בעלי מקצוע • המקצוענים

כמה מילים על ההבדל בין בעלי מקצוע ל"בעלי מקצוע מומלצים". נשמע לכם טריוויאלי? ובכן, כשיורדים לעומקן של ההגדרות היסודיות, מגלים דברים מעניינים. למשל, שקל מאד להיות "מומלץ" אבל פחות פשוט להיות מקצוען במובן הרחב והעמוק של המושג

בעלי מקצוע: ההגדרות

בואו נתחיל את ההסבר שלנו בכמה הגדרות מתחייבות, בסיסיות ככל שיהיו,שיעזרו לנו להכיר ולהבין את הנפשות הפועלות:

מקצוע הוא כינוי לפעילות שאדם עוסק בה לפרנסתו, שדורשת התמחות ולרוב גם הכשרה מקצועית ייעודית, או לפחות ניסיון מעשי בן שנים. נאמר שאדם הוא בעל מקצוע כאשר הוא רכש הכשרה, התמחות או ניסיון כנ"ל. "עובדים לא מיומנים" הם עובדים חסרי מקצוע.

בעל מקצוע הוא אדם שרכש מיומנות וניסיון ו/או קיבל הכשרה מקצועית כנ"ל ומוסמך לעסוק בתחום מסויים או להעניק בו שירות. כמובן, לא בכל תחום יש צורך בתעודות, אבל מקובל שכדי להיקרא "בעל מקצוע" עליך להיות בעל מיומנויות מוכחות ורצוי גם תעודות שמעידות עליהן. 

בעלי מקצוע כמו בעל מקצוע רק ברבים. שמות נרדפים: אנשי מקצוע; בעלי מלאכה; אומנים; בעלי מקצוע לבית; מקצוענים. 

בעלי מקצוע מומלצים מילולית: בעלי מקצוע שקיבלתם עליהם המלצות, שנועדו להבטיח שהם מיומנים בתחומם, מקצועיים, הגונים, אמינים ומעניקים שירות טוב.

בהשאלה: מטבע לשון שמתייחס לבעלי מקצוע שמופיעים תחת מדריכי בעלי מקצוע, לוחות בעלי מקצוע, אינדקסי עסקים או אינדקס בעלי מקצוע (זה אותו הדבר) כזה או אחר.  

לא משנה מהו התחום בו מדובר, אם אתם זקוקים לשירות הובלות לקראת מעבר דירה, עיצוב פנים, סיוד, עבודות צבע או גבס עבור דירה חדשה, תיקון מקרר או מזן או טלוויזיה. בכל המקרים האלה ורבים אחרים, אתם תרצו לעבוד עם בעלי מקצוע "עם תעודות" או "עם קבלות", בכל המובנים.

אם זה טכנאי או חשמלאי אז שיהיה מוסמך ואם זה צבע או שיפוצניק אז שיהיה לא רק זול אלא גם הגון ומסודר ונקי. ההמלצות, פשוט יעזרו לכם "להתגלח על הזקן של מישהו אחר".

בעלי מקצוע טובים: איפה מוצאים?

איפה מוצאים בעלי מקצועות כאלה? ובכן, כן, אתם תמיד יכולים לחפש בשירות 144של בזק או במדריך נייר מאובק, או לפשפש בכרטיסי הביקור או במגנטים שעל המקרר.

זה מה שמכונה "השיטה העיוורת" כי אתם פועלים כקהל שבוי ואי אפשר לדעת אם תהיו בעלי מזל או לא ובאילו בעלי מקצוע תפגשו בסופו של דבר.

בלי להעליב ולהטיל דופי באף אחד - כדאי לזכור שמדריך שכל אחד יכול להיכנס אליו לא יכול לתת לכם שום ערובה לכך שבעלי המקצוע שיישלחו אליכם יהיו אכן "מומלצים".

עוד מקורות אפשריים לאיתור בעלי מקצוע נבחרים:

- המלצות של חברים ובני משפחה

- המלצות של גופים צרכניים ומועדנים בהם אתם חברים

- מדריכי בעלי מקצוע מודפסים ייעודיים

- מדריך בעלי מקצוע מקוון.

כמובן, הכי טובה כשהיא רלוונטית ואפשרית, שיטת "פנקס הטלפונים של סבתא" - כשיש לכם ריכוז שמות של בעלי מקצוע עמם היה לכם (או למישהו שאתם מכירים) קשר קודם ושהעניקו לכם שירות משביע רצון.

זהו כלל ידוע - בעלי מקצוע טובים הם משהו שכדאי לשמור עליו מכל משמר, ואם לסבתא היה מקצוען מהסוג שאתם צריכים זו עוד סיבה לגנוב לה את הפנקס (ואם הצלחת, תשמע לעיתים קרובות תגובות בסגנון: "שמע, יצאת גדול, אחלה אינסטלטור שלחת לנו". רק חבל על סבתא).

