הפעולות שישדרגו את הפרגולה והדק בגינה שלכם

שילוב של אלמנטים כפריים בבית או שדרוג החצר והמרפסת על ידי בניית דק ופרגולת עץ יקרב אתכם צעד נוסף אל החלום על בית בכפר. איזה עץ מתאים לבניית פרגולה ומתי נזמין בעל מקצוע? כל התשובות.

עוד במדריך
למה חשוב להתקין פרגולה ודק בגינה? איך ניתן לחדש דק קיים? אילו פעולות תחזוקה מומלצות בפרגולות ודקים?

חיפוי ובנייה בעץ ישמשו כפתרונות יעילים ודקורטיבים להצללה בבתים פרטיים עם גינה ומרפסת. אילו עצים הם המומלצים ביותר לבניית דק ופרגולות ומה חשוב לקחת בחשבון לפני ההתקנתם בחצר הבית?

מהו המיקום הנכון ביותר להתקנת פרגולת עץ, איך תתאימו את הפרגולה אליהם ואילו דגמים קיימים?
ריכזנו עבורכם את כל המידע לפני שאתם מזמינים מתקין פרגולות. 

למה חשוב להתקין פרגולה ודק בגינה?

התקנה של פרגולה בחצר משמשת כמעין הארכה לסלון הבית ומקרבת את היושבים בה לנוף. לפרגולה יתרונות רבים, היא מעניקה צל מפני השמש בקיץ ומשמשת מעין מחסה מפני הגשם בחורף. ניתן לעצב אותה במגוון צורות וגוונים ולשלב בה צמחיה מטפסת, עציצים ואדניות עם פרחים כדי להעניק לה מראה מטופח ואסתטי. 

הדק משמש פתרון זול יחסית, דקורטיבי ויעיל לבעלי חצרות או גינות גדולות כיוון שהוא מעניק מראה  מרשים ואינו דורש כמעט תחזוקה. הדק משמש כמשטח נוח ויציב לריהוט ופינות ישיבה בחצר הבית.

איך ניתן לחדש דק קיים?

תחילה, כדי לבדוק אם הדק שלכם זקוק לחידוש, טפטפו עליו מספר טיפות מים, במידה והן נשארות מעל לפני השטח - העץ במצב וטוב וככל הנראה לא דורש חידוש. במידה והמים ייספגו בעץ ייתכן ויש יובש בעץ או שיש סדקים בלוחות וזה הזמן לבצע חידוש לדק. 

חידוש הדק כולל שיוף, שימון ולעיתים גם צביעה חוזרת. פעולות אלה, יסייעו בחידוש הגוון הטבעי של העץ וימזערו נזקים שנראים לעין. בנוסף, יגרמו למשטח להיות חלק ונעים למגע. שיוף השכבה הראשונה של הדק בו נראה את מרבית הנזקים יתבצע על ידי מתקין דקים בעזרת מכונות ליטוש ונייר זכוכית. לאחר פעולת השיוף, חשוב לשטוף את העץ במים בלחץ גבוה כדי להסיר את שאריות לכלוך, שמן וצבע. 

אילו פעולות תחזוקה מומלצות בפרגולות ודקים?

פרגולות ודקים עשויים לרוב מחומרים איכותיים שנועדו להחזיק מעמד שנים ארוכות אך פעולות התחזוקה והחידוש חיונית מאד בשמירה עליהם. תחזוקה נכונה הכוללת שמירה על ניקיון ושימון ימנעו את חדירת הלכלוך, כתמים וסדקים בלוחות העץ (ותעכב גם פעולת שיוף על ידי בעל מקצוע). 

ניקוי הדק כולל קרצוף של לוחות העץ עם מטאטא וחומרי ניקוי מיוחדים המותאמים לעץ. אורך השטיפה הוא 30 דקות באמצעות צינור לחץ מים גבוה ולאחר מכן, ניתן לשמן אותם. חשוב להימנע מחשיפה לשמש עם פעולת השימון כדי למנוע התייבשות מהירה מידי של השמן. 

פעולות השימון והצביעה נועדו להגן על העץ מפני מזג אוויר קיצוני, נזקים נראים לעין, מזיקים ולכלוך ומעניקות לו מראה טבעי ומחודש. בעת הצביעה, מומלץ להשתמש בגוון טבעי. תחזוקה נכונה תמנע את מרבית הנזקים ואת הצורך בהחלפת המוצר כולו. 

מחירון סוככים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סוכך למרפסת או חצר: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך למרפסת או לחצר? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר איך בוחרים סוכך, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך. התשובות לפניכם.

סגירת חורף לפרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים סגירת חורף לפרגולה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על סגירת חורף לפרגולה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה סגירת חורף לפרגולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת סוכך לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך לחניה? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה חשוב לדעת על התקנת סוכך לחניה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך לחניה? כל התשובות לפניכם.

תיקון או חידוש סוכך: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון או חידוש סוכך? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה התקלות הנפוצות אצל סוככים, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow