בנייה קלה ושיפוצים? מומלץ לבחור בגבס

גם אם בחרתם לשפץ לבד או עם קבלן, גבס יהיה הפתרון המוצלח ביותר לבנייה קלה ברוב המקרים. הגבס הוא חומר זול, שמתייבש מהר, נוח לעבודה ומעניק מראה אסתטי.

עוד במדריך
בנייה קלה - תרתי משמע מה הם יתרונות השימוש בגבס? קירות מוכנים או יציקה מותאמת?

עבודות הגבס בבית הן כבר מזמן לא פתרון המתאים למי שרוצה לחסוך. העבודות הפכו לחלק בלתי נפרד מנוף הבנייה, השיפוצים ואדריכלות הפנים. בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים מעדיפים לוותר על קירות הבטון המסורתיים ולשלב במקומם קירות גבס.

כיום, רוב השיפוצים ועבודות הבנייה יכללו שימוש כזה או אחר בגבס. שיפוצים ובנייה באמצעות גבס הם אמנם לא המצאה חדשה והוא משמש חומר גלם מרכזי בתעשיות השיפוצים בעולם המערבי.

בנייה קלה - תרתי משמע

 הגבס הוא חומר בעל יתרונות רבים לבנייה. והוא שמכונה גם בכינוי "בנייה קלה". באמצעות יציקות גבס או בשילוב עם פלטות מוכנות המעוגנות בפרופילי אלומיניום ופח, ניתן לעצב מחדש לחלוטין את המרחב הפנימי של החדר, הדירה או המשרד בעלויות נמוכות בהרבה יותר מכל אלטרנטיבה אחרת.

  מה הם יתרונות השימוש בגבס?

  לשימוש בגבס יש יתרונות רבים ומשמעותיים ביחד לחומרים נוספים. למשל, קלות העבודה שלו, עוזרת לשיפוצניקים לסיים את עבודתם בצורה מהירה ומדוייקת יותר. הגבס מגיע בשלל צורות, גדלים וצבעים ואפשרויות העבודה איתו רבות. הגבס מגיע מוכן מהמפעל בתוך פלטות כך שעבודה היא רק התקנה והתאמה שלו לחדר. הגבס הוא חומר קל לתיקון ותמיד ניתן פשוט להחליף קיר גבס קיים בקיר גבס חדש. הגבס ידידותי לסביבה, אינו מזהם ואין צורך בחומרים תעשייתים בתוכו. יש לו יכולות בידוד מספקות של טמפרטורה וקול והוא זול משמעותית מחומרים אחרים שקיימים בתעשיית הבניין. 

  קירות מוכנים או יציקה מותאמת?

  יציקות הגבס הן מטבען יקרות יותר ולעיתים גם מורכבות יותר לתפעול מאשר פלטות מוכנות. הן דורשות מיומנות גבוהה והרבה חומר גלם. איכות הגימור של מזנון או נישה, תהיה מושפעת מאד מרמת המקצועיות של מי שבנה אותם בפועל (וזה לפני שדיברנו על העיצוב). בישראל, כמעט כל חנות לחומרי בניין או רשת עשה זאת בעצמך מציעה את חומרי הגבס והציוד הדרוש. מי שיש לו ידיים טובות וניסיון מינימלי, יוכל בקלות יחסית לבנות קיר גבס חדש בביתו. 

  הנמכת תקרה למזגן מיני-מרכזי: צעד אחר צעד

  צריכים הנמכת תקרה למזגן מיני-מרכזי? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. מה עושים לפני שמזמינים קבלן גבס, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה העבודה? כל התשובות לפניכם.

  בניית קיר גבס: כל מה שצריך לדעת

  צריכים בניית קיר גבס? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לדעת על בניית קיר גבס, איך מתנהלים מול קבלן הגבס וכמה תעלה העבודה? כל התשובות לפניכם.

  בניית חדר גבס: כל מה שצריך לדעת

  צריכים לבנות חדר גבס? הגעתם למקום הנכון. מה חשוב לדעת על בניית חדר גבס, איך מתנהלים מול קבלן הגבס וכמה תעלה העבודה? כל התשובות לפניכם.

  הנמכת תקרה לתאורה: כל מה שצריך לדעת

  צריכים הנמכת תקרה לתאורה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. אלו סוגים של הנמכת תקרה לתאורה קיימים, איך מתנהלים מול קבלן הגבס וכמה תעלה הנמכת תקרה לתאורה? כל התשובות לפניכם.

  לכל התקלות ועבודות

  arrow

  שאלות נפוצות

  מהי בנייה קלה? 
  בנייה קלה היא שם הכינוי של שיטת הבנייה בגבס. לחומר תכונות בנייה טובות ומגוונת ואחת מהן, היא קלות החומר והשימוש בו בעת בנייה או שיפוץ. הגבס הוא החומר המומלץ ביותר לעבודות קטנות (וגדולות) בבית. הוא מספק תוצאה מרשימה ועלותו נמוכה בהרבה מאפשרויות אחרות שיש לשיפוץ ועבודות בבית.
  למה לבחור בגבס?
  לגבס יתרונות רבים כמו פשטות ונוחות, העבודות בגבס מהירות ויעילות יותר ובשל כך, זמן עבודות השיפוץ מצטמצם באופן משמעותי. הגבס הוא חומר קל לתיקון ולהתאמה, מבודד בצורה מספקת טמפרטורה וקול. הגבס ידידותי לסביבה ועשוי מינרל טבעי כך שאיננו מזהם ולא מכיל בתוכו חומר תעשייתי. יתרון חשוב ומשמעותי לא פחות הוא מחירו הזול של החומר בתעשיות הבניין.