמו שצריך, העירו לצבעי בזמן אמת - אחרת תצטרכו להזמין אותו שוב לתיקונים ויכול להיות שזה יעלה לכם כסף. 

בסיום העבודה

בתום העבודה, הקפידו שהצבעי מחזיר את הדירה למצבה הקודם, יסיר את נייר הדבק מגופי התאורה והפאנלים, יאסוף את הניילונים וייקח את מרכיבי הצביעה: פחיות הצבע, הרולרים והמברשות. 

כמה עולת צביעת דירה?

המחיר מתייחס לדירה בגודל של עד 30 מ"ר ואינו כולל צביעת תקרה, משקופים ודלתות. במידה והדירה מרוהטת, יש להתייחס לטווח המחיר הגבוה.
המחיר מתייחס לדירה בשטח של כ- 60 מ"ר וכולל 2 שכבות צבע אקרילי, תיקוני שפכטל, חומרים וניקיון. המחיר אינו כולל צביעת תקרה, משקופים ודלתות. במידה והדירה מרוהטת, יש להתייחס לטווח המחיר הגבוה.
המחיר מתייחס לדירה בשטח של כ- 80 מ"ר וכולל 2 שכבות צבע אקרילי, תיקוני שפכטל, חומרים וניקיון. המחיר אינו כולל צביעת תקרה, משקופים ודלתות. במידה והדירה מרוהטת, יש להתייחס לטווח המחיר הגבוה.
המחיר מתייחס לדירה בשטח של כ- 100 מ"ר וכולל 2 שכבות צבע אקרילי, תיקוני שפכטל, חומרים וניקיון. המחיר אינו כולל צביעת תקרה, משקופים ודלתות. במידה והדירה מרוהטת, יש להתייחס לטווח המחיר הגבוה.
המחיר מתייחס לדירה בשטח של כ- 150 מ"ר וכולל 2 שכבות צבע אקרילי, תיקוני שפכטל, חומרים וניקיון. המחיר אינו כולל צביעת תקרה, משקופים ודלתות. במידה והדירה מרוהטת, יש להתייחס לטווח המחיר הגבוה.
המחיר מתייחס לצביעת תקרה בחדר אחד וכולל עבודה וחומרים

מה משפיע על מחיר העבודה?

מורכבות העבודה

במקרה שהצבעי לא הגיע לביקור מקדים, זה מגדיל את הסיכויים שהמחיר יעלה ביום העבודה.

מה עלול להקפיץ את המחיר? קירות עם סדקים וחורים, דירה גדולה יותר ממה שתואר, בעיית רטיבות שדורשת צבע נגד עובש, רהיטים וחפצים שמפריעים למהלך התקין של העבודה. 

שאלות ותשובות על צביעת דירה

מחיר צביעת דירה תלוי בהרבה גורמים: מספר חדרים, גודל החדרים, מצב הקירות והאם הדירה מרוהטת או לא? המחיר אינו כולל צביעת תקרה, חדר אמבטיה, משקופים ודלתות. מה שעשוי להקפיץ את המחיר הוא צביעה נגד עובש ומורכבות העבודה.

על צביעת דירה נהוג לתת בין שנה לשלוש שנות אחריות, ודאו מראש שזה נכלל בהצעת המחיר של הצבעי. מה האחריות כוללת? תיקונים שקשורים בצבע עצמו או ליקויים בעבודה כמו קילופים או סדקים. במקרה שיש לכם בעיית רטיבות, סביר להניח שהצבעי לא ייתן לכם אחריות על העבודה. 

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon