סוכך מרקיזה: כל מה חשוב לדעת לפני ההתקנה

הסוכך הוא פתרון יעיל למי שמחפש קצת צל בקיץ הישראלי החם, או מחסה מהגשמים החזקים בחורף. מהם היתרונות והחסרונות בסוכך מרקיזה, איזה כיסוי מומלץ לבחור לסוכך ומה חשוב לדעת לפני ההתקנה? כל התשובות בפנים.

עוד במדריך
מה זה סוכך מרקיזה? מהם היתרונות בסוכך מרקיזה? מהם החסרונות בסוכך מרקיזה? איזה כיסוי מומלץ לבחור לסוכך המרקיזה? מה חשוב לדעת לפני ההתקנה?

סוכך המרקיזה מהווה פתרון נגיש ויעיל למי שמחפש קצת צל מהשמש הקופחת בימי הקיץ הישראלי  או מחסה מפני הגשמים החזקים בחורף. סוכך המרקיזה הוא סוכך גמיש, המשאיר בידיכם את השליטה המלאה בכל הנוגע לשטח הכיסוי שלו.

מהם היתרונות והחסרונות בסוכך המרקיזה, איזה בד מומלץ  לבחור עבור סוכך זה ומה כדאי לדעת לפני שמתקינים? כל התשובות במדריך הבא.

מה זה סוכך מרקיזה?

סוכך מרקיזה הוא סוכך מתקפל שצורתו היא רבע עיגול. הסוכך, מתאים לחלונות בתים פרטיים, למרפסות של בנייני רבי קומות ולעסקים פרטיים. הוא מורכב מזרועות אלומיניום אל חלד מתקפלות שתפקידן לקבוע את שטח הכיסוי הרצוי של הסוכך. את קיפול הסוכך ניתן לבצע ידנית על ידי משיכת רצעה ייעודית או באמצעות מנגנון חשמלי המאפשר שליטה באמצעות שלט.

מהם היתרונות בסוכך מרקיזה?

ראשית, בניגוד לסוככים הקבועים,  לסוכך זה יש יכולת להתקפל  והאפשרות הזאת חוסכת ברוב המקרים את הצורך בהוצאת אישורים מעירייה. יתרון זה הוא יתרון משמעותי על פי אחרים וזה שהופך אותו לפתרון נפוץ ונגיש יותר. השליטה על שטח הכיסוי של הסוכך היא פעולה פשוטה מאד. וניתן להחליט על שטח הכיסוי הרצוי והמתאים לשעת היום, מיקומה של השמש ועוד..

סוכך המרקיזה עשוי בדרך כלל מיריעת פלסטיק אטומה ועמידה ולכן, הוא מתאים גם למזג אוויר גשום וסוער. חשוב לציין, כי כשיורד גשם יש להשאיר את המרקיזה פתוחה כדי לאפשר למים להתנקז, אחרת פרופיל האלומיניום עלול לקרוס בשל המשקל של המים והסוכך יאבד מהשפעתו. 

מהם החסרונות בסוכך מרקיזה?

החסרון הבולט של סוכך המרקיזה הוא ששטח הכיסוי המקסימלי שאליו ניתן להגיע הוא כ-1.5 מטר בלבד. כדי להתגבר על החסרון, ניתן לבקש התקנה של סוכך מרקיזה בעל תוספת קבועה בצדדים שלו. כך, הכיסוי יכול להיות רחב וגדול יותר. 

עלות סוכך מרקיזה מתומחרת לפי מטר רבוע ומשתנה בהתאם לגודל הסוכך והחומרים ממנו עשוי. ואם החלטתם להתקין סוכך חשמלי כדי לאפשר שליטה עם שלט, עלות ההתקנה תתייקר בהתאם.

איזה כיסוי מומלץ לבחור לסוכך המרקיזה?

קיימים סוגים שונים של בדים  המתאימים לצורך כיסוי לסוכך מרקיזה כמו בד דראלון, רשת, ברזנט אקרילי ועוד. בד הכיסוי המומלץ לסוכך הוא שמשונית שהוא בד איכותי, בעל שלוש שכבות כשכל אחת מהן מצופה בשכבת PVC. חיבור יריעות בד השמשונית נעשה באמצעות מכונת הלחמה, השומרת עליו ומונעת את זליגת המים והלחות לתוך הבד. אמנם לא תמצאו את בד השמשונית במגוון רב של צבעים, אבל מדובר בבד שילווה אתכם לאורך שנים ארוכות.

מה חשוב לדעת לפני ההתקנה?

לפני שאתם ניגשים להתקנה של סוכך מרקיזה, חשוב לדעת שעל התקנתו נהוג לתת אחריות של כ-5 שנים החל מיום ההתקנה. סעיפי האחריות עשויים להשתנות בהתאם לחומרי הגלם, המנגנון אותו בחרתם להתקין וסוג הכיסוי ולכן, טרם ביצוע ההתקנה, דרשו מבעל המקצוע אחריות בכתב על ההתקנה, המפרטת בצורה ברורה מה היא כוללת ובעיקר, מה היא לא כוללת. קחו בחשבון שאם אתם מחליטים להתקין סוכך חשמלי לדוגמא, האחריות על המנוע תהיה אחריות נפרדת מטעם החברה היצרנית של המנוע.

מחירון סוככים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סוכך למרפסת או חצר: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך למרפסת או לחצר? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר איך בוחרים סוכך, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך. התשובות לפניכם.

סגירת חורף לפרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים סגירת חורף לפרגולה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על סגירת חורף לפרגולה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה סגירת חורף לפרגולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת סוכך לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך לחניה? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה חשוב לדעת על התקנת סוכך לחניה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך לחניה? כל התשובות לפניכם.

תיקון או חידוש סוכך: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון או חידוש סוכך? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה התקלות הנפוצות אצל סוככים, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

עבור מי מתאים סוכך מסוג מרקיזה?
סוכך מסוג מרקיזה, מתאים לאלו המחפשים פתרון יעיל ונגיש להגנה מהשמש בימי הקיץ או מפני הגשם בימי החורף. מדובר על סוכך גמיש שמשאיר בידי המשתמש בו את השליטה על שטח הכיסוי וההגנה שירצה לקבל ממנו.  
מהם היתרונות של סוכך המרקיזה?
לסוכך המרקיזה, יש יכולת להתקפל ולכן, ניתן להימנע מהוצאת אישורים מהעירייה על מנת לבנות אותו ולכן, הופך להיות נגיש ונפוץ הרבה יותר. בנוסף, הסוכך קל ונוח לתפעול, עשוי מיריעת פלסטיק אטומה ועמידה, מה שהופך אותו למתאים לשינוי מזג האוויר בארץ.