המדריך המלא לבחירת כלים סניטריים לחדר המקלחת

חדר האמבט שלכם צריך שדרוג? בין אם אתם חושבים להחליף אסלה, ברז, כיור, מקלחון או אמבטיה, ובין אם אתם מתכננים לבצע שיפוץ כולל לחדר האמבט, במדריך הבא אספנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת.

ארז פולק
עודכן לאחרונה: 20.05.2020
אינסטלטורים

אם אתם משפצים או קונים דירה מקבלן, אתם וודאי מרגישים שאתם טובעים בים האפשרויות, כשאחד האתגרים הגדולים בעיצוב הבית הוא עיצוב חדר המקלחת.

עולם הכלים הסניטריים צומח ומשדרג את עצמו כל הזמן. כיורים, ברזים, אמבטיות, מקלחונים ואסלות, בכל אחד מהפריטים הללו תמצאו מגוון רחב של אפשרויות. במדריך הבא תמצאו את כל המידע שאתם צריכים לפני שאתם רוכשים כלי סניטרי כזה או אחר, לפני שאתם משפצים את חדר המקלחת, או לפני שאתם מקבלים דירה חדשה מקבלן.

כך תבחרו ברז לכיור חדר האמבט

בחירת ברז לכיור חדר האמבטיה נראית על פניה כמשימה פשוטה יותר מבחירת ברז למטבח, אך גם בתחום זה קיימים מגוון אפשרויות:

ברז ידית אחת – ברז עם ידית הפעלה שבעזרתה ניתן לווסט את טמפרטורת המים. מדובר בברז הפופולארי ביותר בשוק הישראלי. ברז זה יכול להגיע במגוון סגנונות ועיצובים.

ברז שתי ידיות – סוג ברז זה איבד מהפופולריות שלו בעשרים השנים האחרונות, ופינה את מקומו לברז בעל הידית האחת. מדובר בברז עם ידית מתברגת למים וחמים וידית למים קרים. מתאים למי שמעדיף מראה קלאסי על פני נוחות מיטבית. שימו לב שפתח הכיור צריך להיות גדול מספיק, כך שכדאי לקחת זה בחשבון במידה ואתם מעוניינים בברז זה.

ברז קיר – התקנת ברז זו מתבצעת על הקיר ולא על הכיור. הוא אינו צובר אבנית והוא מעוצב ואסתטי מאוד, אך עלות ההתקנה שלו יקרה יותר מברזים שמותקנים על הכיור, מאחר והוא מותקן על הקיר בנפרד.

כמו כן, חשוב למקם את הברז בדיוק באמצע הכיור לניקוז מיטבי של המים וכדי שהמים לא יתיזו לכל עבר בעת זרימת המים. במקרה של תקלה בברז, תצטרכו למצוא ברז באותן המידות בדיוק.

ברז בטמפרטורה קבועה – קיימת גם אופציה להתקנת ברז בטמפרטורה קבועה. במידה ואתם בוחרים בסוג ברזה זה, דאגו להתקין ברז שכולל תרמוסטט שמונע מטמפרטורת המים לזנק אל מעל לשלושים ושמונה מעלות על מנת למנוע כוויות בעיקר אצל ילדים.

אחריות על ברזים: שימוש בחומרים להסרת אבנית לניקוי הברז עשוי גם להביא להסרת אחריות היצרן על המוצר. הקפידו על ניקוי הברז על פי הוראות היצרן, ותוכלו ליהנות מחמש שנות אחריות ויותר, שמספקות החברות היצרניות. כמו כן, וודאו שהאחריות כוללת גם ביקור טכנאי במקרה של תקלה ולכסות את החלפת חלקי הפלסטיק הנלווים.

כך תבחרו אסלה ומנגנון הדחה

האסלות מתחלקות בעיקרון לשני סוגים: אסלה עומדת, ואסלה סמויה. באסלה עומדת צינור ה- 4 צול מחובר לרצפה, בעוד שבאסלה תלוי הצינור מחובר לקיר. מבחינה בטיחותית, אם מדובר באסלת חרס עם מכסה כבד יחסית, תוכלו להתקין מכסה שאינו נסגר לגמרי, ולהיות רגועים שילדיכם הקטנים לא יפגעו.

אסלת P – אסלה זו היא האסלה הישנה והטובה. היא מונחת על הקרקע ועוצמת השטיפה שלה גבוהה מאחר והמים מגיעים מניאגרת הפלסטיק הגבוהה שמגיעה יחד עם אסלה זו.

אסלה תלויה – אסלה בעלת סגנון מודרני. היא מקובעת לקיר ומנותקת מהרצפה, הניאגרה של סמויה, והשילוב הזה הופך את הבחירה באסלה זו למרשימה מבחינת עיצוב, אך גם לפרקטית מבחינת ניקיון.

אסלת מונובלוק – אסלת חרס אשר מחוברת לרצפה, ומחוברת לניאגרת חרס שממוקמת מעליה. השילוב של האסלה והניאגרה יוצר עיצוב ייחודי, אך עוצמת שטיפת המים עשויה להיות חלשה יחסית.

ניאגרת חרס וניגרה סמויה הן יקרות יותר מניאגרת פלסטיק רגילה, כשהתקנת ניאגרה סמויה תהיה המורכבת והיקרה ביותר. הדרישות הפונקציונליות מכל מנגנוני ההדחה הן זהות, כך שהבחירה היא עיצובית. במנגנוני ההדחה הסמויים תוכלו לבחור בין לחצני הדחה עגולים, מרובעים, לחצני פלסטיק, לחצני נירוסטה ועוד, והכל בצבעים מגוונים.

אחריות על אסלות: האחריות על אסלות ועל מנגנוני הדחה מתייחסת לשברים בחלקי המוצר הפנימיים, ולא לחלקים מתבלים כמו גומיות ולחצנים חיצוניים. במנגנוני הדחה חיצוניים האחריות תהיה קצרת טווח יחסית למנגנונים פנימיים, בהם תוקף האחריות יכול להגיע גם לעשר שנים.

אסלה תלויה ומחוברת לקיר

כך תבחרו כיור לחדר האמבט

ישנם סוגים שונים של כיורים, עשויים חומרי גלם שונים, שהנפוץ והיעיל ביותר הוא חרס. התקנת כיור מתבצעת בדרכים שונות, בהתאם לסוגם, ועמידותם בפני חומרים חומצתיים ומכות תלויה בסוג חומר הגלם ממנו הכיור עשוי. סוג הכיור וחומר הגלם ממנו הוא עשוי הם שני המרכיבים אשר קובעים את מחיר הכיור.

כיור אקרילי – הכיור שהולך וצובר פופולאריות רבה בשנים האחרונות בשוק הישראלי. מדובר בכיור ארוך יחסית, שבולט בחלקו החוצה מהשיש. העיצוב הייחודי של כיור זה מביא לכך שעל מנת שלא לפגוע בעיצוב הכולל של חדר האמבטיה, יש למקם את הצנרת של הכיור מאחורי ארון חדר האמבטיה. כיורים אלא עמידים בפני כתמים ולכלוך, וניתן לנקות אותם בקלות בעזרת מטלית לחה.

כיור מונח – מדובר בכיור שמונח על גבי משטח. גובה המשטח ותכנון ארון הכיור, הם גומרים שיש להתייחס אליהם לפני בחירת הכיור, מאחר ובחירת כיור לא תואם עשויה לפגוע בעיצוב החדר, או לא להתאים מבחינת מידות. החליטו מראש איזה באיזה חומר תרצו את הכיור שלכם וידעו את בעל המקצוע או את החברה שעתידה להתקין אותו עבורכם, כך שמלאכת הנחת הכיור תתבצע על הצד הטוב ביותר.

Free Standingכיור זה ניצב מהרצפה ואינו מחובר לארון, לשיש או לקיר. כיור זה מגיע בצורות ובעיצובים מגוונים, והוא מתאים בעיקר חדרי שירותי האורחים, בגלל העיצוב המרשים שלו.

כיור שקוע – רוב הצרכנים בישראל מתקינים בחדר האמבטיה שלהם את סוג הכיור הזה. מדובר בכיור הסטנדרטי שמותקן בגובה השיש ומאפשר את גריפת המים ישירות אל תוכו. בנוסף, כיור שקוע מאפשר מקום אכסון רב בארון, מאחר והוא תופס מעט מקום.

אחריות על כיורים: רוב החברות מעניקות אחריות של 3-5 שנים. האחריות כוללת כיסוי בגין פגמי ייצור, אך לא בעבור פגמים בגין התקנה לקויה, מה שמדגיש את החשיבות בבחירת אינסטלטור מקצועי.

כיור מונח משדרג את עיצוב חדר האמבטיה

כך תבחרו אמבטיה

ישנם שלושה סוגים של אמבטיות, כשהראשונה והוותיקה ביותר שנמצאת בשוק היא האמבטיה היצוקה. בכל הנוגע להתקנת אמבטיה נכון להיום, שני סוגי האמבטיה הנפוצים הם אמבטיית פח ואמבטיה אקרילית.

אמבטיה יצוקה - אמבטיות יצוקות הותקנו משנות קום המדינה ועד תחילת שנות השמונים, והן כבר אינן נמכרות. עם זאת, במידה ואתם גרים בבית ישן, אם בשכירות ואם לא, יכול מאוד להיות שזה סוג האמבטיה שקיים אצלכם. האמבטיה עשויה יציקת בטון מצופה בשכבת אמייל. היום קיימות אמבטיות עשויות אבן טבעית. ניתן להזמין אותן בהזמנה אישית, ומחירן נקבע בהתאם.

חידוש אמבטיה יצוקה - במידה ובביתכם מותקנת אמבטיה יצוקה שהחלה להיאכל ולהישחק משימוש בחומרי ניקוי חומצתיים, תוכלו לחדש את האמבטיה. מעבר למראה הנקי שחידוש האמבטיה יחזיר לביתכם, יתרון משמעותי נוסף הוא שחידוש אמבטיה יצוקה ייתן לה עמידות מול חומרי ניקוי חומצתיים בעתיד, כך שדובר בהשקעה חד פעמית לטווח ארוך.

אמבטיית פח – אמבטיה עשויה פח דק מאוד בציפוי שכבת אמייל. מחלידה עם הזמן בקצוות, ובנוסף לכך כל מכה עשויה לפגוע בשכבת האמייל שלה ולהחליד במהרה. במצב קיצוני של היווצרות חורים בתחתית האמבטיה כתוצאה מחלד, לא ניתן לתקן את האמבטיה. במצבים כאלה, ניתן לבצע הלבשת אמבטיה שאיננה מחלידה, על אמבטיית הפח הקיימת.

אמבטיה אקרילית – הפופולארית ביותר בשוק, אינה מחלידה, ומחזיקה לאורך שנים.  מאחר וסוג אמבטיות אלה אינן קשיחות במיוחד, יש להניח את האמבטיה בתוך מסגרת מתכת על מנת לשמור עליה. האמבטיה האקרילית ניתנת לתיקון, גם במקרה של שבר כתוצאה מהתקנה לא נכונה. התיקון מתבצע על ידי ליטוש השבר והדבקת חומרים ליצירת שכבה אחידה חדשה במקום השבור.

אחריות על אמבטיות: רוב החברות מספקות אחריות ל- 5 שנים כל עוד תעמדו בהוראות היצרן, כלומר, אל תנקו את האמבטיה עם חומרים חומצתיים ותשתדלו שלא להפיל חפצים כבדים שיסדקו את הציפוי וגם את האחריות שלכם.

אמבטיה אקרילית מעוצבת

כך תבחרו מקלחון

מעבר להיותו מתקן המקלחת הפופולארי ביותר בישראל, המקלחון הפך עם השנים לגורם עיצובי בסיסי בחדר המקלחת, שסביבו מעצבים את יתר החדר. עיקר השוני בין בחירה בהתקנת מקלחון אחד למשנהו הוא בגודל המקלחון, בצורתו, בסוג הדלת שלו ובמיקומו בחדר המקלחת.

מקלחון מרובע – מקלחון זה הוא הנפוץ ביותר והוא בעצם הסטנדרט. בחדרי מקלחת קטנים, חשוב למדוד בצורה מקצועית את המיקום המיועד של מקלחון זה, מאחר והוא עשוי לתפוס מקום רב.

מקלחון מעוגל – במידה וחדר המקלחת שלכם קטן יחסית, מקלחון מעוגל יכול להוות פתרון פרקטי עבורכם. מעבר לקומפקטיות שלו, עיצובו הייחודי מוסיף פן רך ונקי לעיצוב הקווי של החדר.

מקלחון חזית – מקלחון זה מתאים הן לחדרי מקלחת קטנים, והן לחדרים גדולים. הוא תחום משלושה כיוונים בקירות, ופתוח לכיוון אחד. דלת המקלחון יכולה לנוע פנימה או החוצה, לפי בחירתכם. מקלחון חזית יכול להיות מותקן בתוך גומחה בקיר עם דלת הפתיחה בלבד ונישות, או בין שתי קירות עם שלוש דלתות. מבחינת עיצוב, המגוון הוא רחב והאפשרויות רבות, הכל לפי בחירתכם.

מקלחון פינתי – מקלחון נפוץ מאוד וחסכוני במקום, מאחר והוא מותקן בפינת חדר המקלחת. המקלחון כולל שתי דפנות, וניתן להתקין אותו עם דלת פתיחה אחת ודפנה אחת קבועה, או עם שתי דלתות פתיחה, לפי אילוצי המקום ולפי רצונכם.

מקלחון בעל דלת הזזה – מקלחון בעל דלת שנעה לפתיחה ולסגירה על מסילה מותאמת. אטימות מקלחון זה היא מעולה, והוא מתאים לחדרי מקלחת קטנים מאחר ומנגנון פתיחת וסגירה הדלת מאפשר חיסכון גדול במקום.

מקלחון בעל דלתות פתיחה – במקלחון מסוג זה, חשוב לוודא שהשיפוע ברצפה בה המקלחון עתיד להיות ממוקדם, עומד בתקן של סנטימטר לפחות. ניתן לבחור דלתות שנפתחות פנימה או החוצה, וניתן לבחור דלתות שנפתחות בשתי הדרכים, הכל לפי אילוצי המקום ולפי נוחיותכם. בדלתות שנפתחות החוצה המדידה היא קריטית.

מקלחון במידה מיוחדת – סוג זה אוצר בתוכו מגוון גדול של מקלחונים, בעיצובים מותאמים אישית, שמשלבים את העיצובים המסורתיים אלה עם אלה ככל העולה על דמיונכם ועל דמיון המעצב שבחרתם. מקלחונים אלה מגיעים בכל מידה ובכל צורה, ויכולים לתת מענה לכל בחירה עיצובית של חדר המקלחת.

בחירת הזכוכית למקלחון – כל זכוכית שמותקנת במקלחון היא זכוכית מחוסמת שבמקרה שבירה, מתנפצת לחלקים מעוגלים ללא קצוות חדים. הבחירה תהיה בין זכוכית מחוסמת עבה לזכוכית מחוסמת דקה. ככל שהזכוכית עבה, כך היא בטיחותית יותר, אולם גם יקרה יותר. לא ניתן לקדוח בזכוכית לאחר הנפקתה, כך שבמידה ואתם מעוניינים להתקין מתלה מגבות למשל, הודיעו לבעל המקצוע מבמעוד מועד.

אחריות על מקלחונים: רוב החברות היצרניות בארץ עומדות בתקן מחמיר, כך שהן מספקות אחריות ארוכת טווח למקלחונים. זאת לעומת היצרניות הסיניות הפחות אמינות. האחריות מכסה ברוב המקרים ליקויים שהתגלו כתוצאה מפגם בייצור.

החברות לא נותנות אחריות על תקלות שנוצרות כתוצאה מהתקנה. רוב התקלות בהתקנה נוצרות כתוצאה ממדידה לא מקצועית, לכן, הימנעו מטעויות שעלולות לעלות ביוקר, והזמינו את מתקין המקלחון למדוד במדויק מראש.

כמו כן, במידה ואתם מתכננים שיפוץ והוספת אסלה, כיור, ארון, או כל מתקן קבוע אחר בחדר המקלחת, מוטב שתיידעו את מתקין המקלחון מראש על מנת שניתן יהיה להתאים את פתיחת הדלת לאילוצי המקום העתידיים.

99%

הגעה בזמן

98%

מקצועיות

89%

מחיר הוגן

94%

הגעה בזמן

99%

מקצועיות

93%

מחיר הוגן

Non-stop אינסטלציה

עמית שטרוסברג

100%

הגעה בזמן

100%

מקצועיות

97%

מחיר הוגן

אפליקציית המקצוענים
הפיקוח של המקצוענים

המטרה שלנו, היא ליצור את רשימת בעלי המקצוע הכי טובים בארץ ולאפשר לכולנו להזמין בעלי מקצוע בראש שקט ובקלות

סינון בעלי מקצוע
  • מוקד בקרת השירות מחייג לעשרות אלפי לקוחותינו מידי חודש ואוסף חוות דעת ודירוגים על בעלי המקצוע.
  • ועדת השירות מתאספת אחת לחודש ובוחנת אם כל בעלי המקצוע עומדים בתנאי השירות עליהם הם חתומים.
  • במקרים בהם נמצא כי בעל מקצוע אינו עומד בתנאי השירות שלנו, אנו מסירים אותו מהאתר לצמיתות.
שירותי גישור בחינם
  • במידה ויש לך מחלוקת מול בעל מקצוע, אנו נפעל מולו בשמך כדי להגיע לפתרון הרצוי.
  • במידת הצורך, אנו שולחים נציג שלנו לבחון את העבודה בדירה בנוכחות הצדדים ולהחליט על הפתרון.
  • בעלי המקצוע מחויבים להחלטות נציג מוקד הגישור שלנו וחתומים על כך כתנאי להופעתם באתר המקצוענים .
חוות דעת ודירוגים
  • כדי לעזור לכם לבחור את בעל המקצוע, אנו מפרסמים באתר את חוות הדעת והדירוגים שלהם.
  • חוות הדעת והדירוגים נאספים ומאומתים אך ורק על ידי מוקד בקרת השירות שלנו ולכן לא ניתנים לזיוף.
  • באמצעות מאות אלפי חוות הדעת של לקוחותינו, יצרנו את רשימת בעלי המקצוע עליהם אנו ממליצים.
מוקד השירות
א׳ - ה׳: 17:00 - 08:30
נחלת יצחק 10, תל-אביב
arrow-icon