צביעת חדר אמבטיה: מדריך מלא

חדר האמבטיה הוא המקום הלח ביותר בבית, לכן צביעתו שונה מחדרים אחרים, במיוחד אם יש בעיית עובש. במדריך הבא נסביר מתי צריך לצבוע חדר אמבטיה, מה הצבע המתאים לחדר אמבטיה, איך מתנהלים מול צבעי מקצועי ואיך צבעי יצבע את חדר האמבטיה?

עוד במדריך
מתי צריך לצבוע חדר אמבטיה? מה הצבע המתאים לחדר אמבטיה? איך מתנהלים מול צבעי מקצועי? איך צבעי יצבע את חדר האמבטיה?

צביעת חדר האמבטיה שונה ממקומות אחרים בבית כי מדובר באזור לח שמצריך טיפול שונה, במיוחד אם יש הצטברות עובש בקירות.

במדריך הבא נסביר מתי צריך לצבוע חדר אמבטיה, מה הצבע המתאים לחדר אמבטיה, איך מתנהלים מול צבעי מקצועי ואיך צבעי יצבע את חדר האמבטיה?

מתי צריך לצבוע חדר אמבטיה?

כשיש עובש באמבטיה – חדר האמבטיה הוא המקום הלח ביותר בבית ובעל הסיכויים הגבוהים ביותר להצטברות עובש ופטריות. זה נגרם בעיקר מהאדים של המקלחת, אוורור לא נכון ותקלות בצנרת ובכלים הסניטריים שמובילות לרטיבות בקירות ובתקרות. במקרה כזה, מומלץ קודם לטפל במקור העובש בעזרת מאתר נזילות או אינסטלטור ואז להסיר את העובש עם חומר ייעודי ו/או צבע נגד עובש.

כשמחדשים את האמבטיה – לצד החלפת אריחים או התקנת כלים סניטריים, חידוש או שיפוץ האמבטיה צריך לכלול גם את צביעת הקירות והתקרות. זה ישדרג את מראה האמבטיה, יחסוך כסף על צביעה בנפרד ויעניק לכם שנים של שקט נפשי.

כשהקירות מתקלפים באמבטיה – לעיתים הלחות בחדר האמבטיה אינה גורמת לעובש בקירות, אלא דווקא לקילופים וסדקים. במצב כזה, כדאי להוריד את שכבות הטיח המתקלפות ולצבוע את האמבטיה מחדש. 

מה הצבע המתאים לחדר אמבטיה?

בכל מה שקשור לסוג הצבע, צביעת חדר אמבטיה שונה מהחדרים האחרים בבית. האמבטיה היא החדר הלח ביותר והקירות זקוקים לצבע נושם שיכול להתמודד עם זה בצורה האופטימלית. צבע אקרילי רגיל אינו מתאים לחדר האמבטיה ושימוש בו יגדיל את הסיכויים להצטברות עובש ונזקים לקירות ולתקרות.

שני הצבעים המומלצים ביותר לצביעת חדר אמבטיה הם סופרקריל אקרינול של טמבור ופרמה וויט. שניהם מיועדים להגנה מפני עובש ועיבוי ומתאימים במיוחד לאזורים לחים. צבעים מתאימים נוספים הם נירוקריל לאמבט של נירלט, מלרד נגד עובש של יעקבי, פוליסיד של טמבור והיפרסיד של נירלט.

טיפ: במקרה שיש בעיה חמורה של עובש על הקירות, מומלץ קודם כל להסיר את הכתמים באמצעות חומר ייעודי להסרת עובש ופטריות.

איך מתנהלים מול צבעי מקצועי?

ודאו שמקור העובש טופל – כל עוד מקור העובש בחדר האמבטיה לא טופל על-ידי קבלן איטום או אינסטלטור, תלוי מאיפה הרטיבות הגיעה, צביעתו לא תהיה יעילה והבעיה תחזור תוך כמה שבועות או חודשים ספורים. לכן מומלץ לסגור את העניין לפני שפונים לצבעי מקצועי, אחרת סתם תבזבזו כסף על עבודה מיותרת.

שלחו תמונה של חדר האמבטיה – רוב הסיכויים שצבעי לא ירצה לבוא לביקור מקדים לפני צביעת חדר האמבטיה, אלא אם כן יש בעיית עובש חמורה שכדאי לראות בעיניים. כדי לקבל הצעת מחיר מסודרת, שלחו לצבעי תמונות של הקירות והתקרות ולפי מצבם וגודל חדר האמבטיה ייקבע המחיר.

דרשו הצעת מחיר מפורטת – הצעת המחיר לצביעת חדר האמבטיה פשוטה יחסית וצריכה לכלול את הסעיפים הבאים:

1. חומרי הגלם (צבע, חומר נגד עובש, מברשות ורולרים)

2. סוג העבודה (צביעת תקרה, צביעה נגד עובש)

3. ניילונים ונייר דבק לכיסוי האריחים והכלים הסניטריים

4. משך העבודה

5. ניקיון בסיסי בסיום העבודה

טיפ: אל תסתפקו בהצעת מחיר אחת, קחו מספר הצעות והשוו ביניהן.

איך צבעי יצבע את חדר האמבטיה?

1. הסרת טיח – כפעולת הכנה ראשונית, הצבעי יסיר את כל חלקי הטיח המתקלפים מהקירות והתקרות.

2. הסרת עובש – במקרה שיש עובש, הצבעי ירסס על הקירות חומר ייעודי נגד עובש ויסיר אותו באמצעות מטלית לחה.

3. תיקוני שפכטל – לאחר הסרה מלאה של העובש וייבוש מלא, הצבעי יבצע תיקוני שפכטל ומילויים כדי להכין את החדר לצביעה.

4. מריחת צבע מקשר – כדי למקסם את אחיזת הצבע לקיר, הצבעי יישם חומר מקשר (פריימר) כמו בונדרול. שימוש בפריימר מבטיח הידבקות טובה יותר של הצבע לקירות ומחזק את עמידות הצבע.

5. צביעה – הצבעי יצבע את הקירות בשתי שכבות עם צבע נושם שמיועד לחדר האמבטיה ולהתמודדות עם עובש ופטריות.

חשוב לציין – מומלץ לאוורר את חדר האמבטיה במהלך העבודה על-ידי פתיחת חלון או הפעלת ונטה.

מחירון צבעים

המחירים כוללים מע”מ

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

צביעת חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את חדר המדרגות? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה צביעת חדר מדרגות? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

האם צביעת חדר אמבטיה שונה מחדרים אחרים?
חדר האמבטיה הוא האזור הלח ביותר בבית: ראשית האדים במקלחת שנדבקים לקירות ועשויים לגרום לרטיבות, עובש ופטריות, ושנית ריבוי הכלים הסניטריים והצנרת שנזילה או פיצוץ באחד מהם עלולה להוביל לרטיבות. כדי להימנע מכך, מומלץ להקפיד על אוורור חדר האמבטיה וכשמגיע הזמן לצבוע צריך להשתמש בצבע נושם שפולט אליו חזרה את האדים והלחות שמצטברים על הקירות. 
איזה צבע מתאים לצביעת חדר אמבטיה? 
שימוש בצבע שמיועד לחדר האמבטיה הוא הכרחי, זה מונע הצטברות עובש ופטריות וכן קילופים וסדקים. ההמלצה היא לבחור צבע נושם, רצוי נגד עובש ופטריות: למשל סופרקריל אקרינול של טמבור ופרמה וויט, כאשר גם נירוקריל לאמבט (נירלט), מלרוד נגד עובש (יעקבי), פוליסיד (טמבור) והיפרסיד (נירלט) יעשו את העבודה.