איזה ריצוף לבחור לבית: מרצפות, שיש או פרקט?

אז החלטתם שצריך לרצף את הבית, עכשיו צריך רק להבין איזה סוג של מרצפות עדיף לכם לבחור - שיש, גרניט או אולי בכלל פרקט? כל מה שאתם צריכים לדעת על רצפות ולא ידעתם את מי לשאול.

עוד במדריך
כל מה שרציתם לדעת על רצפות ולא היה לכם את מי לשאול האם פרקט עץ מתאים לבית שלך? האם פרקט למינציה מתאים לבית שלך? האם ריצוף שיש מתאים לבית שלך? ומה לגבי ריצוף צפחה? האם ריצוף בטון יכול להתאים לך? האם מרצפות טראצו יכולים להתאים לבית? האם ריצוף גרניט פורצלן יכול להתאים? האם אריחי קרמיקה יכולים להתאים לריצוף הבית?

רוצים להכיר קצת יותר טוב את מבחר חומרי הריצוף? מה ההבדל בין פרקט ולמינציה? יש דבר כזה ריצוף מבטון? עשינו בשבילכם את העבודה ובדקנו.

כל מה שרציתם לדעת על רצפות ולא היה לכם את מי לשאול

לנוחיותכם, העמדנו לצד כל פריט, את גרף ההתאמה שלו לסטנדרטים רצויים מארבעה תחומים: מחיר, יוקרה, ניקיון ועמידות. כל שנותר לכם הוא לבחור את סוג הריצוף שמתאים לתמהיל הרצוי לכם.

האם פרקט עץ מתאים לבית שלך?

אם בחרתם פרקט מעץ יש לדעת כי קיימת תת חלוקה לשתי אפשרויות - פרקטים תלת שכבתיים או פרקטים מעץ מלא גושני.

פרקט מעץ מלא גושני

כשמו כן הוא, עשוי משכבה אחת של עץ. זהו סוג פרקט יקר יותר, מסיבי ואיכותי מאוד. החסרון הוא הרגישות של העץ הטבעי ללכלוך, פגיעה ושחיקה. 

פרקט תלת שכבתי

הפרקט התלת שכבתי עשוי משכבה עליונה של עץ מלא, ומתחתיו שתי שכבות של עץ פשוט יותר, שזורות בשתי וערב.

השכבה העליונה נותנת תחושה של עץ מלא, בעוד שהשכבות התחתונות נותנות לפרקט גמישות מסוימת, בניגוד לפרקט עשוי שכבה אחת של עץ גושני.

פרקט תלת שכבתי זול בצורה משמעותית מפרקט מעץ מלא, אך נותן עדיין תחושה מסיבית ואיכותית.

חסרונות

החסרונות הברורים הם שהשכבה העליונה דקה יותר ולכן עמידה פחות לשחיקה, בנוסף ליכולת מוגבלת יותר לליטוש וחידוש של שכבה זו.

האם פרקט למינציה מתאים לבית שלך?

לצד פרקט עשוי עץ, בשנים האחרונות הפך נפוץ השימוש בחומר סינתטי דמוי פרקט, הידוע בשם פרקט למינציה.

היתרון במחיר

העלות של פרקט למינציה זה היא נמוכה יותר, והוא מגיע במגוון רחב של מרקמים ועיצובים.

האם ריצוף שיש מתאים לבית שלך?

מרצפות השיש נותנות תחושה יוקרתית ומפנקת. החיסרון הגדול הוא חולשה לכתמים וסכנת ההחלקה.

בנוסף, תחזוקת השיש עשויה להוות טרחה, משום שהוא דורש מירוק וליטוש על בסיס קבוע וניקיון באמצעות חומרים שאינם חומציים.

נכון להיום ניתן להשיג ריצוף שיש דמוי פרקט שיכול להתאים לאווירה החמימה אותה אתם מנסים מחפשים, בלי להתחייב לתחזוקה המסוכבת.

ומה לגבי ריצוף צפחה?

אופציה מצוינת לאנשים שמעריכים את השילוב בין חוזק ועמידות לבין ספיגה מונעת כתמים.

המראה הטבעי של הצפחה מהווה אלטרנטיבה זולה לגרניט ולשיש. התחזוקה של ריצוף הצפחה היא פשוטה, ללא צורך בטיפול מיוחד, מטלית לחה תעשה את העבודה.

האם ריצוף בטון יכול להתאים לך?

סוג ריצוף שצובר פופולריות ואופנתיות לריצוף חוץ וגם לריצוף פנים. שלא במפתיע, זהו ריצוף עמיד מאוד ובנוסף גם קל לניקוי.

החיסרון המשמעותי שלו הוא שמדובר ביציקה של הרצפה - תהליך יקר ולא פשוט, יחד עם צורך בייבוש של הרצפה במשך ימים ארוכים.

האם מרצפות טראצו יכולים להתאים לבית?

מרצפות חזקות ועמידות, שניתן לתקן ולחדש מבלי להוציא מהמקום. בנוסף, הן גם קלות לניקוי ולא נוטות לספוג כתמים. לאחר שאיבדו מהפופולריות שלהן, בשנים האחרונות הן חוזרות לאופנה.

האם ריצוף גרניט פורצלן יכול להתאים?

קבלני השיפוצים מכירים את מרצפות הגרניט פורצלן טוב יותר מעל סוג אחר של מרצפות.

המרצפות שהפכו תו תקן של איכות, אחרי שהחליפו את הקרמיקה בתור סטנדרט. מרצפות עשויות גרניט פורצלן הן חזקות ועמידות יותר מאריחי קרמיקה, משום שריכוז הקוורץ שלהן גדול יותר.

האם אריחי קרמיקה יכולים להתאים לריצוף הבית?

אריחי הקרמיקה הם אפשרות עמידה וקלה לניקוי. בעקבות החסינות שלהם למים וההתאמה לחומרי ניקוי שונים, הם פופולריים בריצוף חוץ ובתור חיפוי קיר בחדרי אמבטיה.

נחשבת כאופציה סטנדרטית עממית ופופולארית. החיסרון של אריחי קרמיקה הוא הפוגות בין האריחים, שמתלכלכים מהר, ושכבת הגלזורה המגנה על האריח ועלולה להישבר לאחר מספר שנים.

בחדרי האמבטיה מקובל לחפות את הקיר באריחי קרמיקה למניעת רטיבות, ניתן גם להתקין חיפוי קיר במקום צביעה בחדרים אחרים בבית למטרות סגנוניות או פרקטיות-  שוב, מניעת רטיבות.

מחירון פרקטים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש פרקט עץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחידוש פרקט מעץ? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי צריך לעשות חידוש פרקט ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרקטים וכמה עולה חידוש פרקט? כל התשובות לפניכם.

תיקוני פרקט: כל מה שחשוב לדעת

זקוקים לתיקונים בפרקט הקיים? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי אפשר לתקן לבד את הפרקט, מתי מומלץ להיעזר בבעל מקצוע כולל, איך מתנהלים מול וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow