חשבון המים גבוה מהרגיל? כך תתנהלו

חשבון המים שלכם גבוה מהרגיל? במדריך הבא נסביר מה הגורמים לכך, מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור ואילו בדיקות אתם יכולים לעשות בעצמכם כדי לעלות על הבעיה.

עוד במדריך
מה גורם לחשבון מים גבוה? מה עושים כשיש חשבון מים גבוה מהרגיל? אילו בדיקות ניתן לעשות כשחשבון המים גבוה מהרגיל?

אם חשבון המים שלכם גבוה באופן חריג לאחרונה, יש מצב שיש לכם נזילה סמויה בבית שאתם פשוט לא יודעים עליה. נזילה סמויה בבית יכולה לגרום לבזבוז של 3 ליטרים ביום וזה כמובן יבוא לידי ביטוי בתשלום חשבון המים שלכם.

אז מה הגורמים לחשבון מים גבוה, מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור ואילו בדיקות הוא יבצע על מנת לעלות על הבעיה? כל התשובות לפניכם.

מה גורם לחשבון מים גבוה?

ברוב המקרים הגורמם המרכזי לחשבון מים גבוה הוא נזילה סמויה בבית. נזילה סמויה יכולה לגרום לבזבוז של כמה ליטרים ביום וזה בא לידי ביטוי כמובן גם בחשבון המים.

אחד המקרים הנפוצים הוא נזילה בניאגרה, המים יורדים באיטיות לכיוון האסלה גם כשלא מדיחים את המים. זה גם הדבר הראשון שהאינסטלטור שלכם יבדוק כשהוא יגיע אליכם.

יש מקרים שבהם כיוון המצוף של הניאגרה יספיק, פשוט מסובבים את הבורג של המצוף ובודקים אם הנזילה נעצרה. במידה ולא, יכול להיות שגומיית האם של המצוף שחוקה ומים פשוט יורדים לכיוון האסלה באיטיות.

גורם נוסף חשבון מים גובה יכול להיות נזילה בצנרת סמויה. צנרת האינסטלציה של הבית עוברת ברובה בתוך הקירות או מתחת למרצפות ואם יש נזילה סמויה, אפילו מינורית, אתם תרגישו אותה מהר מאוד בחשבון המים שלכם.

מה עושים כשיש חשבון מים גבוה מהרגיל?

לפני שאתם ממהרים להסיק מסקנות לגבי אמינות ספק המים שלכם, אנחנו ממליצים לכם תחילה להזמין אינסטלטור שינסה לאתר את הנזילה בבית. בדיקה מקצועית של הצנרת השעונים ושאר האינסטלציה, אמורה לגלות בעיות גם בשלב מוקדם ולמנוע התדרדרות שלהן למצב שיגרור חיוב גבוה. ומצד שני, אם יתגלה שהצינורות שלכם תקינים, זה ישפר את מצבכם מול תאגיד המים במקרה של חיוב על צריכה חריגה.

האינסטלטור יבדוק את הניאגרה ובמידה והוא יאתר תקלה שגורמת לנזילה הסמויה הוא גם יתקן אותה וחשבון המים שלכם יחזוק להתיישר.

במידה והניאגרה תקינה ואתם חוששים שיש לכם נזילה בצנרת האינסטלציה הסמויה, אנחנו ממליצים לכם להזמין מאתר נזילות מקצועי. מאתר הנזילות ישתמש ככל הנראה במצלמה תרמית לאיתור נזילות סמויות ויוכל לקבוע היכן נמצא מקור הנזילה.

אילו בדיקות ניתן לעשות כשחשבון המים גבוה מהרגיל?

ישנן מספר בדיקות שאתם יכולים לעשות כדי לקבוע מדוע חשבון המים שלכם גבוה:

1. בדקו אם יש נזילות: בדקו אם יש נזילות בכל הברזים, השירותים והצינורות שלכם. אפילו נזילה קטנה עלולה לבזבז כמות משמעותית של מים לאורך זמן.

2. בדקו את המונה שלכם: כבו את כל המים בבית שלכם ובדקו את מד המים שלכם . אם המונה עדיין פועל, ייתכן שיש לכם דליפה.

3. עקבו אחר השימוש שלכם: עקוב אחר צריכת המים שלכם לאורך זמן. אם אתם מבחינים בעלייה פתאומית בשימוש במים, זה יכול להיות סימן לדליפה או בעיה אחרת.

4. בדקו את מערכת ההשקיה שלכם: אם יש לכם מערכת השקיה, וודאו שהיא פועלת כהלכה ולא משקה יתר על המידה את הדשא או הגינה שלכם.

על ידי ביצוע בדיקות אלה, אתה יכול לזהות את הגורם לחשבון המים הגבוה שלכם ולנקוט צעדים כדי לטפל בו.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה באמבטיה: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה באמבטיה היא תקלה לא נעימה בכלל, במיוחד אם יש לכם רק אמבטיה אחת בבית. אנחנו נסייע לכם לפתוח את הסתימה ואם לא תצליחו, נלווה אתכם ונעזור לכם להתנהל מול האינסטלטור שתזמינו.

פתיחת סתימה באסלה: כל מה שחשוב לדעת

אין ספק שסתימה באסלה היא לא תקלה נעימה, בלשון המעטה. קבלו את כל הטיפים שיסייעו לכם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולהתנהל נכון מול האינסטלטור שתזמינו.

לכל התקלות ועבודות

arrow