מה אינסטלטור לא אמור לעשות?

הזמנתם אינסטלטור שפתח את הסתימה אבל הסתימה חזרה? תיקן נזילה אבל לא סגר את הקיר? במדריך הבא נסביר אילו עבודות אינסטלטור לא אמור לבצע עבורכם, ולמה.

ארז פולק
עודכן לאחרונה: 15.01.2020
אינסטלטורים

הקיר כולו רטוב והאינסטלטור שהזמנתם הביתה אומר שהוא תיקן את התקלה, אבל אתם לא רואים שום שינוי בעין.

רגע לפני שאתם קוראים לו חאפר ותולים אותו על כיכר שיימינג אינטרנטית כזו או אחרת, בנינו עבורכם את המדריך הבא, בו תגלו אחת ולתמיד מה האינסטלטור אמור לעשות, מה הוא מסוגל לעשות, ומה לא נמצא בתחום האחריות שלו.

לא מסיר כתמי רטיבות

אחת התלונות הנפוצות של לקוחות נגד אינסטלטורים באה בעקבות כתמי רטיבות שנשארו על הקיר. את התלונה הזו צריך לחלק לשניים: נזילה שתוקנה זה עתה והקיר עוד לא הספיק להתייבש, או עובש ופטרת שהתפתחו על הקיר ולא נעלמים.

בכל הנוגע לנזילה שתוקנה זה עתה, אין לאינסטלטור יותר מדי מה לעשות. מעבר לכך שזה לא בתחום האחריות שלו, הרטיבות שהצטברה על הקיר תיעלם מעצמה בתוך כשבועיים. לאחר מכן אתם תצטרכו לדאוג לתיקוני הטיח והצבע בעצמכם.

חשוב לדעת שבכל מקרה בו האחריות על נזקי הרטיבות היא לא שלכם (שכן מלמעלה, וועד בית), האחריות של אותו גורם היא גם לבצע את תיקוני הטיח והצבע ולא רק לתקן את הנזילה עצמה. במצבים בהם תזדקקו להסרת עובש ופטרייה, הטיפול יהיה מורכב יותר.

אינסטלטור לא מסיר עובש

אינסטלטור הוא לא רצף ולא צבעי

עוד עבודה שמצופה באינסטלטור לבצע שלא בצדק, היא סגירת הקיר או הרצפה עד לרמת הריצוף. במקרים של נזילות בצנרת הבית, אינסטלטור מקצועי נאלץ לשבור חלק מסוים מהקיר על מנת להגיע לצנרת ולתקן את הנזילה.

עם סיום העבודה, האינסטלטור יסגור את הקיר בשכבת בטון ויכין אותו להנחת אריחים או לצבע, אבל אל תצפו שהאינסטלטור שלכם ירצף או יצבע את הקיר בעצמו.

עם זאת, יש בהחלט אינסטלטורים שיעשו עבורכם את העבודה הזו בתוספת תשלום, בתיאום מראש, ובמידה והאריחים או הצבע מוכנים אצלכם בבית.

לא לכל אינסטלטור יש ביובית

מים שלא יורדים (או חלילה עולים) בשירותים או בכיור שלכם, מעידים על סתימה, אבל לא תמיד ניתן לדעת על כמה הסתימה נמצאת בעומק הצנרת.

במקרים בהם מקור הסתימה הוא בעומק הצנרת, בצנרת המשותפת של הבניין או אפילו עמוק יותר, ובמקרים בהם מקור הסתימה הוא בשורשים שחדרו אל תוך הצנרת – אינסטלטור לא יוכל לעשות הרבה.

השירות אותו אתם צריכים במקרים האלה הוא שירות ביובית. מדובר בבעלי מקצוע עם רקע באינסטלציה, או באינסטלטורים עם ציוד מתקדם שמאפשר להם לפתוח סתימות מסובכות במיוחד בעזרת לחץ מים, שאיבת ביוב, גיזום שורשים ועוד.

אם מדובר בסתימה חוזרת, אם הסתימה היא לא רק אצלכם אלא גם אצל שכנים נוספים, או שאתם יודעים מכל סיבה שהיא שהסתימה היא בעומק הצנרת, ההמלצה היא להזמין שירותי ביובית מראש, ולא אינסטלטור שיזמין את השירות הזה עבורכם – מה שיעלה לכם יותר.

אינסטלטור הוא לא קבלן איטום

קבלני איטום ואינסטלטורים עוסקים אמנם בתחומים חופפים, אבל עם זאת שונים מאוד. אם התקרה שלכם סובלת מרטיבות, בין אם אתם דיירי הקומה האחרונה, ובין אם הרטיבות היא באזור האמבטיה של השכן מלמעלה, יש סיכוי לא קטן שמקור הרטיבות הוא בכשל באיטום ולא בנזילה מהצנרת.

לא תמיד תוכלו לזהות את מקור הרטיבות בעצמכם, ולא תמיד תוכלו לדעת אם מדובר בבעיית איטום או אינסטלציה. במקרים בהם חברת ביטוח מעורבת בתהליך, יישלח שמאי או מומחה לאיתור נזילות, שיאתר את מקור הרטיבות.

במידה וחברת ביטוח איננה מעורבת בתהליך, ההמלצה היא להזמין אינסטלטור מקצועי שמתמחה באיתור נזילות, על מנת שיוכל לאתר מקור הנזילה.

לא קיימת אחריות על שחרור סתימה

תלונה נוספת של לא מעט לקוחות היא על כך שהסתימה חזרה והאינסטלטור חזר לשחרר אותה שוב, אבל גבה מהם מחיר מלא.

חשוב שתדעו, אינסטלטורים לא יכולים לספק לכם אחריות על שחרור סתימה, מאחר וסתימה נוצרת כתוצאה משימוש צרכני שגוי, ולא כתוצאה מכשל בביצוע עבודת האינסטלטור.

אם האינסטלטור שחרר את הסתימה, אבל אתם או השכנים מלמעלה ממשיכים להשליך מגבונים אל תוך האסלה, אין לאינסטלטור הרבה מה לעשות נגד  זה.

בנוסף, אם מדובר בסתימה חוזרת, כאמור, ההמלצה היא להזמין שירותי ביובית שיטפלו בשורש הבעיה, ולא לצפות האינסטלטור להגיע ולשלוף שפן שישחרר את הסתימה לנצח – זה פשוט לא יקרה.

99%

הגעה בזמן

97%

מקצועיות

89%

מחיר הוגן

99%

הגעה בזמן

98%

מקצועיות

89%

מחיר הוגן

4 אינסטלטורים

שמואל שרון

100%

הגעה בזמן

99%

מקצועיות

92%

מחיר הוגן

אפליקציית המקצוענים
הפיקוח של המקצוענים

המטרה שלנו, היא ליצור את רשימת בעלי המקצוע הכי טובים בארץ ולאפשר לכולנו להזמין בעלי מקצוע בראש שקט ובקלות

סינון בעלי מקצוע
  • מוקד בקרת השירות מחייג לעשרות אלפי לקוחותינו מידי חודש ואוסף חוות דעת ודירוגים על בעלי המקצוע.
  • ועדת השירות מתאספת אחת לחודש ובוחנת אם כל בעלי המקצוע עומדים בתנאי השירות עליהם הם חתומים.
  • במקרים בהם נמצא כי בעל מקצוע אינו עומד בתנאי השירות שלנו, אנו מסירים אותו מהאתר לצמיתות.
שירותי גישור בחינם
  • במידה ויש לך מחלוקת מול בעל מקצוע, אנו נפעל מולו בשמך כדי להגיע לפתרון הרצוי.
  • במידת הצורך, אנו שולחים נציג שלנו לבחון את העבודה בדירה בנוכחות הצדדים ולהחליט על הפתרון.
  • בעלי המקצוע מחויבים להחלטות נציג מוקד הגישור שלנו וחתומים על כך כתנאי להופעתם באתר המקצוענים .
חוות דעת ודירוגים
  • כדי לעזור לכם לבחור את בעל המקצוע, אנו מפרסמים באתר את חוות הדעת והדירוגים שלהם.
  • חוות הדעת והדירוגים נאספים ומאומתים אך ורק על ידי מוקד בקרת השירות שלנו ולכן לא ניתנים לזיוף.
  • באמצעות מאות אלפי חוות הדעת של לקוחותינו, יצרנו את רשימת בעלי המקצוע עליהם אנו ממליצים.
מוקד השירות
א׳ - ה׳: 17:00 - 08:30
נחלת יצחק 10, תל-אביב
arrow-icon