מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפתרון

רגע לפני שמזמינים טכנאי
איך מתנהלים מול הטכנאי?
כמה עולה תיקון מכונת כביסה מרעישה?
שאלות ותשובות על מכונת כביסה מרעישה

רגע לפני שמזמינים טכנאי

בדקו אם יש חפץ זר בתוף של המכונה

לפעמים מכונת הכביסה מרעישה כתוצאה מחפץ זר שלא הוצאת מהבגדים. לפני שאתם מזמינים טכנאי, פתחו את מכונת הכביסה והאירו פנימה עם פנס, יש סיכוי שתמצאו שם סיכה לשיער, מטבעות ואולי אפילו כסף :-)

ברזל בתוף מכונת הכביסהברזל בתוף מכונת הכביסה

לא עזר?

וודאו שהמכונה יושבת טוב על הרצפה

מכונת הכביסה יכולה להרעיש מאוד אם היא לא מאוזנת, במיוחד כשהיא נכנסת למצב סחיטה (רעד של דפיקה). בתחתית מכונת הכביסה יש רגליות, נסו להבריג אותן החוצה ופנימה בתנועה סיבובית עד שתרגישו שהמכונה מאוזנת לגמרי.

טיפ: אם אתם לא מצליחים לסובב את הבורג של הידית בעצמכם, השתמשו בפלייר שפיץ או כלי אחר שיוציא אותו מהקיבעון שלו.

לא עזר?

הזמינו טכנאי מכונות כביסה בפיקוח שלנו.

למה מכונת הכביסה מרעישה?

בולמי זעזועים לא תקינים

תפקידם של בולמי הזעזועים, כשמם כן הם, הוא למנוע זעזועים בתוך מכונת הכביסה כתוצאה מהסיבוב המהיר של התוף. במידה ובולמי הזעזועים מקולקלים, מכונת הכביסה "תרקוד" וקיים חשש לתפקוד התקין של התוף ולרצועת המנוע שמניעה אותו.

מיסבים לא תקינים

המיסבים במכונת הכביסה נקראים גם לאגרים והתקפיד שלהם הוא להחזיק את התוף של המכונה. במידה ומכונת הכביסה מרעישה בזמן סחיטה, רועדת באופן חריג ומשמיעה "מכות" חזקות, סביר להניח שהמיסבים שחוקים.

איך מתנהלים מול הטכנאי?

בדקו מראש את המחיר עם הטכנאי

בדקו עם הטכנאי כמה יעלה לכם להחליף את בולמי הזעזועים או המיסבים במכונה וכמה הוא יגבה לכם על הביקור במידה והוא לא זיהה בעיה ברכיבים הללו.

השוו את המחיר שאתם מקבלים מהטכנאי עם המחירון שלנו שמופיע בהמשך.

ודאו שהמחיר כולל מע"מ

ודאו שהמחיר שהטכנאי נותן לכם בטלפון כולל את המע"מ, אחרת תצטרכו לשלם את התוספת בתום העבודה ואנחנו לא רוצים שתהיו מופתעים.

ודאו שהטכנאי עובד עם חלפים מקוריים

שימו לב שהטכנאי מתקין בולמי זעזועים או מיסבים מקוריים וזהים לאלה הקיימים במכונת הכביסה, ולא חלפים גנריים.

ודאו שיש אחריות על התיקון

על החלפת בולמי זעזועים או מיסבים מקובל לתת 3 חודשי אחריות, דרשו זאת בכתב כמובן.

כמה עולה תיקון מכונת כביסה מרעישה?

המחיר כולל בולמי זעזועים ועשוי להשתנות בהתאם לדגם המכונה
המחיר כולל זוג מיסבים ועשוי להשתנות בהתאם לדגם המכונה

מה משפיע על המחיר של העבודה?

סוג מכונת הכביסה

עלות התיקון משתנה בהתאם למותג של מכונת הכביסה שלכם. לדוגמא, אם יש לכם מכונת כביסה של Miele או כל מותג יוקרתי אחר, סביר להניח שגם החלפים שלה יהיו יקרים יותר ולכן מחיר העבודה יעלה.

שאלות ותשובות על מכונת כביסה מרעישה

התשובה לשאלה הזו תלויה כמובן שרכיב שהטכנאי יצטרך להחליף. במידה ותצטרכו להחליף את בולמי הזעזועים של המכונה, עלות העבודה תנוע בין 350-450 ש"ח. במידה ותצטרכו להחליף את המיסבים של המכונה, עלות העבודה תנוע בין 600-800 ש"ח. המחיר הזה מתייחס כמובן למכונות כביסה סטנדרטיות, במידה ויש לכם מכונת כביסה יוקרתית כמו Miele או כל מותג יוקרתי אחר, סביר להניח שעלות העבודה תתייקר.

יתכן ומכונת הכביסה לא עומדת בצורה מאוזנת על הרצפה וזה מה שגורם לרעש. בתחתית המכונה יש 4 רגליות, ניתן לכוון אותן במידה וזה אכן המקרה. במידה וזו לא הבעיה, יתכן שיש תקלה בבולמי הזעזועים של המכונה, מה שגורם לתוף להרעיש. בנוסף, יתכן שיש תקלב במיסבים, אלא שמחזיקים את התוף. עליכם להזמין טכנאי מכונות כביסה מקצועי שיאתר את התקלה ויתקן אותה.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon