המדריך המלא לחיפוי התקרה בעץ

תקרת עץ היא אלמנט דקורטיבי שמתאים לבתים פרטיים ולמשרדים כאחד. בשונה מהתקרה הרגילה, תקרת העץ נחשבת לתקרה ייחודית שתגרום לכם ולאורחים שלכם להרים ראש ולהתייחס למשטח שבדרך-כלל מתעלמים ממנו.

עוד במדריך
בטיחות לפני הכל: חשיבותה של בניית הקונסטרוקציה עץ סינטטי או עץ מלא: סוגי העץ מתאימים לתקרה תקרת פסים או תקרה בהתאמה אישית: סגנונות העיצוב הפופולריים מה כולל תהליך ההתקנה? תקרת עץ דקורטיבית: כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

תקרת העץ תכניס לתוך הבית חמימות וסגנון עיצוב בלתי מתפשר שיהפוך את הבית כולו למתחכם. תוכלו לבחור בין סוגי חומרים שונים: עץ מלא, פורניר או MDF. לכל חומר, תכונות שונות, טקסטורות אחרות ואפשרויות עיצוב רבות. 

איך מתכננים נכון את תקרת העץ, מה כולל תהליך ההתקנה ומהם העיצובים הפופולריים? כל התשובות במדריך שלפניכם.

בטיחות לפני הכל: חשיבותה של בניית הקונסטרוקציה

למרות שתקרת הבית נראית לנו כמו משטח חלק, לרוב מסתתרות מאחוריה תשתיות רבות של הבית: תשתיות מיזוג, תשתיות תקשורת וכבלים של חשמל. אלו, מותסרים ומונעים חיבור של העץ ישירות אליהם. לכן, תחילה יש לדאוג לקונסטרוקציה מתאימה. 

בניית הקונסטרוקציה חייבת להיעשות על ידי נגר מקצועי ובתוכה, מסתירים את הכבלים ואת התשתיות השונות. עליה להיות נוחה ונגישה למקרים שבהם תצטרכו תיקונים כאלה ואחרים במערכות ובתשתיות שלכם בעתיד.

בתקרת עץ, הקונסטרוקציה תותקן על התקרה עצמה ותשמש כמעין תקרה נוספת ונמוכה יותר. אליה, יחוברו קורות העץ. התקרה עצמה כוללת מספר שכבות: שכבת הבטון של המבנה, שכבת הקונסטרוקציה ובה מוטמעות התשתיות, וחיפוי העץ, שהוא השכבה הגלויה לעין מתוך החלל עצמו. 

עץ סינטטי או עץ מלא: סוגי העץ מתאימים לתקרה

בשונה מעבודות עץ אחרות בבית כדוגמת רצפת הפרקט או הדק עליהם אנו דורכים באופן קבוע,  התקרה שמותקנת למעלה, לא דורשת עץ עמיד במיוחד ולכן, יכולה להיבנות מסוגים שונים של עצים וחומרים נלווים.

תקרת עץ מלא: בחירה בעץ מלא, תעניק לתקרה מראה יוקרתי ואסתטי במיוחד. העץ המלא, נחשב לעץ היקר ביותר, אך גם לעמיד ולאקוסטי ביותר. תקרה מעץ מלא תוכל להיות מעץ אלון או מעץ אורן, כשהבחירה תלויה גם בסגנון העיצוב, במראה של לוחות העץ ובתקציב. 

אם לא תרצו להשקיע בעץ יקר מידי, תוכלו לבחור בעצים סינטטיים שונים שיהיו עמידים מספיק עבור התקרה ויעניקו לה מראה איכותי. כך לדוגמה, עץ מסוג סיבית או MDF.

אפשרות נוספת, היא בחירה בתקרת אלומיניום בשילוב עץ. אפשרות זו, מאפשרת שימוש בחומר חזק ועמיד, שלא דורש תחזוקה ובעיצוב הסופי שלו, לשלב עץ שיהיה דקורטיבי.

תקרת פסים או תקרה בהתאמה אישית: סגנונות העיצוב הפופולריים

בשונה מכלל עבודות העץ השונות שמעניקות עיצוב ייחודי לחדרים השונים בבית, התקנה של תקרה מעץ תפתח בפניכם סגנונות עיצוב חדשים וחכמים.

כך לדוגמה, התקנה של תקרת פסים, תאפשר לכם לקבל מראה מיוחד הכולל בתוכו סוגים שונים של עץ (בכל פס ופס). גם לתקרת הפסים, יש עיצובים שונים כמו: תקרת פסים אחידה (העשויה לרוב מפרקט) המאפשרת משחק עם עובי הפסים ורוחבם.

סגנון נוסף הוא תקרת עץ אחידה, העשויה מפלטות עץ דקות שמחברות יחד ויוצרות מראה אחיד וחלק בדומה לדק.

והאחרון, הוא תקרת עץ בהתאמה אישית, המאפשרת משחק עם סוגי העץ, הצבעים, הגדלים והחיתוכים בהתאם לאופי הבית ולסגנונות העיצוב השונים.

מה כולל תהליך ההתקנה?

התקנת תקרה מעץ, כוללת בתוכה לא מעט שלבים עד התוצאה הסופית. השלב הראשון, הוא שלב המדידות והתכנון שעליו להיות מדויק ובאמצעות נגר מקצועי בלבד.  כאמור, התקרה מסתירה בתוכה תשתיות שונות ולכן, חשוב לתכנן באופן מדויק את מידותיה ולבחור את המיקום הנכון ביותר עבורה.

הואיל ומדובר בתכנון מעט מורכב, הרי שחשוב להיעזר בקונסטרוקטור מקצועי שיוכל לבצע בדיקות בטיחות ועומסים שיבטיחו לכם תקרה איכותית ובטיחותית, ולדאוג לקבלת ההיתרים הנדרשים כחוק.

בשלב השני, יישלחו כלל המידות יחד עם סוג העץ והעיצוב שבחרתם לייצור. זמן האספקה של לוחות העץ משתנה ותלוי בסוג העיצוב שבחרתם, בגודל התקרה.

בשלב השלישי, ולאחר קבלת לוחות העץ, התקרה תורכב בנגרייה על מנת לקבל את צורתה הסופית והמתאימה לבית שלכם. רק לאחר מכן, הלוחות יורכבו בבית עצמו. ההתקנה אורכת מספר שעות, ונחשבת להתקנה מלוכלכת למדי, כך שכדי להיערך לכך מראש, ולשקול הזמנת חברת ניקיון בסיום ההתקנה.

בשלב הרביעי והאחרון, על הנגר לחזק את התקרה ואת החיבורים השונים שלה באמצעות ברגים סמויים שיהיו עמידים ויחזיקו בבטחה את משקל התקרה. גם מלאכת החיבורים יכולה להימשך מספר ימים ותלויה בגודל התקרה ובסגנון ההתקנה שתבחרו. 

תקרת עץ דקורטיבית: כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

בדומה לשאר העבודות היקרות הדורשות בניית קונסטרוקציה, כך גם תקרות העץ. טווח המחירים הינו טווח רחב שנע בין 600 ל-1,000 למטר. בהנחה שתבחרו בעץ סינטטי, תוכלו להוזיל את מחיר העבודה שינוע בין 250 ל-400 שקלים למטר.

מלבד עלויות העץ, יש לקחת בחשבון גם את שעות העבודה של הנגר שאחראי על המדידות, על ההזמנה ועל ההתקנה הסופית של התקרה ולכן, העבודה שלו תתומחר לפי שעה. שעת עבודה של נגר נעה בין 350 ל-700 שקלים כשהיא כוללת בתוכה גם את העבודות הנלוות השונות.

כדאי לדעת: עבור תקרת עץ, נהוג לקבל כ-3 שנים של אחריות.

מחירון נגרים

המחירים כוללים מע”מ

בניית מטבח חדש: כל מה שצריך לדעת

רוצים לבנות מטבח חדש? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך מתכננים מטבח חדש, איך מתנהלים מול נגר מקצועי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה בניית מטבח חדש? כל התשובות לפניכם.

בניית ארונות בעיצוב אישי: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים לבנות ארונות שיתאימו לעיצוב הפרטי שלכם בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לבנות ארונות בעיצוב אישי? ריכזנו לכם את כל המידע.

חידוש רהיטים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם רהיטים ישנים שאתם רוצים לחדש? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לחדש רהיטים ישנים? ריכזנו לכם את כל המידע.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow