ליהנות מהמרפסת בחורף: איזה סוכך צריך להתקין?

חורף אולי לא נשמע לכם כמו התקופה האידאלית לשבת במרפסת או בחצר שלכם, אבל עם התאמות נכונות אתם ממש לא תצטרכו לוותר על האזור הכי שווה בבית. במדריך הבא נסביר איזה סוכך מתאים לחורף, איך בוחרים סגירת חורף לסוכך או פרגולה והאם יש אחריות על סוככים?

עוד במדריך
איזה סוכך מתאים לחורף? איך בוחרים סגירת חורף לסוכך או פרגולה? האם יש אחריות על סוככים?

נכון, החורף הגיע ואיתו הקור והגשמים, אבל זה לא אומר שאתם צריכים לוותר על ישיבה במרפסת או בחצר האהובה שלכם. הפתרון עבורכם - סוכך שמותאם לחורף, כולל סגירה עונתית. 

במדריך הבא נסביר איזה סוכך מתאים לחורף, איך בוחרים סגירת חורף לסוכך או פרגולה והאם יש אחריות על סוככים?

איזה סוכך מתאים לחורף?

סוכך מרקיזה – סוכך מרקיזה מתאים בעיקר למרפסות בבניינים רבי קומות או לעסקים פרטיים וגם לחלונות גדולים.

מדובר בסוכך מתקפל בצורת רבע עיגול שמורכב מזרועות אלומיניום אל-חלד מתקפלות שתפקידן לקבוע את שטח הכיסוי של הסוכך.

ניתן לקבוע את אופן הקיפול אותו תרצו מראש, אם על ידי משיכת רצועה ייעודית באופן ידני, או באמצעות מנגנון חשמלי שמאפשר שליטה באמצעות שלט.

חשוב לזכור להשאיר את סוכך המרקיזה פתוח לכל אורך תקופת הגשמים, על מנת שלא יצטברו מי גשמים בקיפולי הסוכך, יעמיסו עליו ויגרמו נזק.

סוכך מסילות לחצר – יכולת כיסוי השטח של סוכך מסילות היא גבוהה במיוחד ויכולה לעלות על 12 מ"ר. לכן התקנת סוכך מסילות תתאים לגינות, חצרות ולמרפסות גדולות בפנטהאוזים ובבתים פרטיים.

מדובר בסוכך חזק מאוד, יעיל מאוד, ויקר יחסית לאלטרנטיבות. מסילות האלומיניום מרכיבה את הסוכך לכל אורכו ומרכיבות אמצעי קירוי נרחב שמה שמפעיל אותו הוא מנגנון חשמלי שמאפשר שליטה מלאה על תפעולו.

איך בוחרים סגירת חורף לסוכך או פרגולה?

קיימות לא מעט אפשרויות לסגירת חורף זמנית לסוכך או פרגולה, אפילו התקנת קירות זכוכית שמעניקים איטום מלא, אבל האופציה הנפוצה והיעילה ביותר היא השמשונית. מדובר בבד אטום, חזק ועמיד לנזקי מזג האוויר שעשוי מיריעות PVC. 

השמשונית עוטפת את הסוכך/פרגולה מכל צדדיו, כאשר ניתן לשלב יריעות שקופות שמשמשות כחלון או דלת שאפשר לפתוח בקלות עם רוכסן.

מה שכן, הבד אמנם מגן מגשם ורוחות אך אינו מבודד מחום בשל עוביו הדק, לכן מומלץ להשתמש במקביל בפטריית חימום או תנור. 

האם יש אחריות על סוככים?

על סוככי מרקיזה וסוככי מסילות נהוג לתת אחריות של חמש שנים מיום ההתקנה. סעיפי האחריות עשויים להשתנות בהתאם לחומרי הגלם, המנגנון אותו בחרתם להתקין וסוג הכיסוי.

אם אתם מחליטים להתקין סוכך חשמלי לדוגמא, האחריות על המנוע נפרדת ומטעם היצרנית של המנוע. כך או כך, דרשו מבעל המקצוע אחריות בכתב על ההתקנה לפני ביצוע העבודה. 

האם יש אחריות על שמשונית לסגירת חורף?

על סגירת חורף עם בד שמשונית תקבלו בין 3-5 שנות אחריות, ודאו שזה מצוין על החשבונית. רק שימו לב שהאחריות מכסה רק את התפוררות החומר מנזקי מזג האוויר, לא קרעים שנוצרו בבד. 

מחירון סוככים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סוכך למרפסת או חצר: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך למרפסת או לחצר? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר איך בוחרים סוכך, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך. התשובות לפניכם.

סגירת חורף לפרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים סגירת חורף לפרגולה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על סגירת חורף לפרגולה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה סגירת חורף לפרגולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת סוכך לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך לחניה? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה חשוב לדעת על התקנת סוכך לחניה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך לחניה? כל התשובות לפניכם.

תיקון או חידוש סוכך: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון או חידוש סוכך? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה התקלות הנפוצות אצל סוככים, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

איך בוחרים סגירת חורף לסוכך או פרגולה?
יש כמה אופציות לסגירת חורף זמנית לסוכך או פרגולה, הנפוצה ביותר היא ברזנט משמשונית שעוטפת את מכל הצדדים ומעניקה הגנה מפני הקור. השמשונית היא בד אטום ועמיד עשוי מיריעות PVC. ניתן לשלב בשמשונית יריועת שקופות המשמשות כחלון או דלת ולהוסיף רוכסנים לפתיחה קלה. אם מעוניינים באיטום מלא, אפשר להתקין קירות זכוכית שמתחברות לדפנות הסוכך.