הכל זה מלמעלה: המדריך המלא על תליית טלוויזיה מהתקרה

התקנה של המסך מהתקרה מצריכה זרוע מותאמת ייחודית, כלי עבודה מתאימים ולעתים גם הכנת תשתית לכך, כבר בשלבי השיפוץ או הבנייה. הכל בהתאם לחומר ממנו עשויה התקרה ולגובה שלה. באילו מקרים תהיו חייבים לתלות את מסך הטלוויזיה מהתקרה, אילו שיטות תלייה קיימות ומה ישפיע על מחיר ההתקנה? כל התשובות במדריך זה

עוד במדריך
קיר עגול וחוסר מקום: הסיבות לתליית הטלוויזיה מהתקרה בעזרת זרוע מתאימה או מעלית? כך תבחרו את שיטת ההתקנה איך תולים טלוויזיה בתקרת גבס? בעזרת נקודה חדשה או עם כבלים מתאימים: כך תחברו את מסך הטלוויזיה לחשמל התקנת טלוויזיה מהתקרה: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

לא בכל חדר ישנה אפשרות לתלות את מסך הטלוויזיה על הקיר. לעיתים, המיקום לא מסתדר עם סידור שאר הרהיטים בחדר, לעיתים חבל "להפסיד קיר" בשביל מסך ולעתים פשוט אין קיר. כלומר, הטלוויזיה תלויה במרכז חלל, התחום בעזרת ריהוט שמגדיר את הפינה.

במצב זה, ישנן מספר אפשרויות: להניח את הטלוויזיה על רהיט, למקם אותו על עמוד או לתלות את הטלוויזיה מהתקרה, ולהרוויח שטח פנוי מתחתיה. במדריך זה נתמקד בתליית הטלוויזיה מהתקרה.

קיר עגול וחוסר מקום: הסיבות לתליית הטלוויזיה מהתקרה

חבל על כל קיר: כאמור, הסיבות הנפוצות הן היעדר קיר פנוי. חבל להפסיד "נדל"ן יקר" שבו נוכל למקם ארון קיר ענק, רק בשביל להשאיר אותו פנוי למסך הטלוויזיה. אמנם יש אפשרות להטמיע מסך טלוויזיה בתוך ארון, אך לא מדובר בפתרון זול במיוחד. בהמשך, אם נרצה להחליף את המסך, ואם כבר יש לנו ארון קיים, הפתרון של תליית הטלוויזיה מהקיר הופך למהיר וזול יותר, וגם מאפשר שינויים עתידיים בקלות.

זכוכיות במקום קירות: גם חלל שבו יש קירות זכוכית, או כמות גדולה של חלונות רחבי ידיים, הפתרון של הנחת הטלוויזיה על עמוד או תלייתו מהתקרה, הוא פתרון יעיל במיוחד. כזה, שמשאיר לנו את הקיר היחיד בסלון לריהוט נסתר שיכול לשמש לאחסון.

קירות גבס ובתים בבנייה קלה: אמנם לכל קיר גבס ניתן להכין קונסטרוקציה מתאימה מאחוריו, לצורך תליית מדפים כבדים ומסך טלוויזיה, אך לעתים הפתרון המהיר והנוח יותר הוא לתלות את המסך מהתקרה. בין אם הקירות עשויים מגבס, מלוחות שעם או מכל חומר אחר של בנייה קלה, הרי שאם התקרה מבטון, היא מבטיחה עיגון טוב ובטיחותי יותר, מבלי שנידרש להשקעה בתשתית מיוחדת. כמובן שאם אין תקרת בטון, ייתכן שניתן להכין אפילו קונסטרוקציית ברזל בולט, ולהפוך את ה"דפקט" ל"אפקט", תוך הפיכה של המתלה לחלק מהעיצוב. עם טרנד העיצוב התעשייתי, שבו הקירות חשופים, ותעלות המיזוג וצנרת האינסטלציה הם "ה-קטע", זה בהחלט יכול להתאים.

מעדיפים אמנות: קיר טלוויזיה, אמנם הפך לפתרון כמעט אחיד במרבית הבתים בישראל, אך הוא לא הפתרון לכולם. למשל, בבית שבו יש קירות גלריה, עמוסות ביצירות אמנות או בספריות גדולות, לא בטוח שמסך הטלוויזיה מתאים להשתלב בתוכם. לעתים, מיקום הריהוט פונה לכיוון אחר של החדר, והקיר עצמו הופך ל"קיר מעבר".

קירות עגולים: חזרת טרנד הקשתות בעיצוב הבית, והמעבר לעיצוב ששם דגש על קירות מעוגלים ואווירה פחות "זוויתית" וחדה בבית, הם בהחלט שדרוג משמעותי שמוסיף יוקרה ותחכום לבית. בייחוד, אם מדובר בריהוט מעוגל שממשיך את אותו הקו העיצובי.  אבל, עמוד קונסטרוקטיבי עגול, שהוא אילוץ בנייה מחייב, או קיר פינתי עגול, לא יתאימו להצמדת מסך אליהם. לכן, גם במקרה זה, והגם שניתן למצוא זרועות מתאימים, הרי שהפתרון האסתטי וההרמוני יותר הוא לתלות את מסך הטלוויזיה מהתקרה.

בעזרת זרוע מתאימה או מעלית? כך תבחרו את שיטת ההתקנה

כאמור, תליית הטלוויזיה מהתקרה היא לא התקנה רגילה ואפילו מעט מסובכת. לשם כך, תהיו חייבים להיעזר בזרוע מותאמת וחזקה או באמצעות מתקן מתכוון מיוחד שנקרא מעלית.

בשונה מזרוע המתאימה לתלייה סטנדרטית של מסך הטלוויזיה, עבור התקנה מהתקרה חשוב שתבחרו בזרוע חזקה ודינאמית, שתספק תמיכה טובה גדולה ותאפשר להזיז את המסך בהתאם לצרכים שלכם.

אפשרות נוספת, שלא רק מאפשרת תמיכה טובה של מסך הטלוויזיה, אלא גם מקלה על כוונון המסך בחופשיות ביומיום הוא "מעלית". זרוע זו נחשבת לחזקה וליציבה, ומאפשרת לכוון את המסך לכל כיוון, כלומר היא מאפשרת סיבוב של 360 מעלות עם המסך.

איך תולים טלוויזיה בתקרת גבס?

בשונה מקיר הבטון, קיר הגבס הוא קיר חלש יותר ולכן, התקנת הטלוויזיה מהתקרה בקיר כזה תהפוך למורכבת יותר.

לכן, ממש כפי שיש צורך בהכנת קונסטרוקציה מתאימה מאחורי קירות גבס, כך יש לעשות כהכנה לתקרת הגבס. כבר בשלב הקמתה. כאן, התמיכה היא באמצעות לוחות אופקיים, הממוקמים בין תקרת הגבס לתקרת הבטון שמעליה.

תשתית זו, מתאימה לא רק תלייה של מסכי טלוויזיה גדולים, אלא גם תלייה של גופי תאורה כבדים, עיגון ארונות מטבח תלויים ואף תלייה של קולט אדים למטבח. בהתחשב בעובדה שכיום הסלון והמטבח קרובים יותר בבתים רבים, זה בהחלט יתרון שמצדיק את ההשקעה.

טיפ חשוב: חשבו על בטיחות, ומקמו את הטלוויזיה באזור שבו אין 'מעבר' קבוע. למשל, בחיבור פינתי בין שני קירות. אחרת, חשוב שהמסך יהיה תלוי בגובה שלא יסכן אתכם בקבלת מכות ראש ממסך הטלוויזיה.

בעזרת נקודה חדשה או עם כבלים מתאימים: כך תחברו את מסך הטלוויזיה לחשמל

התקנת הזרוע המתאימה עבור התקרה והלבשת המסך עליה הם הצעד הראשון. לאחר מכן, תצטרכו לדאוג לחיבור המסך לחשמל.

בהנחה שבחרתם במיקום שקרוב יחסית לנקודת חשמל קיימת, כזה שלא דורש מכם הרבה כבלים חשמליים מפוזרים העבודה תהיה קלה.

אולם, בהנחה שהמיקום רחוק מנקודת החשמל, תתלווה להתקנה עבודה נוספת – התקנת שקע חשמלי נוסף בבית.

עבודה זו, צריכה להיעשות אך ורק על-ידי חשמלאי מוסמך בעל רישיון בתוקף.

אם ישנה נקודת חשמל קרובה, החיבור של מסך הטלוויזיה ייעשה על ידי כבלים מתאימים שיעברו בתוך תעלה בקיר.

החיסרון בחיבור המסך דרך כבלים הוא האסתטיקה, שאותה ניתן לפתור בעזרת חציבה בקיר. בדומה לשקע החשמלי החדש, גם החציבה היא עבודה נלוות שבמסגרתה תיבנה מסילה ייעודית עבור הכבלים וכך, הם לא יבלטו החוצה. ברוב המקרים, עבודה זו מתבצעת בשלבי בנייה או במסגרת שיפוץ. לא תמיד היא הכרחית, ולעתים ניתן להצמיד אותה לריהוט, להסתיר עם אלמנט עיצובי כלשהו או לכסות נקודתית את האזור בגבס, בלוח עץ מעוצב על התקרה וכן הלאה.

התקנת טלוויזיה מהתקרה: כמה זה עולה ומה ישפיע על המחיר?

טווח המחירים עבור התקנת טלוויזיה מהתקרה הוא טווח רחב שכולל בתוכו עבודות נלוות שמתומחרות בנפרד.

הגורמים שישפיעו על המחיר הסופי יהיו סוג התקרה שיש ברשותכם וסוג התלייה שתבחרו. בהנחה שמדובר על תקרת גבס, העבודה תתייקר בעיקר בגלל קורות העץ שצריך להתקין לטובת חיזוק התקרה.

צריכים לתלות טלוויזיה או כל חפץ אחר בבית? להנדימן בפיקוח שלנו בבית לחצו כאן

למחירון בפיקוח של תיקונים כלליים לבית לחצו כאן

מחירון הנדימן

המחירים כוללים מע”מ

תליית תמונה: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית תמונה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית תמונה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית מדף: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים עזרה עם תליית מדף? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית מדף? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית וילון: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תליית וילון? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול ההנדימן, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תליית וילון? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תליית טלוויזיה: כל מה שצריך לדעת כשמזמינים הנדימן

אתם צריכים לתלות טלוויזיה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים עד שתשבו מרווחים בסלון ותצפו במסך. מה צריך לעשות לפני שמזמינים הנדימן, איך מתנהלים מולו וכמה תליית טלוויזיה עולה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow