אינסטלטור לעבודות שלא חשבתם שתצטרכו

הזמנתם מדיח כלים, מכונת כביסה, בר מים או מקרר? הקיר מלא ברטיבות? רגע לפני שאתם מתאמים התקנה או צובעים את הקיר כנסו למדריך הבא ובדקו באילו מקרים תצטרכו להזמין אינסטלטור כהכנה להתקנה.

ארז פולק
עודכן לאחרונה: 03.09.2019
אינסטלטורים

'איזה יופי שהכל כל כך ברור ומובן', זה משפט שאף אחד לא אמר אף פעם בכל הנוגע להתקנת מכשירי חשמל מורכבים בבית.

יש מקרים שאתם אולי חושבים שבעל מקצוע אחד אמור לעשות הכל, בטח כשזה נוגע להתקנה, אבל כאן אתם נופלים בסמנטיקה שבין 'התקנה' ל – 'הכנה', ובמדריך הבא נדבר בדיוק על זה. מתי אתם אולי חושבים שאתם צריכים בעל מקצוע מתחום מסוים, אבל מה שהייתם צריכים זה אינסטלטור.

הכנה למדיח כלים

רכשתם מדיח כלים חדש, הזמנתם נגר שיבצע הכנה וייקח מידות לדלת (אם מדובר במדיח חצי אינטגרלי), קניתם סבון או קפסולות למדיח, חומר הברקה, מלח ייעודי, ואפילו נפרדתם מהסקוטש הירוק בטקס מרגש.

הרגע המיוחל הגיע ובחור חייכן בדמות מתקין מדיחי כלים נכנס אליכם הביתה. הוא מוציא את המדיח מהאריזה ומוביל אותו ביראת כבוד אל מושב הקבע שייעדתם לו במטבח.

אלא שאז פניו של המתקין מתכרכמות. מאחורי כרכום פניו עומדת ההבנה שלא משנה כמה הוא ימשיך לחפש, הוא לעולם לא ימצא את נקודת המים אליה יוכל לחבר את הכוכב של המופע, פשוט כי אין נקודה כזו.

זו לא הפעם הראשונה שהמתקין המיואש נשלח להתקין מדיח כלים ללקוח שלא דאג להזמין אינסטלטור מראש, וכנראה שגם לא הפעם האחרונה.

לא משנה כמה הוא מבקש ממתאמת ההתקנות לוודא שהלקוחות הזמינו מראש אינסטלטור ודאגו לנקודת מים ייעודית למדיח, זה לא עוזר.

אתם לא מבינים לאן הוא הולך עם ארגז הכלים, הוא הרי מתקין מדיחי כלים לא? "אז תתקין את המדיח" אתם דורשים ממנו.

לקחתם יום חופש מהעבודה בשביל הדבר הזה, ועכשיו הוא אומר לכם בשיא חוצפתו שאתם צריכים לתאם התקנה חדשה? ועוד להזמין אינסטלטור לפני?

המתקין יודע שטוב לא יכול לצאת מהסיטואציה הזו, אז הוא פשוט עומד שם וסופג את האש בפעם האלף. ברור לו שאתם כועסים בצדק, ושזו לא אשמתכם.

אתם בסך הכל רציתם כלים נקיים בפחות מאמץ, אז נכנסתם לחנות וקניתם מדיח. אף אחד לא דאג ליידע אתכם שכמו שמתקין המדיחים שיגיע להתקין לכם את המדיח הוא לא נגר, הוא גם לא אינסטלטור, הוא מתקין מדיחים. לא פחות ולא יותר.

הכנה למכונת כביסה

בדומה למדיח כלים שחייב חיבור לנקודת מים כדי להתעורר לחיים, גם מכונת כביסה בלי חיבור ישיר למים היא חפץ דומם שהתעמקות ממשוכת בו גורמת לכם להבין עד כמה דלת מכונת הכביסה מזכירה לכם חלון של חללית.

על מנת להימנע ממחשבות השווא הללו מצד אחד, ועל מנת ליהנות מיתרונותיה הממשיים של מכונת הכביסה מצד שני (לנקות את הכביסה), וודאו מראש שקיימת נקודת מים ייעודית לחיבור המכונה.

במידה ואין נקודה כזו בדקו אם טכנאי מכונות הכביסה שאתם מזמינים יודע להתקין נקודת מים, ושהתקנת נקודת המים כלולה בהצעת המחיר שהוא מספק לכם.

במידה והתקנת המים לא כלולה בעבודת התקנת מכונת הכביסה, הזמינו אינסטלטור מקצועי שיתקין נקודת מים ייעודית, ועשו זאת לפני שאתם מתאמים את התקנת מכונת הכביסה.

הכנה לבר מים ולמקרר

בר מים – תכנון נקודת מים לבר מים הוא מעט מורכב יותר מתכנון של נקודות מים אחרות, מאחר ומיקום הנקודה ישפיע על המקום בו יעבור הצינור, כלומר, ישירות לקיר או דרך השיש.

אם אתם מחליטים לחבר את בר המים לנקודת מים קיימת מתחת לכיור, או לנקודה ייעודית אותה אתם מתכננים לקבוע מתחת לכיור, קחו בחשבון שמתקין בר המים שיגיע לחבר את המתקן לנקודת המים יצטרך לקדוח חור בשיש ולהעביר דרכו את הצינור.

כדי לחסוך את הקידוח הזה ועל מנת לשמור על מצבו השלם של השיש, תוכלו להזמין אינסטלטור מקצועי שיתקין נקודת מים חדשה בקיר עצמו וכך מתקין בר המים יוכל לחבר את המתקן ישירות לנקודה הזו מבלי שיצטרך לקדוח בשיש.

מקרר – נקודת מים למקרר הכרחית רק כשמדובר במקרר עם בר מים או מתקן לייצור קרח. גם במקרה הזה אתם תצטרכו לדאוג לנקודת מים סמוכה למקרר, ותצטרכו כמובן להזמין אינסטלטור שיתקין את הנקודה לפני שמתקין המקררים יגיע אליכם.

חייבים לקדוח בשיש כדי להתקין בר מים?

ייבוש רטיבות בקיר

רטיבות, עובש ופטרייה בקיר מעידים בהכרח על בעיית שורש שהרטיבות היא רק התסמין שלה. אז לפני שאתם מזמינים הסרת עובש מקצועית, ובטח לפני שאתם ממהרים לצבוע את הקיר, כדאי שתזמינו אינסטלטור מקצועי שיתקן את הנזילה שככל הנראה קיימת בצנרת שבתוך הקיר.

במקרים מסוימים מקור הרטיבות לא יהיה נזילה בצנרת המים שבתוך הקיר, אלא בעיית איטום שגורמת למים לחלחל אל דרך הקירות אל תוך הבית.

בעיית איטום תאפיין בדרך כלל בתים פרטיים ודירות בקומה האחרונה של הבניין, וכדי לתקן את בעיית האיטום תצטרכו להזמין קבלן איטום מקצועי ורק לאחר מכן תוכלו להתפנות לטיפול בנזקי הרטיבות.

סתימה חוזרת בצנרת הביוב

עד עכשיו דיברנו על מקרים בהם נדמה לכם שאתם צריכים להזמין בעל מקצוע מתחום מסוים, אבל מי שבעצם הייתם צריכים להזמין מלכתחילה היה אינסטלטור מקצועי.

עכשיו נדבר על מקרה הפוך בו האינסטינקט שלכם הוא להזמין אינסטלטור לפתור את הבעיה, אבל מה שאתם באמת צריכים זה שירותי ביובית.

אם אתם חווים סתימות חוזרות בשירותים, במקלחת, בכיור או בכל פתח ניקוז מים אחר בבית, סביר להניח שמדובר בסתימה בעומק הצנרת כתוצאה מהצטברות חומרים שומניים בצנרת, השלכת מגבונים לאסלה, צעצועים שנתקעו בעומק הצנרת וכולי.

במקרה כזה, אל תמהרו להזמין אינסטלטור, שכן במידה ואכן מדובר בסתימה בעומק הצנרת הדרך לשחרר את הסתימה תהיה באמצעות מכונה עם לחץ מים גבוה או על ידי שאיבת בור הביוב.

הכלים הללו אינם נמצאים ברשות האינסטלטור, והוא יצטרך להזמין אותם מבעל מקצוע אחר מתחום שירותי הביוב (ואתם אלה שתשלמו את עמלת התיווך).

99%

הגעה בזמן

98%

מקצועיות

89%

מחיר הוגן

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

100%

מחיר הוגן

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

100%

מחיר הוגן

אפליקציית המקצוענים
הפיקוח של המקצוענים

המטרה שלנו, היא ליצור את רשימת בעלי המקצוע הכי טובים בארץ ולאפשר לכולנו להזמין בעלי מקצוע בראש שקט ובקלות

סינון בעלי מקצוע
  • מוקד בקרת השירות מחייג לעשרות אלפי לקוחותינו מידי חודש ואוסף חוות דעת ודירוגים על בעלי המקצוע.
  • ועדת השירות מתאספת אחת לחודש ובוחנת אם כל בעלי המקצוע עומדים בתנאי השירות עליהם הם חתומים.
  • במקרים בהם נמצא כי בעל מקצוע אינו עומד בתנאי השירות שלנו, אנו מסירים אותו מהאתר לצמיתות.
שירותי גישור בחינם
  • במידה ויש לך מחלוקת מול בעל מקצוע, אנו נפעל מולו בשמך כדי להגיע לפתרון הרצוי.
  • במידת הצורך, אנו שולחים נציג שלנו לבחון את העבודה בדירה בנוכחות הצדדים ולהחליט על הפתרון.
  • בעלי המקצוע מחויבים להחלטות נציג מוקד הגישור שלנו וחתומים על כך כתנאי להופעתם באתר המקצוענים .
חוות דעת ודירוגים
  • כדי לעזור לכם לבחור את בעל המקצוע, אנו מפרסמים באתר את חוות הדעת והדירוגים שלהם.
  • חוות הדעת והדירוגים נאספים ומאומתים אך ורק על ידי מוקד בקרת השירות שלנו ולכן לא ניתנים לזיוף.
  • באמצעות מאות אלפי חוות הדעת של לקוחותינו, יצרנו את רשימת בעלי המקצוע עליהם אנו ממליצים.
מוקד השירות
א׳ - ה׳: 17:00 - 08:30
נחלת יצחק 10, תל-אביב
arrow-icon