אגב, לא רק לסבתא יש פנקס כזה אלא גם לארגונים, רשויות ומוסדות שונים. למשל, זה פנקס בעלי מקצוע של ארגון גני הילדים הפרטיים. וכאן יש דף בעלי מקצוע של משרד האוצר. פנקסי בעלי מקצוע הם חלק בלתי נפרד מהתרבות שלנו, לטוב ולרע.

פעם דיברו כאן על "הפנקס הנכון" ועד היום ישנם רבים שנהנים ממוניטין או מ"לידים" שלא לגמרי מגיעים להם, בגלל קשרים ופרוטקציות. לכן, אפילו כשבוחרים בעלי מקצוע מתוך פנקס כזה כדי להיעזר בהמלצות נוספות.

בעלי המקצוע שלנו

טוב כשיש המלצות ממישהו שמכירים. פרקטית, זה כמעט לעולם לא המצב. כאשר אתם מחפשים בעלי מקצוע לביצוע עבודה כלשהי בבית - טכנאות, תיקון, שיפוץ וכדומה - ייתכן שיהיה לכם מזל ואתם מכירים מישהו מתאים או שתוכלו להיעזר בהמלצות של חברים ובני משפחה.

אבל אם אין להם המלצות מתאימות, תזדקקו לשירותיו שלמדריך בעלי מקצוע. כזה שיוכל להחליף חוות דעת של אדם שאתם מכירים אודות בעלי המקצוע שקיימים בתחום, וכמובן: לשלוח אתכם לבעלי המקצוע הטובים באמת.

לתפיסתנו, לוחות בעלי מקצוע אמורים "לשכלל" עבורכם את השוק. לאפשר לכם חיפוש, השוואה, דירוג בעלי מקצוע, לתת לכם מידע על מחירים, טיפים, מאמרים, מדריכים צרכניים, המלצות על עסקים ונותני שירות ספציפיים שיתאימו לכם, וסיוע בתהליך הזמנת וקבלת השירות.

מדריך המקצוענים מציע בין השאר כלים צרכניים כמו מחירון בעלי מקצוע, טיפיםמאמרים וגם בלוג, שיעזרו לכם לבחור את בעלי המקצוע המתאימים לכם, מכל הבחינות.

זהו לא סתם לוח בעלי מקצוע אלא מדריך שעומדת מאחוריו מערכת סינון שפותחה במיוחד כדי להבטיח שתקבלו שירות טוב כמו שרק בעלי מקצוע מומלצים באמת יכולים לתת. בהצלחה.

כדי ללמוד עוד על השירותים הייחודיים של המקצוענים אתם מוזמנים לעבור לדף > יש על מי לסמוך !

מוקד שירות לקוחות

א׳ - ה׳: 17:00 - 08:00
נחלת יצחק 10, תל-אביב
סגור

Version: V2.8.5

הפיקוח של המקצוענים

המטרה שלנו, היא ליצור את רשימת בעלי המקצוע הכי טובים בארץ ולאפשר לכולנו להזמין בעלי מקצוע בראש שקט ובקלות

סינון בעלי מקצוע
  • מוקד בקרת השירות מחייג לעשרות אלפי לקוחותינו מידי חודש ואוסף חוות דעת ודירוגים על בעלי המקצוע.
  • ועדת השירות מתאספת אחת לחודש ובוחנת אם כל בעלי המקצוע עומדים בתנאי השירות עליהם הם חתומים.
  • במקרים בהם נמצא כי בעל מקצוע אינו עומד בתנאי השירות שלנו, אנו מסירים אותו מהאתר לצמיתות.
שירותי גישור בחינם
  • במידה ויש לך מחלוקת מול בעל מקצוע, אנו נפעל מולו בשמך כדי להגיע לפתרון הרצוי.
  • במידת הצורך, אנו שולחים נציג שלנו לבחון את העבודה בדירה בנוכחות הצדדים ולהחליט על הפתרון.
  • בעלי המקצוע מחויבים להחלטות נציג מוקד הגישור שלנו וחתומים על כך כתנאי להופעתם באתר המקצוענים .
חוות דעת ודירוגים
  • כדי לעזור לכם לבחור את בעל המקצוע, אנו מפרסמים באתר את חוות הדעת והדירוגים שלהם.
  • חוות הדעת והדירוגים נאספים ומאומתים אך ורק על ידי מוקד בקרת השירות שלנו ולכן לא ניתנים לזיוף.
  • באמצעות מאות אלפי חוות הדעת של לקוחותינו, יצרנו את רשימת בעלי המקצוע עליהם אנו ממליצים.
מוקד השירות
א׳ - ה׳: 17:00 - 08:00
נחלת יצחק 10, תל-אביב