מתיזים צבע: כל מה שחשוב לדעת על צביעה בהתזה

צריכים לצבוע את הבית? היום נכיר לכם את השיטה שבאמצעותה הצבעי יגיע לגימור המושלם ביותר. במדריך זה נסביר לכם מהי צביעה בהתזה, מהם היתרונות והחסרונות של שיטה זו, מתי כדאי להשתמש בה, ואיך צובעים באמצעות התזה וכמה זה עולה.

עוד במדריך
מהי צביעה בהתזה? מהם היתרונות ומהם החסרונות של צביעה בהתזה? מתי נשתמש בצביעה בהתזה? צביעה בהתזה: מה כולל התהליך? כמה עולה צביעה בהתזה?

הבית שלנו הוא המקום בו אנו מרגישים הכי בנוח ובטוח. אנו משקיעים בו מחשבה רבה, מעצבים אותו לפי טעמנו האישי, ודואגים לשמור עליו נקי ומסודר.

אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב הבית הוא צבע הקירות. צבע נכון יכול לשנות את האווירה בבית, להגדיל אותו, להאיר אותו, ואפילו להשפיע על מצב הרוח שלנו.

ישנן שיטות רבות לצביעת קירות, אך אחת הטכניקות המתקדמות והיעילות ביותר היא צביעה בהתזה. שיטה זו נותנת גימור חלק ומושלם ללא סימני מברשת או רולר, ומאפשרת צביעה מהירה וקלה של שטחים גדולים.

במדריך הבא נסביר מה זה צביעה בהתזה, מה היתרונות והחסרונות שלה, באילו מקרים צריך להשתמש בטכניקת ההתזה וכמה זה עולה.

מהי צביעה בהתזה?

צביעה בהתזה היא צביעה באמצעות מכשיר ייעודי שעושה שימוש בחשמל או בלחץ אוויר. צביעה בהתזה מתאימה למגוון רחב של משטחים, כמו למשל עץ, ברזל, מתכת וכמובן קירות.

כיום יש שני מכשירים שמשמשים את הצבעים המקצועיים לצורך צביעה בהתזה: מכשיר קומפרסור ומכשיר שנקרא airless. הקומפרסור לצביעה בהתזה עובד באמצעות לחץ אוויר חזק שהוא שואב מבחוץ ומשחרר החוצה ממש כמו אקדח.

לעומת זאת, מכשיר airless עובד באמצעות מתח חשמלי חזק מאוד. לאור העובדה שהוא חזק הרבה יותר מהקומפרסור, הוא פחות מתאים לצביעה של בתים פרטיים ודירות.

מהם היתרונות ומהם החסרונות של צביעה בהתזה?

היתרונות שבשיטה: צביעה בהתזה נותנת גימור חלק ומושלם ללא סימני מברשת או רולר. צביעה בהתזה היא שיטה מהירה בהרבה מצביעה ידנית, ויכולה לחסוך זמן רב בעת צביעת שטחים גדולים. צביעה בהתזה יחסית קלה לשימוש, גם עבור אנשים חסרי ניסיון. צביעה בהתזה מאפשרת שימוש יעיל יותר בצבע, וחוסכת בכמות הצבע הנדרשת.צביעה בהתזה מאפשרת גישה נוחה לפינות שקשה להגיע אליהן עם מברשת או רולר.

החסרונות שבשיטה: הציוד לצביעה בהתזה יקר יותר מאשר מברשות ורולרים. צביעה בהתזה דורשת הכנות מקדמות רבות, כמו כיסוי רהיטים וריצפה. צביעה בהתזה עלולה ליצור לכלוך רב, וקשה יותר לנקות אותה בהשוואה לצביעה ידנית. צביעה בהתזה דורשת מיומנות מסוימת, וכדאי להיעזר בצבעי מקצועי.

מתי נשתמש בצביעה בהתזה?

צביעת שטחים גדולים: צביעה בהתזה אידיאלית לצביעת שטחים גדולים כמו קירות חיצוניים, תקרות, גגות, ועוד. בנוסף, צביעה בהתזה יעילה לצביעת משטחים מורכבים עם פינות רבות, כמו מעקות, סורגים, ועוד. יחד עם זאת, צביעה בהתזה מומלצת כאשר רוצים להשיג גימור חלק ומושלם ללא סימני מברשת או רולר.

צביעה בהתזה: מה כולל התהליך?

ממש כמו בתהליך של צביעה רגילה, הצבעי יצטרך להכין את השטח לפני כן. לדוגמא, אם הוא יצבע את קירות הבית שלכם באמצעות התזה, הוא יצטרך לבצע את כל ההכנות הנדרשות לפני כן. למשל, כיסוי של כל התכולה בבית, כיסוי שקעים ומפסקים, כיסוי הדלתות והמשקופים באמצעות יריעות ניילון ועוד.

לאחר מכן, הצבעי יצטרך להכין את אזור הצביעה עצמו ולבצע תיקונים נדרשים. למשל, אם נמשיך עם הדוגמא של קירות הבית, הצבעי יצטרך לסתום חורים באמצעות שפכטל, לשייף אזורים שבהם יש קילופים ועוד.

כעת הצבעי ידלל את הצבע על מנת שהצבע יוכל לעבור בתוך הקומפרסור. הוא יחבר את הקומפרסור לנקודת החשמל הקרובה ויתחיל להתיז את הצבע על הקיר.

כמה עולה צביעה בהתזה?

מחיר צביעה בהתזה משתנה בהתאם לגורמים רבים, כמו גודל השטח, סוג הצבע, מורכבות העבודה, ומיקום גאוגרפי. המחיר נע בין 50 ל-150 ש"ח למ"ר.

לפני שאתם ממהרים לסגור עם הצבעי עבודה של צביעה בהתזה, אנחנו ממליצים לכם להזמין אותו אליכם הביתה על מנת שיוכל לתת לכם הצעת מחיר מפורטת.

בכל מקרה אחר אל תופתעו אם המחיר יעלה כשהצבעי יגיע אליכם הביתה, כשהוא יגלה שהעבודה שלו הולכת להיות הרבה יותר קשה ושכמות התיקונים בקירות היא בלתי סבירה. אם אתם לא בטוחים בהצעת המחיר שקיבלתם, כנסו למחירון צבעים והתרשמו מעבודות הצביעה השונות.

מחירון צבעים

המחירים כוללים מע”מ

צביעת דירה: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את הדירה ואין לכם מושג מאיפה להתחיל? אל תדאגו, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

צביעה אומנותית: כל מה שצריך לדעת

רוצים לעשות צביעה אומנותית? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה זה בכלל צביעה אומנותית, איך מתנהלים מול הצבעי וכמה יעלה לכם צביעה אומנותית? כל התשובות לפניכם.

צביעת חדר אמבטיה: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לצבוע את חדר האמבטיה שלכם? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים צבעי, איך מתנהלים מולו ומה המחיר של צביעת חדר אמבטיה? כל התשובות.

צביעת חדר מדרגות: כל מה שצריך לדעת

צריכים לצבוע את חדר המדרגות? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל צעד. איך מתנהלים מול הצבעי לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה צביעת חדר מדרגות? כל התשובות בפנים.

לכל התקלות ועבודות

arrow