מזגן מרעיש: כל השלבים בדרך לפתרון

רגע לפני שמזמינים טכנאי מזגנים
איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים?
כמה עולה תיקון מזגן מרעיש?
שאלות ותשובות על מזגן מרעיש

רגע לפני שמזמינים טכנאי מזגנים

אין לנו ספק שמדובר בתקלה מטרידה ולפעמים הרעש של המזגן הוא כל כך חזק, עד שאנחנו פשוט לא מצליחים לשבת בחדר כשהוא דלוק. לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי מזגנים, יש כמה פעולות שתוכלו לעשות על מנת לפתור את התקלה.

וודאו שמכסה המזגן סגור כמו שצריך

לפעמים המכסה של המזגן לא סגור עד הסוף ומתנגש במסגרת של המזגן. סגרו היטב את מכסה המזגן ובדקו אם הרעש המטריד נעלם.

נקו את הפילטרים

אם הפילטרים לא נקיים הלכלוך מצליח לחדור ליחידה הפנימית של המזגן, חודר ממש לתוך המאיץ שמתחיל לאבד מהאיזון שלו. לכן, לפני שאתם ממהרים להזמין טכנאי מזגנים, נקו את הפילטרים ובדקו אם זה עוזר.

איך מנקים את הפילטרים? פתחו את מכסה הפלסטיק של המזגן, שלפו את הפילטרים מהתושבת שלהם ושטפו אותם במים זורמים. החזירו את הפילטרים למקום רק לאחר ייבוש מלא.

לא עזר? אתם צריכים להזמין טכנאי מזגנים בפיקוח של המקצוענים.

למה המזגן מרעיש?

תקלה במאיץ

אם בדקתם שמכסה המזגן סגור כמו שצריך וניקיתם את הפילטרים והמזגן עדיין מרעיש, סביר להניח שיש לכם תקלה במאיץ.

המאיץ נמצא בתוך המזגן והתפקיד שלו הוא לזרוק את האוייר הקר (או החם) לתוך חלל החדר. הוא בנוי בצורה של גליל ארוך ובמידה והוא לא מאוזן או לא יושב כמו שצריך בתושבת שלו, הוא יתחיל לרעוד ולהפיק רעש מטריד מאד.

טיפ: איך תדעו שמדובר במאיץ שיצא מאיזון? תנו מכה קלה למזגן בצידו הימני (או השמאלי). במידה והרעש נעלם וחוזר לאחר כמה דקות, אכן מדובר במאיץ.

איך מתנהלים מול טכנאי המזגנים?

ודאו מראש את המחיר עם הטכנאי

שאלו את הטכנאי מראש כמה יעלה לכם להחליף מאיץ במזגן וכמה יעלה לכם הביקור שלו, במידה ולא מדובר בתקלה במאיץ. השוו את המחיר שאתם מקבלים עם המחירון שלנו שמופיע למטה.

ודאו שהמחיר כולל מע"מ

בדקו שהמחיר כולל את המע"מ, אחרת יש מצב שתצטרכו לשלם את התוספת בתום העבודה.

דרשו אחריות על התיקון

על החלפת מאיץ במזגן יש אחריות של בין 3 חודשים לשנה. לפני שאתם מזמינים את הטכנאי בדקו איתו מה משך האחריות שהוא מספק ודרשו לקבל אותה בכתב.

כמה עולה תיקון מזגן מרעיש?

המחיר מתייחס להחלפת מאיץ במזגן עילי עד 3 כוח סוס. במזגנים מיני מרכזיים עלות העבודה עשויה להתייקר בשיעור של 20% ואף יותר מזה.

מה עשוי להשפיע על המחיר?

סוג המזגן

המחיר שאתם רואים פה מתייחס להחלפת מאיץ במזגן עילי עד 3 כוח סוס. במזגנים מיני מרכזיים עלות העבודה עשויה להתייקר בשיעור של 20% ואף יותר מזה.

שעות עבודה חריגות

שעות העבודה המקובלות של הטכנאים הן בין ימים א-ה בין השעות 07:00-19:00.

אם תזמינו את הטכנאי באמצע הלילה, בשבת או בחג, עלות העבודה עשויה להתייקר פי שניים ואפילו יותר.

שאלות ותשובות על מזגן מרעיש

יש כמה גורמים לכך שהמזגן יכול להרעיש, אך חשוב לציין שלא תמיד מדובר בתקלה. בדקו את מכסה המזגן וודאו שהוא סגור כמו שצריך. במידה ולא, המפגש שלו עם הפלסטיק של המזגן יכול להרעיש. בנוסף, נקו את הפילטרים של המזגן ובדקו אם הרעש פחת או חלף לגמרי. במידה והפעולות האלה לא עזרו, סביר להניח שיש תקלה במאיץ של המזגן. התפקיד של המאיץ הוא לזרוק את האוויר הקר או החם לחלל החדר, במידה והוא לא מאוזן או לא יושב כמו שצריך בתושבת שלו, הוא יפיק רעש מטריד. במצב כזה אתם צריכים להזמין טכנאי מזגנים מקצועי.

במידה ומכסה המזגן סגור כמו שצריך ובמידה וניקיתם את הפילטרים והרעד עדיין לא חלף, סביר להניח שיש תקלה במאיץ של המזגן. עלות החלפת מאיץ נעה בין 700-800 והיא כוללת כמובן את המאיץ עצמו. לפני שהטכנאי מחליף את המאיץ בקשו ממנו לחזור על הפעולות שאתם בצעתם בבית, יתכן שהוא יפתור את הבעיה ותוכלו לשלם לו רק על הביקור.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon