איך מדבירים טרמיטים?

נדמה לי שיש בעיית טרמיטים בבית שלי, האם אני חייב להזמין מדביר מקצועי או שאפשר לעשות זאת לבד?

מנשה 18.05.2022

תשובה

טרמיטים הם אחד הפולשים הבעייתיים והקשים להדברה בסביבת הבית והגינה, הם ניזונים מעץ ויכולים לגרום להרס עצום. חשוב לציין: אין דרך להיפטר מהם באופן עצמאי וחייבים להזמין מדביר מקצועי בעל רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה, בין היתר בגלל השימוש בחומרים רעילים.

אז אחרי שמאתרים טרמיטים, לרוב רק אחרי שהם גרמו נזק רב לרהיטי העץ או המשקופים, מזמינים מדביר מקצועי ומכינים את הבית מראש: פינוי האזורים הנגועים ממזון או כלים והזזת הרהיטים מהקירות. ישנם שתי דרכים להדביר טרמיטים:

קידוח ברצפות ובקירות – זו השיטה היעילה והמקיפה ביותר, שכוללת יצירת מחסום רעיל בין המיקום המשוער של הקנים, לרוב עמוק בקרקע, לאזור החדירה לבית. לשם כך, מדביר מקצועי יקדח חורים בקירות וברצפה (ויסתום אותם לאחר מכן) ויחדיר את חומרי ההדברה. חשוב לדעת ששיטה זו עלולה לפגוע בצנרת ובתשתיות.

פיזור פיתיונות רעל – מדובר בשיטה יותר נקודתית ופשוטה יחסית, וכוללת פיזור פיתיונות עם רעל במקומות בהם הטרמיטים התקבצו (ניתן לזהות אותם לפי השובלים שהם משאירים). המטרה: לקיחת הפיתיונות חזרה לקן והשמדת המלכה. שימו לב שטיפול זה מתמשך ותצטרכו להזמין את המדביר כמה פעמים.

טיפ חשוב: דרשו אחריות – מדביר מקצועי אמור לתת אחריות של לפחות 3 עד 5 שנים על הדברת טרמיטים.

like עזר (0) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 18.05.2022

שאלות נוספות בנושא הדברה

האם יש דרך להרחיק טרמיטים מהבית?

אני גרה בפתח תקווה ואני יודעת שיש כאן מכה של טרמיטים מסוג אלים כלשהו. יש דרך שאני יכולה למנוע את הכניסה שלהם לבית שלי?

ענת 10.07.2021

לתשובה המלאה

arrow

מדבירים
בתל אביב שנה עיר

מדבירון
4.81
star star star star star
437
חוות דעת
מדבירון ירון שלום
המדביר המקצועי
ללא הרחקת יונים
4.97
star star star star star
401
חוות דעת
המדביר המקצועי אמיר בן יוסף
פרפר הדברות
4.81
star star star star star
209
חוות דעת
פרפר הדברות עזרא אשר
הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג`וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג`וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג`וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפש המיטה: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפש המיטה? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא הדברה

הדברת דג הכסף: כל מה שצריך לדעת

לא מדובר בסוג של דג, אלא במזיק קטן וזריז שאוהב לחות, מקומות חשוכים וניזון מסוכר וספרים. במדריך הבא נסביר מה זה דג הכסף, איך מזהים את דג הכסף, איך מדביר מקצועי מדביר את דג הכסף, כמה עולה ההדברה ואיך נמנעים מכניסת דג הכסף לבית?

המדריך המלא להדברת נמלים בבית

אמנם הארץ כבר לא מחולקת לשניים עשר שבטים, אך ישנם שניים עשר סוגים שונים של נמלים, וכל אחד מהם עשוי למקם את שבטו אצלכם במטבח. במדריך הבא תלמדו כיצד תוכלו להיפתר מהנמלים, ולשלוח את האורחים הלא רצויים חזרה לגלות.

חומרי הדברה: 10 דרכים להיזהר מהם

הסביבה בה אנו חיים מלאה בחומרי הדברה, חלקם מציקים, אחרים מזיקים ואחדים מסוכנים מאד. עשרת הטיפים שלנו יעזרו לכם להשתמש בהם בתבונה ולהיזהר מהם ביומיום.

יתוש הנמר: סכנות, הדברה ומניעה

יתוש הנמר, יתוש הטיגריס האסייתי או אדס מפוספס הם כולם אותו יתוש שהגיע לישראל רק לפני עשור ועשוי להעביר את קדחת הנילוס המערבי ומחלות נוספות. מה עושים בנידון?

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon