עם הפנים לחזית: כל מה שחשוב לדעת על צביעת הקירות החיצוניים בבית

הרצון לחדש קיים בכל אחד ואחת מאיתנו. גם אם זה לקראת החגים או רק כדי להעניק לעצמנו הרגשה של בית חדש. האופציה המהירה שעומדת בפניכם היא צביעת חזית הבית. כך, לא תצטרכו לשבור קירות ולשנות את חלוקת הבית אלא פשוט להלביש אותו מחדש.

עוד במדריך
איך צובעים את קירות החוץ של הבית? לפני שמתחילים: כך תכינו את הקירות החיצוניים לצביעה אילו צבעים מתאימים לצביעת קיר חיצוני? הכל עניין של טיימינג: מתי הכי נכון לצבוע את חזית הבית? המלצות, חוות דעת ואחריות: כך תוודאו שבחרתם צבעי מקצועי בחנו מספר הצעות מחיר ושימו לב לתו התקן הירוק עשו זאת בעצמכם: כך תוכלו לדלג על הזמנת צבעי

צביעת הקירות החיצוניים תעניק לבית מראה חדש ומורדני מבלי שתצטרכו להיכנס לתוך עבודת שיפוצים ארוכה ואפקט הצביעה יגרום לכם להרגיש כאילו יש לכם בית חדש.

קירות החוץ של הבית חשופים לנזקי מזג האוויר ולבלאי טבעי ולכן, עם הזמן נוכל לזהות קילופים, כתמים וצבע דהוי שהדרך לטפל בהם תהיה צביעה חדשה ונכונה שתעניק לבית את היופי שהיה בו לעוד שנים ארוכות. 

איך צובעים את קירות החוץ של הבית?

את חזית הבית ניתן לצבוע ב-2 שיטות עיקריות: צביעה בהתזה או צביעה ברולר. כאשר לשתי השיטות יתרונות וחסרונות:

צביעה בהתזה: בשיטה זו, הצביעה מתבצעת באמצעות מכשיר צביעה שפועל בלחץ ומתיז את הצבע ישירות על הקיר. במידה ותבחרו בשיטה זו, תקבלו כיסוי מלא ואחיד יותר. צביעה בהתזה מתאימה גם לקירות שאינם חלקים לגמריי ושיש להם מראה מחוספס הנקראים גם שפריץ.

החיסרון בשיטה, הוא בעיקר זמן העבודה הארוך של הצבעי, שעליו לכסות שטחים רחבים של הקיר ולבצע גימורים באיזורים פינתיים או שהגישה אליהם בהתזה פחות נוחה כמו במשקופים השונים, סביב החלונות ואדן החלון. 

צביעה ברולר: בשיטה זו, העבודה הופכת למהירה יותר מצביעה בהתזה והיא מאפשרת צביעה של אחידה ומדויקת יותר. בעזרת הרולר, הצבעי לא יצטרך לכסות אזורים רחבים מידי וכך יבטיח את דיוק הצביעה. 

החיסרון של השיטה יבוא לידי ביטוי בצביעה נוספת ותיקונים באיזורים קשים יותר לרולר. התיקונים ייעשו בעזרת מברשת ויעניקו גימור אחיד לעבודה. 

לפני שמתחילים: כך תכינו את הקירות החיצוניים לצביעה

עבודות צביעה של קירות חיצוניים יהיו על הצבעים הקיימים ולכן, כל קיר יהיה בסגנון אחר ובעצם יכיל תשתית שונה, החל משליכט צבעוני ועד צבעים צמנטיים (המוכרים יותר בבתים הישנים). אז רגע לפני שהצבעי יגש לעבודת הצבע החדשה הוא יצטרך להכין לעבור על השלבים הבאים:

ניקוי הקיר: השלב הראשון של ההכנה יתמקד בשטיפת המבנה כולו (מבחוץ) עם מכשיר לחץ מים. רק ככה, הוא יוכל להבטיח שהעבודה תהיה מקצועית ושהצבע ייתפס בצורה חזקה על הקיר. 

סגירת חורים וסדקים: חלק חשוב נוסף בשטיפת הקיר בצורה יסודית הוא גילוי החורים והסדקים שעלולים להופיע עליו. בהנחה שהתגלו סדקים או חורים, על בעל המקצוע לסגור אותם בעזרת שפכטל ייעודי כדי להבטיח קיר חלק ונקי לצביעה המחודשת.

מריחת חומר מקשר: בשלב השני שלפני הצביעה, על הצבעי ליישם חומר מקשר על הקיר (חומר מסוג פריימר). החומר יכול להיות גמיש או על בסיס מים והוא יחזק את עמידות הצבע בתוצאה הסופית. לאחר יישום החומר, חשוב מאוד להמתין לייבוש מלא ורק אז לגשת למלאכת הצביעה.

  אילו צבעים מתאימים לצביעת קיר חיצוני?

  סגנון הצביעה שתבחרו ישפיע גם על סוג הצבע שבו ישתמש הצבעי. לדוגמה, במידה שבחרתם בצביעה חלקה, ללא כל טקסטורה, הצבע שיתאים לכך יהיה אקרילי המיועד לצביעת קירות חוץ. את הצבע האקרילי תוכלו לקבל במגוון צבעים.

  בהנחה שתצטרכו לצבוע את חזית הבית וגם לדאוג לסגירת סדקים וחורים, הצבע המתאים ביותר לעבודה יהיה צבע אקרילי גמיש. בעזרתו, ניתן לקבל גמישות גבוהה שיכולה לגשר על סדקים בעובי של 2 מ"מ. 

  האחרונים ברשימה, הם צבעי השליכט. תוכלו לבחור בין שליכט צבעוני לבין שליכט מינרלי. השליכט הצבעוני פופולרי במיוחד בקירות החוץ, הוא בעל מרקם בינוני עד גס המצליח לספק הגנה נגד רטיבות ויכול גם הוא לגשר על סדקים מצד אחד ולתת מראה טבעי מהצד השני. 

  השליכט המינרלי עשוי מחומרים טבעיים בשילוב חומרים פולימרים. הוא חומר נושם המתאים בהחלט לחיפוי של קירות החוץ בבית. הצבע יתאים למי שירצה להעניק לבית חזית כפרית ואותנטית. גווני הצבע הם בעיקר גווני בטון והוא הצבע החביב ביותר על האדריכלים ומעצבי הפנים.

  הכל עניין של טיימינג: מתי הכי נכון לצבוע את חזית הבית?

  בדומה לכל העבודות השונות בבית, גם בתחום הצביעה ובעיקר בצביעת חזית הבית, יש מועדים שהם יותר מומלצים. במקרה של צביעת קירות החוץ, ההמלצה היא לעונות האביב או הסתיו כיוון והצביעה מחייבת ייבוש של כל שכבות הצבע והחומרים. 

  כדי להבטיח עבודה מקצועית ותוצאה שתהיה טובה ואיכותית חשוב להתכונן לזמנים אלה בהם אין חשש משמש חזקה מידי ומימים גשומים שיכולים להרוס את הצבע ולפגוע באיכות העבודה. מעבר לנושא הנראות, חשוב לבחור בצבעים מתאימים שיעניקו לבית שלכם מראה מחודש ויוקרתי לשנים ארוכות.

  המלצות, חוות דעת ואחריות: כך תוודאו שבחרתם צבעי מקצועי

  רגע לפני שאתם סוגרים עם הצבעי, הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם להתנהל נכון ולקבל את התוצאה הטובה ביותר. בתור התחלה, קראו את חוות הדעת השונות על הצבעי שבחרתם ובדקו את שביעות רצון הלקוחות שבחרו בו ואת ההתנהלות שהייתה מולם בזמן העבודה. 

  לאחר מכן, עברו לאתר או לדף העסקי של בעל המקצוע ובחנו את עבודות האחרונות שביצע. כך, תוכלו לראות במו עיניכם את סגנון העבודה שלו ואת התוצאה שמתקבלת. אם יש לכם אפשרות, בחרו לקוח אחד ובקשו ממנו לבוא ולראות את העבודה מקרוב. 

  לבסוף, בדקו שאתם פונים לצבעי מנוסה, שיש לו מספר שנות וותק בתחום, במיוחד כשמדובר על עבודה בגובה שתצריך אותו באישורים והיתרים מתאימים לכך. החלטתם להזמין את הצבעי שמצאתם? כבר בשיחת הטלפון הראשונה מולו, בקשו ממנו הצעת מחיר כתובה ודרשו ממנו לדעת על אחריות העבודה. ברוב המקרים, מקובל לתת 3-5 שנות אחריות (בקשו אותה בכתב). 

  בחנו מספר הצעות מחיר ושימו לב לתו התקן הירוק

  שלב הצעת המחיר הוא שלב משמעותי כיוון שמדובר על עבודה גדולה יחסית שדורשת שימת לב לפרטים הקטנים והגדולים כאחד. ראשית, אל תסתפקו בקבלת הצעת מחיר אחת על העבודה אלא, ערכו השוואה ובחנו מספר הצעות מחיר שונות ממספר צבעים. הצעות המחיר האמינות והטובות ביותר יכללו בתוכן ביקור מקדים שבו יבחן בעל המקצוע את הבית ואת מצבו כדי להעריך נכון את המחיר ואת סוג העבודה שיצטרך לבצע. 

  שימו לב, שהצעות מחיר נמוכות מידי בתחום הצבע צריכות להדליק לכם נורה אדומה כיוון והם יכללו ככל הנראה שימוש בחומרים פחות איכותיים שלא יאריכו ימים או יובילו לתוצאה סופית פחות מקצועית ויפה. 

  פרט חשוב נוסף, הוא התקן. וודאו שכל הצבעים שבהם עתיד הצבעי להשתמש (ועליהם להיות כתובים בהצעת המחיר) להיות עם תו תקן ירוק של מכון התכנים. תו התקן הירוק מאשר שמדובר בצבע שאיננו רעיל ומזיק למשתמשים בו או לסביבה. 

  עשו זאת בעצמכם: כך תוכלו לדלג על הזמנת צבעי

  בהנחה שיש לכם כישרון וסבלנות ובמידה שלא מדובר על שטח עבודה רחב במיוחד או שדורש תיקונים מסיביים, תוכלו לנסות ולצבוע את הדירה בעצמכם. איך? באמצעות רכישת הציוד והצבע המתאימים. 

  אם החלטתם להיות צבעים ליום אחד, קחו בחשבון את מזג האוויר שבחוץ וזכרו שעל כל שכבות הצבע להתייבש לחלוטין כדי שתקבלו תוצאה איכותית ומקצועית. הגיע היום המתאים? עבדו לפי שלבי העבודה של הצבעי ונקו תחילה את הקיר, תקנו סדקים וקילופים, מרחו חומר איטום ומקשר ועברו לצביעת הקיר. 

  מחירון צבעים

  המחירים כוללים מע”מ

  צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

  צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

  צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

  רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

  צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

  צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

  צביעת חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

  צריכים לצבוע את חדר המדרגות? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה צביעת חדר מדרגות? כל התשובות בפנים.

  לכל התקלות ועבודות

  arrow