יוצאים מהארון הסטנדרטי: כך מתכננים ארון שיאחסן יותר ויהיה נוח לשימוש

עוד לפני בחירת סגנון העיצוב, חשוב להתמקד בנוחות השימוש ובחלוקה נכונה ומסודרת של הארון. בעזרת תכנון מוקפד תוכלו למצוא בקלות את החפצים השונים ולהימנע מפעולות מיותרות שיקשו עליכם את היום יום.

עוד במדריך
רואים כפול: הימנעו משילוב של מגירות כפולות בארונות בגובה הנכון: למה חשוב לוודא את הגובה של הצוקל בארון? מה עדיף: דלתות הזזה או דלתות בפתיחה רגילה? פתוח לרווחה: מתי כדאי לתכנן ארון ללא דלתות? שקופות, מחולקות, גבוהות או צרות: סוגי המגירות שתוכלו לשלב בארונות הארה חשובה: למה חשוב להשקיע בתאורת הארונות?

תכנון לקוי, מחסור במגירות ומדפים ומיקום החלקים השונים שבו עלולים להוביל אתכם לארון חדש ויפה אך, פחות פרקטי ושימושי עבורכם.

מאילו טעויות מומלץ להימנע, איך מתכננים חלוקה נכונה, מהם התקנים והגבהים המומלצים לבניית ארונות ומתי מומלץ לבחור דווקא בארון פתוח ללא דלתות? כל התשובות במדריך שלפניכם.

רואים כפול: הימנעו משילוב של מגירות כפולות בארונות

מגירה כפולה בארון, היא בעצם מגירה שבמבט הראשוני נראית כמגירה אחת אולם, עם פתיחתה תגלו חלוקה נוספת שתכלול בתוכה מגירות נוספות. התקנה של מגירה כפולה, תגרום לכם לאחסן דברים בתלות של האחד לשני ותגרום לכם לבצע את אותה פעולה פעמיים ויותר (עבור כל הכנסה או הוצאה של חפץ).

הדרך הנכונה והיעילה יותר לאחסון, תהיה דווקא בתכנון כמה מגירות נפרדות. כך, תוכלו לאחסן פריטים וחפצים שונים מבלי שהם יהיו תלויים אחד בשני ולאפשר לכל אחד מהפריטים מקום ייעודי משלו. פעולות הפתיחה והסגירה יהיו ממוקדות יותר ותוכלו למנוע בלאי מהיר שמקורו בפתיחה מרובה של המגירות.

בגובה הנכון: למה חשוב לוודא את הגובה של הצוקל בארון?

הצוקל, הוא פס רציף שממוקם בתחתית הארון ותפקידו להסתיר את המרווח שנוצר בין הארונות לבין הרצפה. מלבד התרומה העיצובית של הצוקל לארון כולו, הוא גם מונע כניסה של מים ולכלוך שיהיה קשה מאוד להוציא עם הזמן.

מיקומו של הצוקל הוא לא פחות חשוב בתכנון הארון כולו. ובמקרים שבהם הצוקל ימוקם בגובה נמוך מידי, תהיו חשופים לקבלת מכות בכל פעם שתפתחו את דלת הארון. המיקום המדויק, שיאפשר לכם לפתוח את הדלת בבטחה הוא בגובה של 6 ס"מ לפחות מקו הרצפה. וככלל, מומלץ להתאים את גובה הצוקל לגובה הפאנל בכל סוגי הארונות.  

מה עדיף: דלתות הזזה או דלתות בפתיחה רגילה?

בחירת הדלתות של הארון, תלויות בגודל החדר והדירה ובנוחות השימוש שתרצו לקבל. ברוב המקרים, בניית דלתות הזזה לארון יתפסו פחות מקום במרחב. אולם, יהיו מקרים שבהם השימוש בדלתות ההזזה יהיה פחות נוח לכן, חשוב להתאים את הדלתות לצרכים שלכם.

אם יש לכם פריטים רבים שדורשים אחסון, שקלו דווקא להתקין דלתות בפתיחה רגילה כיוון שהם יאפשרו לכם פתיחה מלאה ורחבה של הארון וכך, תוכלו לבחור בנוחות את הפריטים שתצטרכו.

עם זאת, אם החדר שלכם קטן ותרצו לפתוח את הדלתות מבלי שהן יפריעו למעבר נוח בחדר או יתקעו בפריטים אחרים – העדיפו דלתות הזזה.

פתוח לרווחה: מתי כדאי לתכנן ארון ללא דלתות?

אופציה נוספת שמתחילה לתפוס תאוצה, היא תכנון ארונות ללא דלתות כלל. בתכנון כזה, הארון נבנה כשהוא פתוח ועם מדפים ותלייה בלבד. מצד אחד, הארון מאפשר בחירה חופשית ונוחה יותר של הפריטים השונים.

מנגד, ארון ללא דלתות יתבע מכם תחזוקה שוטפת והקפדה על סידור תמידי, כיוון שכל פריטי האחסון שבו יהיו גלויים לעין. במדינת ישראל המאובקת, זכרו שתוך כמה ימים כל הבגדים והנעליים יתכסו באבק, אם הארון ימוקם בחלל פתוח יחסית, ותוך כמה שבועות אם החלל יהיה סגור. 

שקופות, מחולקות, גבוהות או צרות: סוגי המגירות שתוכלו לשלב בארונות

כיום, ניתן לראות סוגים שונים של מגירות המאפשרות חלוקה נוחה ואפקטיבית במיוחד. כך לדוגמה, בחירה במגירות שקופות תאפשר לכם ייחודיות מצד אחד וראייה של הפריטים השונים שבתוכה מהצד השני.

אפשרות נוספת, היא בחירה במגירות מותאמות לחפצים השונים כמו לדוגמה: מגירות לתכשיטים, לעניבות, לתיקים או לפריטי אקססורי נוספים שיש ברשותכם. כך, הסידור והבחירה של הפריטים יהפכו להרבה יותר קלים.

במסגרת התכנון של המגירות, חשוב לקחת בחשבון גם את עומק הארון. למשל, לארון שעומקו גבוה מ-40 ס"מ מומלץ לתכנן מגירות שגובהן נע בין מטר ל-1.20 מטרים. כך, תוכלו להימנע מכיפוף ושליחת הידיים לתוך עומק הארון כדי למצוא את הפריט שאתם מחפשים.

על עומק המגירות להיות מתאים גם לסוג הפריטים שאתם מחסנים בתוכן ולאפשר להם אוורור וסדר נוח. ככל שהמגירה תהיה בגובה ובעומק הנכונים, כך תוכלו לראות את כל הפריטים שלכם בצורה ברורה ולהשתמש בהם בחוכמה.

הארה חשובה: למה חשוב להשקיע בתאורת הארונות?

תכנון נוסף שיעזור לכם להתנהל בנוחות וביעילות עם הארונות השונים בבית, הוא תכנון התאורה. מלבד התאורה הכללית של הבית, חשוב להשקיע זמן גם על מיקומי השקעים שסובבים את הארון ולשקול תאורה פנימית.

כך למשל, תוכלו לשלב פס צבירה (פס תאורה רציף) שיותקן בחלק שמקדים את חזית הארון כדי לקבל תאורה נוספת בזמן השימוש. על פס התאורה להיות ממוקם בהתאם לעומק הארון ובמרחק של 40 ס"מ מקו הארון כדי שלא ליצור צל.

אם אתם משתמשים במכשירים חשמליים שונים כמו: מכשירים לעיצוב השיער, שואב אבק או מסך טלוויזיה שהותקן בתוך הארון, וודאו שיש לכם שקעים חשמליים קרובים ותאורה טובה שתעניק לכם שימוש נוח ובטוח.

מחירון נגרים

המחירים כוללים מע”מ

בניית מטבח חדש: כל מה שצריך לדעת

רוצים לבנות מטבח חדש? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך מתכננים מטבח חדש, איך מתנהלים מול נגר מקצועי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה בניית מטבח חדש? כל התשובות לפניכם.

בניית ארונות בעיצוב אישי: כל השלבים והמידע עד לפתרון

צריכים לבנות ארונות שיתאימו לעיצוב הפרטי שלכם בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לבנות ארונות בעיצוב אישי? ריכזנו לכם את כל המידע.

חידוש רהיטים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם רהיטים ישנים שאתם רוצים לחדש? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול הנגר, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה לחדש רהיטים ישנים? ריכזנו לכם את כל המידע.

שיפוץ כולל של הבית: כל השלבים והמידע 

צריכים עזרה עם שיפוץ בבית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שיפוצניק, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה שיפוץ כללי של הבית? כל מה שחשוב לדעת.

לכל התקלות ועבודות

arrow