הכל על מערכות האזעקה והמיגון לבית

כדי לאפשר למערכות האזעקה לעבוד בצורה טובה ולהגן עליכם, חשוב לבדוק אותן ואת כל האפשרויות שיכולות לשפר אותן. מה אפשר לעשות ואילו אפשרויות קיימות? הכל מיד.

עוד במדריך
כיצד מערכת המיגון תפעל בעת הפסקת חשמל? אילו גלאים מומלץ להתקין? האם הטכנולוגיה משפיעה גם על הפורצים?

מערכות האזעקה והמיגון לבית הן מערכות מתוחכמות שעובדות באמצעות סינגריה בין כמה אלמנטים במקביל וזאת על מנת להעניק הגנה ומיגון מקסימלים לבית. ובמקרה של פריצה, המערכת מפעילה את האזעקה והחייגן. 

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת כך גם הבעיות והתקלות המצויות במערכות המיגון הופכת למורכבות יותר ויותר לאבחון ולטיפול. 

כיצד מערכת המיגון תפעל בעת הפסקת חשמל?

את מערכות האזעקה והמיגון, ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים: מערכות קוויות ומערכות אלחוטיות. במקרה של הפסקת חשמל (מקריות או יזומות) קיימות בשתי המערכות סוללות גיבוי המספקות מענה של עד 72 שעות. סוללות אלה, נטענות כל זמן שיש חשמל וכך, הן ממשיכות לפעול ולהפעיל את כל האלמנטים המחוברים אליה.

כיוון ובעת פריצה, המערכת מתקשרת למספרים שהוגדרו מראש, הקפידו להכניס מספר של שכן או קרוב משפחה נוסף שנמצא בסביבת מקום המגורים שיוכל להיות זמין בשעת סכנה. פתרון נוסף הוא לשדרג את המערכת הקיימת שלכם למערכת המתריעה ישירות על הפסקת חשמל (וניתוק טלפון). 

אילו גלאים מומלץ להתקין?

הגלאים שבמערכת האזעקה רגישים מאד לתנועות ושינויים ולכן, במידה ומדובר על בית פרטי, אחת הבעיות הנפוצות היא חוסר המקצועיות של המתקינים הבוחרים להתקין גלאי נפח פנימיים גם מחוץ לבית. במקרים כאלו, מומלץ לבקש מהמתקין גלאים המותאמים לקירות חיצוניים שאינם מושפעים מחפצים או חיות מחמד ומתנאים קשים של מזג אוויר. 

גלאי המהווה נקודת תורפה של מערכת האזעקה הוא הגלאי האקטיבי, גלאי זה מורכב בעצם משני גלאים (פלט וקלט) המעבירים קרן לייזר המגנה על פתחי חלון בעיקר. האזעקה תופעל כאשר הקרן נקטעת מבלי להבדיל אם מדובר בפרפר או ציפור שנחה על החלון. בגלל מחירו הזול, הגלאי נמכר רבות בארץ.

האם הטכנולוגיה משפיעה גם על הפורצים?

עלינו לשאול את עצמו אם ידועות לנו נקודות התורפה של המערכת, האם גם הפורצים יודעים אותם?התשובה לכך, היא שכן. כל מערכת חדשה או כל אלמנט חדש המותקן בבתים עובר תחת ידם של הפורצים שלומדים אותו עד היסוד כאילו היו הם אלו שפיתחו אותו.

וכדי לאבטח את הבית בצורה מיטבית, עליכם לשלב בין כמה מערכות הגנה והתראה.ראשית, התקינו מערכות אזעקה ומיגון שיתאימו לביתכם ונסו להימנע מהמלצות של חברים או בני משפחה אחרים, מה שמתאים להם לאו דווקא יתאים גם לכם. שנית, נסו לשלב בין כמה אמצעים כמו גלאים, מצלמות, סורגים וגם לאמץ כלב. פורץ שיבחין בכמה אלמנטים לא ירצה להסתכן ויעבור לבית השכנים אלא אם ידע מראש שהסיכון משתלם. 

התקנת מערכת אזעקה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת מערכת אזעקה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על התקנת מערכת אזעקה, איך מתנהלים מול הטכנאי ומה המחיר של התקנת מערכת אזעקה? כל התשובות.

מערכת האזעקה לא עובדת: כל השלבים עד לפתרון

מערכת האזעקה לא עובדת? אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מערכות אזעקה ואיך מתנהלים מולו? כל התשובות לפניכם.

אזעקות שווא במערכת אזעקה: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם אזעקות שווא במערכת אזעקה? אל דאגה, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים כשיש אזעקת שווא, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות האזעקה וכמה עולה התיקון? כל התשובות לפניכם.

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב: כל המידע והשלבים לפתרון

לוח המקשים במערכת האזעקה לא מגיב? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על לוח המקשים שבמערכת האזעקה, איך מתנהלים מול טכנאי מערכות אזעקה וכמה זה יעלה? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow