צביעת הדירה: כך תעשו זאת בעצמכם

עיצוב הבית הוא תחום שמשתנה במהירות ואיתו גם התדירות לצביעת הבית שהולכת וגדלה. יש מי שיזמין צבעי לצורך העבודה ויש שיעדיפו לעשות את זה לבד. מה ההבדל ואיך עושים את זה נכון?

עוד במדריך
אילו כלים תצטרכו? איך תכינו את הבית לצביעה?  התחילו עם צביעת התקרה איך תצבעו את קירות הפנים? איך תצבעו את חדר האמבטיה? החלטתם להזמין צבעי?

לפני שאתם מזמינים צבעי, שקלו את האופציה של צביעה עצמית, גם אם מדובר על בית שלם. בעזרת הכנה נכונה, כלים מתאימים וקצת זמן פנוי, תוכלו לקבל תוצאה לא פחות טובה מצבעי מקצועי. 

איך תכינו את הבית לצביעה, אילו כלים תצטרכו, איך תצבעו נכון את החללים הבעייתים בבית ואם כבר החלטתם להזמין צבעי, מה עלול להשפיע על מחיר העבודה? כל התשובות מיד. 

אילו כלים תצטרכו?

לפני שתיגשו לקנות את הצבעים החדשים, יש כלים נוספים שאתם צריכים להצטייד בהם לצורך עבודת צביעה טובה ואיכותית (וכזאת שלא תשאיר אחריה בלאגן שלם בבית). התחילו ברכישה של מספר מברשות צבע בגדלים שונים ומשטח לטבילת הרולר. לאחר מכן, דאגו גם לציוד שיעזור לכם להגן על הרהיטים בבית כדוגמת ניילונים, עיתונים, מסקינטייפ, מטליות ניקוי ומגבוני בד. דאגו לרכוש גם שפכטל, פטיש, מסמרים וברגים חדשים שישמשו אתכם בהכנה לצביעה.

ברכישת הצבעים, הקפידו לקנות גם צבע אקרילי (ליטר 1 יספיק) שישמש אתכם בצביעת החדרים הרטובים בבית (המקלחת והשירותים). חומר חשוב נוסף הוא החומר המקשר, שעוזר לצבע להידבק לקיר בצורה טובה ומונע קילופים עתידיים. מומלץ להצטייד גם בשקית של גבס, קלסימו ובנייר שיוף שיעזרו לכם עם תיקון הקירות והסדקים השונים בקיר. 

איך תכינו את הבית לצביעה? 

לפני שניגשים למלאכת הצביעה יהיה עליכם להכין את הבית בצורה טובה שתעזור לצבע להיות אחיד, חלק ועמיד לאורך זמן. בשלב הראשון, הזיזו את כל הרהיטים ודאגו לכסות אותם היטב על מנת שלא יתלכלכו מאבק הגבס או שאריות צבע. לאחר מכן, הסירו את התמונות וכל החפצים שתלויים על הקיר ואחסנו אותם יחד או לפי אזורים (כך יהיה לכם קל להחזיר אותם בסיום העבודה).

בשלב השני, דאגו להסיר את כל המסמרים והברגים שנמצאים בקירות. בנוסף, עברו על המשקופים ועל השקעים השונים בבית ודאגו לכסות אותם במסקינטייפ, עשו זאת על כל מפסקי החשמל השונים כדי לשמור עליהם נקיים מצבע ולכלוך. כסו את הרצפה בעיתונים או ביריעות ניילון כדי לשמור על הריצוף בזמן העבודה. 

כעת, יהיה עליכם לטפל בחורי הקיר ולסגור אותם ולתקן את הקילופים בקירות. ללא תיקון וסגירה של אלה, הצבע ייראה לא מקצועי ויבליט את פגמי הקיר במקום לכסות אותם. לבסוף, נקו את הקירות בעזרת חומר להסרת עובש ועברו עם מטלית על נקודות מלוכלות (אל תסמכו על הצבע שיוריד את הלכלוך). במידה ולא תדאגו לנקות לפני הצביעה, מרקם הצבע ייפגע ותצטרכו לעבור מספר פעמים על אותו האזור. 

התחילו עם צביעת התקרה

במידה ואתם מתכננים לצבוע גם את התקרה במסגרת חידוש הבית, זה המקום הראשון שמומלץ להתחיל איתו את עבודת הצביעה. צביעת התקרה תהיה אומנם קצת יותר מורכבת מצביעת קיר פנימי אחר בבית אך זה יהיה בעיקר בשל הזווית הקצת בעייתית שבה תצטרכו לעמוד כדי להגיע לצביעה מלאה. 

את התקרה יהיה עליכם לצבוע בעזרת רולר שמחובר אליו מוט הארכה (רק כך תוכלו לייצב נכון את מברשת הרולר בתקרה). אחרי טבילת הרולר בצבע והסרת עודפי הצבע על המשטח, התחילו את הצביעה מהחלק הסמוך ביותר לפינת החדר. את פעולת הצביעה עשו לרוחב ולא לאורך כך תתאמצו פחות והצביעה תהיה יעילה הרבה יותר. 

כדי לצבוע ביעילות את התקרה, חשוב להשתמש בצבע סיד כיוון והחום בבית עולה ישירות לכיוון התקרה וזה עלול להוביל לקילופי צבע. צבע הסיד הוא צבע נושם שמסוגל להתמודד עם תנאי החום ולכן, הוא המומלץ והיעיל ביותר לתקרת הבית. 

טיפ של מקצוענים: במידה ויש לכם עובש או תיקונים בתקרה, גשו לצביעה רק לאחר ייבוש מלא של הניקוי או התיקון. 

איך תצבעו את קירות הפנים?

את צביעת שאר הקירות הפנימיים בבית, תוכלו להתחיל לאחר ייבוש מלא של התקרה. וגם בקירות האלה, הקפידו להתחיל את העבודה באיזורים העדינים יותר, אלה שקרובים לחלונות, לפאנלים ולדלתות. את הצביעה חשוב לעשות מלמעלה למטה בזהירות ובאמצעות מברשת מתאימה. לאחר ייבוש מלא של האזורים האלה, תוכלו להמשיך לצביעה מלאה של כל הקיר. 

כדי להקל על הצביעה ולעשות אותה בצורה יסודית וטובה, חלקו את הקיר למקטעים של מטר על מטר. וכשאתם מתחילים לצבוע הקיר, הקפידו שלא להרים את הרולר באמצע ובסיום הצביעה הניחו אותו מיד במשטח כדי להימנע מטיפטופים. גם בקירות הפנימיים, הצבע המומלץ ביותר הוא הצבע האקרילי שקל לניקוי ועמיד לאורך זמן. 

איך תצבעו את חדר האמבטיה?

צביעת חדר האמבטיה היא עבודה שמשלבת בתוכה גם את ניקיון הקירות מעובש ופטריות (שמקורן בלחות הגבוהה שיש בחדר) וגם את התיקונים השונים שנוצרים גם הם בגלל כמות הלחות והמים שבחלל. בשלב הראשון, יהיה עליכם להסיר בעזרת שפכטל את כל חלקי הטיח הרופפים ואת הקילופים השונים בקירות. 

לאחר מכן, תצטרכו לנקות את הקירות משאריות של עובש. תוכלו לעשות זאת באמצעות מטלית לחה ואקונומיקה או בעזרת מטלית ומסיר עובש ייעודי. יחד עם זאת, מומלץ להשתמש גם בתמיסת חיטוי אותה יש למהול במעט מים. תמיסה זו, תחטא את הקיר ותעזור בהרחקת העובש. בזמן השימוש בחומרים, הקפידו על עטיית מסיכה וכפפות. 

לאחר הניקוי והחיטוי, תוכלו להתחיל את עבודת הצביעה, כאשר הצבע המומלץ ביותר לשימוש הוא צבע נגד עובש (כדוגמת סופרקריל). לפני הנחת הצבע, דאגו למרוח צבע מקשר שיעזור לצבע החדש להיצמד לקיר בצורה טובה וישמור עליו לאורך זמן. 

החלטתם להזמין צבעי?

במידה והחלטתם בכל זאת להזמין צבעי מקצועי שיעשה עבורכם את העבודה, יש כמה דברים שעלולים להשפיע על מחיר העבודה הסופי:

1. מצב הדירה וגודלה: במידה וכלל הקירות וחלקי הבית דורשים הכנה ארוכה ותיקונים רבים או שמדובר על דירה גדולה שדורשת עבודה רבה, זמן העבודה יתארך, עלות החומרים והצבעים תגדל ומחיר העבודה הסופי יושפע מכך. 

2. צביעה של דירה מאוכלסת: במידה ואתם מזמינים את הצבעי לדירה שאתם כבר גרים בה (כלומר, לצורך שינוי עיצוב הבית וחידושו) הוא יידרש לפנות את הציוד והרהיטים ולהכין את הדירה לעבודת הצביעה. ההכנה בבתים מאוכלסים תיקח זמן ותייקר גם היא את עבודת הצבעי. 

3. עיצוב ייחודי: במידה ותרצו לעצב מחדש את הבית ולהעניק לו מראה ייחודי שידרוש שימוש בכלי עבודה מותאים (כמו צביעה בהתזה) או בצבעים בעלי אפקטים מיוחדים, העלות שלהם תהיה יקרה יותר מצבעים פשוטים וכך גם עלות העבודה שתהפוך מורכבת יותר לביצוע עבור הצבעי. 

4. הפיכת גוון הצבע: במקרים בהם תצרכו לשנות את צבע הבית מבהיר לכהה, העבודה תהיה פשוטה יותר וקלה יותר לביצוע. אך, במידה ותרצו להפוך את הגוון מכהה לבהיר, יידרש הצבעי לרכוש כמות גדולה יותר של צבע כיוון וההליך הזה דורש מספר רב יותר של שכבות צבע.

מחירון צבעים

המחירים כוללים מע”מ

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

צביעת חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את חדר המדרגות? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה צביעת חדר מדרגות? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow