הדברה בבית עם חיות מחמד: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם חיית מחמד וצריכים לעשות הדברה בבית? במדריך הבא נסביר איך מתכוננים להדברה בבית עם חיות, תוך כמה זמן תוכלו לחזור הביתה לאחר ההדברה, איך תזהו סימני הרעלה בבעל חיים ואיך בוחרים מדביר מוסמך ומקצועי.

עוד במדריך
איך מתכוננים להדברה בבית עם חיות? תוך כמה זמן תוכלו לחזור הביתה? איך תזהו סימני הרעלה בבעל חיים? איך בוחרים מדביר מוסמך?

אין ספק שאם יש לכם בבית חיית מחמד ואתם צריכים לעשות הדברה, החשש שעולה בלבכם הוא טבעי ואמיתי.

במדריך הבא ננסה לעזור לכם להתגבר על החשש ולהבין איך מתכוננים להדברה בבית עם חיות, תוך כמה זמן תוכלו לחזור הביתה לאחר ההדברה, איך תזהו סימני הרעלה בבעל חיים ואיך בוחרים מדביר מוסמך ומקצועי.

איך מתכוננים להדברה בבית עם חיות?

הזמינו מדביר מוסמך - כנסו לאתר של המשרד להגנת הסביבה ובדקו שמדובר במדביר מוסמך, שכן ההיתר והאישור להדברה ניתן רק למדביר שעבר את ההכשרה המקצועית המתאימה.

בררו באילו חומרים המדביר משתמש - לפני ההדברה, עוד בשיחת הטלפון, בררו עם המדביר באילו חומרים הוא מתכוון להשתמש, זה יעזור לכם ליישם את הסעיף הבא שנציין.

התייעצו עם הוטרינר שלכם - מומלץ מאד להתייעץ עם הוטרינר לגבי החומר שבו המדביר מתכוון לעשות שימוש. הוטרינר יוכל לספק לכם מידע לגבי החומר, לייעץ לכם אודות הכנה מתאימה ועוד.

הוציאו את כל החפצים של בעל החיים מהבית - לפני ההדברה, יש להוציא מהבית את כל החפצים של חיית המחמד שלכם. אוכל וקערות אוכל, שתייה, שמיכות, משחקים ולמעשה כל חפץ שחיית המחמד שלכם באתה איתו במגע ביום יום.

היזהרו כפליים על בעלי חיים קטנים במיוחד - אמנם אנחנו נותנים את הדגש על כלבים וחתולים, אך במידה ויש לכם בעלי חיים קטנים יותר, כמו תוכי או אוגר. מומלץ להיזהר עליהם כפליים.

יש לוודא שהמדביר לא מרסס שום חומר לפני שאתם מתייעצים עם וטרינר, גם אם מדובר בחומר המותאם לבעלי חיים.

תוך כמה זמן תוכלו לחזור הביתה?

התשובה לשאלה הזו מושפעת באופן ישיר מסוג החומר שבו השתמש המדביר ומגודל בעל החיים. ככל שחיית המחמד שלכם תהיה גדולה יותר, כך תוכלו לחשוש פחות מהחזרה הביתה.

על גבי כל חומר הדברה קיימת תווית המכילה את כל המידע אודות החומר בכלל, וזמני חזרה הביתה לאחר ההדברה בפרט. זה טוב ויפה, אך משיחות שביצענו עם מדבירים מנוסים ומוסמכים, מומלץ מאד להחמיר עם ההוראות הללו.

באופן כללי, ניתן לומר שכלבים וחתולים יוכלו לחזור הביתה לאחר 12 שעות, ובמידה ומדובר בחיות מחמד קטנות, כמו תוכי או אוגר כאמור, מומלץ לחכות יותר זמן.

איך תזהו סימני הרעלה בבעל חיים?

באופן כללי, הסימנים הנפוצים להרעלה בקרב בעלי חיים הם הקאות, שלשולים, רעידות, פרכוסים ועוויתות.

ברוב המקרים הקיצוניים, מוות הנגרם כתוצאה מכשל נשימתי יתרחש בתוך 24 שעות מרגע ההרעלה. מוות שמתרחש מאוחר יותר, עשוי להיגרם כתוצאה מנזק ארוך טווח לכבד.

איך בוחרים מדביר מוסמך?

כאמור, מדביר מוסמך יהיה כזה אשר עבר קורס וקיבל רישיון מדביר מוסמך מהמשרד להגנת הסביבה וככזה הוא יהיה חלק ממאגר המדבירים.

לפני שהמדביר מבצע את עבודתו, דרוש ממנו להציג את תעודת הרישון שלו. על גבי הרישיון עצמו, מצויין גם אילו עבודות רשאי המדביר לבצע.

במאגר המדבירים של המשרד להגנת הסביבה תוכלו למצוא את כל המדבירים המוסמכים והמורשים. לפני שאתה מזמין את המדביר, כנס למאגר ובדוק אם הוא נמצא שם.

מחירון הדברה

המחירים כוללים מע”מ

הדברת יתושים: כל השלבים בדרך לפתרון

הקיץ הגיע ואיתו היתושים המציקים, מה אפשר לעשות? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד עד לפתרון הבעיה. מה עושים לפני שמזמינים מדביר, איך מכינים את החצר להדברה וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

הדברת ג'וקים: כל מה שחשוב לדעת

אם הג'וקים הגיעו לביקור אצלכם, אנחנו נלווה אתכם צעד צעד כל הדרך אל הפתרון. אנחנו רוצים שהקיץ שלכם יהי נקי מג'וקים, מה חשוב לדעת לפני שמזמינים מדביר וכמה זה עולה? התשובות לפניכם.

הדברת פשפשים: כל מה שצריך לדעת

סובלים מעקיצות פשפשים? אין ספק שמדובר בתופעה מציקה ומטרידה ולכן אנחנו רוצים ללוות אתכם בכל שלב עד לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מדביר וכמה תעלה לכם ההדברה? כל התשובות.

הדברת פרעושים: כל מה שחשוב לדעת

יש לכם פרעושים בבית? אנחנו בטוחים שמדובר במטרד לא נעים ולכן חשוב לנו ללוות אתכם כל הדרך לפתרון. מה חשוב לבדוק עם המדביר לפני שמזמינים, איך מכינים את הבית להדברה וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow