כל התקלות (והפתרונות) במכונת הכביסה

מכונת הכביסה היא חלק בלתי נפרד משגרת היום שלנו ולכן, חשוב שנשמור עליה תקינה לאורך זמן. מהן התקלות הנפוצות ביותר, איך נוכל לנסות לתקן ומה עושים לפני שמזמינים טכנאי מקצועי? כל התשובות.

עוד במדריך
מכונת הכביסה לא סוחטת? מכונת הכביסה מקצרת? מכונת הכביסה מרעישה? מכונת הכביסה לא נדלקת? נזילה ממכונת הכביסה? איך תתנהלו נכון מול טכנאי מכונות כביסה?

מכונת הכביסה שלא סוחטת, לא מרוקנת מים, עושה רעשים או אפילו מקצרת- אלו רק חלק מהתקלות הנפוצות ביותר. מהם הגורמים לתקלות ואילו פתרונות קיימים?

בעזרת מספר פעולות פשוטות והתמדה, נוכל להבטיח זמן ארוך של שקט ממכונת הכביסה. אילו פעולות נוכל לבצע בעצמנו, מתי מומלץ להזמין בעל מקצוע ואיך תתנהלו מולו נכון? הכל במדריך הבא. 

מכונת הכביסה לא סוחטת?

אם תזהו שמכונת הכביסה לא סוחטת היטב את הבגדים ואחרי שתוודאו כי כפתור הסחיטה במכונה דולק, בדקו את האפשרויות הבאות:

פילטר סתום - לפילטר במכונת הכביסה תפקיד חשוב. הוא האחראי לסינון אבק ולכלוך ולמנוע את כניסתם ישירות אל מכונת הכביסה. לרוב, נמצא שם חפצים קטנים שאבדו לנו כמו מטבעות, סיכות שיער וכד'.. חפצים אלו, עלולים לשבש את עבודתו ולעצור את פעולת הסחיטה. 

סתימה בין התוף למשאבה - תפקידה של המשאבה היא לנקז את המים המלוכלכים מתוך המכונה אל צנרת הביוב ולעיתים יכולה להיווצר סתימה לכן, התקלה הנפוצה תהיה סתימה במשאבה או בצינורות היוצאים ממנה (המוביל או היוצא). הסתימה יכולה להיווצר מגרב או בגד שגולשים לתוך המרווח שבין תוף המכונה לגומי שלה.

תקלה במשאבה - תקלה ישירה במשאבה, תהיה קשורה למד הגובה במכונה. חיישן זה, מודד את כמות המים היוצאים והנכנסים במכונה. במידה ונאתר תקלה בחיישן, הוא לא יזהה את מפלס המים והמכונה לא תיכנס למצב סחיטה.

איך טכנאי מכונות כביסה מקצועי יתקן את התקלה? 
במידה והתקלה נגרמה בגלל סתימה בין התוף לגומי, על הטכנאי לפרק את דופן המכונה ולשחרר את הגורם שנתקע ביניהם. תקלה במשאבה תיגרם לרוב מחסימה של בגד או חפץ (וגם עקב בלאי). תחילה, ינקה הטכנאי את המשאבה ובמידה וזה לא עוזר, יחליף אותה. תקלה במד הגובה של המכונה, תתוקן במהירות יחסית על ידי החלפת החיישן.  

מכונת הכביסה מקצרת?

תחילה, חשוב לשלול תקלה בחשמל הכללי של הבית על ידי השלבים הבאים:
בדקו אם המכונה מחוברת למפצל: ייתכן וישנה תקלה במפצל וצריך להחליפו בחדש.

בדקו את השקע החשמלי: במידה והשקע אליו מחוברת המכונה לא רופף, בלוי ותקין (חברו מטען או מכשיר אחר כדי לוודא זאת). 

נתקו את כלל המכשירים החשמליים הסמוכים למכונת הכביסה והשאירו את מכונת הכביסה מחוברת כדי לבדוק האם היא הגורם לקצר החשמלי. גשו ללוח החשמל והרימו מחדש את הפקק. במידה והפקק קפץ שוב, הבעיה היא במכונת הכביסה.

במידה ואין תקלה כללית בחשמל ומדובר על משהו נקודתי, ככל הנראה מדובר על גוף החימום של מכונת הכביסה. גוף החימום אחראי על חימום המים ומצטברת עליו אבנית שפוגעת ביעילותו ועלולה לגרום לחימום יתר של המים עד לשריפת גוף החימום וגרימת קצר חשמלי.

טיפ: בקשו מהטכנאי גוף חימום מתוצרת איטליה ולא סין (חזק יותר ועמיד יותר לאורך זמן). 

מכונת הכביסה מרעישה?

אם הבחנתם ברעש מוזר שיוצא היישר מחדר הכביסה, עלולות להיות מספר סיבות:
חפץ זר שנתקע בתוך המכונה ותזוזתו גורמת לרעש. סרקו את התוף ואת הפילטר ובדקו אם נתקעו בהם חפצים. מכונת כביסה לא יציבה עלולה גם היא לגרום לרעש. וודאו כי המכונה עומדת בצורה יציבה על המשטח שלה או על הריצוף. במידה ולא, ייתכן ואחת הרגליות התנתקה.

תקלה בבולמי הזעזועים תוביל לרעש מהמכונה וזאת עקב בלאי (לרוב, יחזיקו מעמד כ-5 שנים). תקלה במיסבים שתתרחש אם העמסתם משקל כבד מידי על המכונה. מכונה שפועלת תחת עומס פוגעת במיסבים שמתחת לתוף והם עלולים להישחק ולהישבר. 

איך טכנאי מכונות כביסה מקצועי יתקן את התקלה?
במידה וניקיון הפילטר לא עזר ולא איתרם חפץ זר בתוך המכונה, תצטרכו להזמין טכנאי שיבדוק את בולמי הזעזעוים ואת המיסבים במכונה ויחליף אותם על פי צורך. עלות העבודה תשתנה בהתאם לרכיב שהוחלף ולכן, אנו ממליצים לכם להיכנס במחירון טכנאי מכונות כביסה באתר המקצוענים.

טיפ: עשו שימוש נכון במכונת הכביסה והקפידו על משקל בגדים שתואם להוראות היצרן, כך תשמרו עליה לאורך זמן. 

מכונת הכביסה לא נדלקת?

במידה ומכונת הכביסה שלכם מחוברת לחשמל והשקע שלה תקין, המכונה לא תידלק עקב כרטיס פיקוד תקול. כרטיס הפיקוד במכונה, הוא "המוח" שמאחורי כל פעולה ופעולה בה אתם משתמשים. במידה ותאותר תקלה בכרטיס זה, מכונת הכביסה לא תעבוד. לעיתים, שווה לשקול החלפה למכונת כביסה חדשה כיוון והחלפה של כרטיס פיקוד היא עבודה יקרה. 

נזילה ממכונת הכביסה?

נזילה ממכונת הכביסה, עלולה לקרות מהתרופפות של שרוול הדלת (הגומייה האפורה מסביב) ואז, ניתן יהיה לנסות ולהחזיר אותה למקומה. במידה והגומייה נשחקה או נקרעה, יש צורך בטכנאי מוסמך שיבצע את החלפתם.

שימו לב: במידה ואותרה סתימה בצינור הניקוז שגרמה לנזילה, תצטרכו אינסטלטור ולא טכנאי מכונות כביסה. 

איך תתנהלו נכון מול טכנאי מכונות כביסה?

תיקון תקלות במכונת כביסה עלול להיות עסק יקר. לכן, עם הגעתו של טכנאי מכונות הכביסה שאלו אותו האם כדאי לתקן? שאלה זו, היא שאלה חשובה. לעיתים, התקלות השונות שנגרמות למכונות הכביסה עלולות להיות שוות או מעל ל-50% מערך המכונה ולכן, שווה לשקול (בהתייעצות עם בעל מקצוע) את החלפת המכונה ולא לבחור בתיקון מקומי. 

אחריות: על חלקים חשמליים שיוחלפו במכונה (גוף חימום, משאבה) תהיה אחריות של 3 חודשים. תיקון משאבת המים במכונה יכלול ניקוי של מטבעות, סיכות וחפצים קטנים שנשכחו בכיסים ועליהם הטכנאי לא אחראי ולכן, הקפידו לרוקן היטב את כיסי הבגדים לפני שאתם מכניסים אותם למכונה.  

עבור החלפה של חלקי פלסטיק וגומי (גומייה או מיסבים) תהיה תקופת אחריות של 3 חודשים. ייתכן ויהיו טכנאים שלא יתנו אחריות כלל כיוון שהסבירות לתקלה חוזרת בחלקי הגומי או הפלסטיק נמוכה בהרבה מהחלקים החשמליים. 

טיפ: הסבירו לטכנאי לפני הגעתו על דגם מכונת הכביסה שברשותכם (תוכלו גם לצלם). כך שיוכל להצטייד מראש עם החלקים המתאימים לתיקון המכונה שלכם ולתמחר נכון את עבודתו. בנוסף, שמרו את החשבונית שתהווה עבורכם אסמכתא לביצוע העבודה ותהיה האחריות שלכם. 
 

מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה אפשר לעשות כדי לשמור על מכונת הכביסה? 
בעזרת פעולות תחזוקה פשוטות, תוכלו לשמור על מכונת הכביסה שלהם ולייעל אותה. כל מה שעליכם לעשות הוא לפתוח את הפילטר (בתחתית המכונה) אחת לחודש ולנקות אותו היטב. כל הלכלוך שהצטבר (ולפעמים גם מטבעות וחפצים קטנים) עלולים לגרום לסתימה בעתיד. נקו את הגומייה מסביב לדלת בסיום הפעולה, כך תוכלו להיפטר משערות וליכלוכים שהצטברו שם. נקו את המכונה (עם טבליה מתאימה) אחת לכמה שבועות. ואל תשכחו לנקות את המגירה של אבקת הכביסה משאריות. 
האם מומלץ להתקין מגן ברקים? 
כיום, מכונות הכביסה הן מכונות חדישות ובעלות רכיבים אלקטרוניים רבים. כך שהפסקות חשמל או סכנה של מתח גבוה עלולים להרוס אותן במהירות. ולכן, מומלץ מאד להתקין מגן ברקים במכונת הכביסה שלכם (ובכל מכשיר חשמלי נוסף) כי לשמור עליו מפני נזקי חשמל.