שומרים על חדר הרחצה יבש: כל מה שצריך לדעת על איטום המקלחון

ברוב חדרי הרחצה נוכל למצוא מקלחונים שהופכים את חווית הרחצה להרבה יותר נוחה. עם זאת, כדי ליהנות מהמקלחון לאורך זמן ועל מנת למנוע הצטברות של עובש ופטריות בתוכו, חשוב לדאוג לתחזוקתו השוטפת.

עוד במדריך
גומיות אטם שחוקות וסימני עובש בתוך המקלחון: סימנים שהגיע הזמן לחדש את האיטום מקלחון עם פתיחה על ציר קבוע או מקלחון עם דלת הזזה: סוגי המקלחונים הקיימים החלפת גומיות האטם או החלפת פסי סיליקון: כך תאטמו נכון את המקלחונים השונים התקנה עצמית: כך תחליפו את גומיות האטם במקלחון עם פתיחה רגילה

פעולת התחזוקה החשובה ביותר היא האיטום. באמצעות שמירה על איטום המקלחון, נמנע התפתחות של עובש וגלישת מים אל מחוץ לשטח המקלחון.

גומיות אטם שחוקות וסימני עובש בתוך המקלחון: סימנים שהגיע הזמן לחדש את האיטום

גומיות אטם שחוקות וסימני עובש בתוך המקלחון: סימנים שהגיע הזמן לחדש את האיטום

אחד הסימנים הברורים לכך שהמקלחון שלכם כבר לא אטום בצורה הרמטית הוא כמות של מים שבורחת משטח המקלחון.

האחראיות על האטימה והסגירה ההרמטית של המקלחון הן גומיות הסיליקון שנמצאות בצמוד לחלק התחתון של המקלחון ובצדדיו.

בנוסף לשחיקת גומיות האטם, יופיעו גם סימני עובש בתוך המקלחון ומסביבו. סימנים אלו, לא רק פוגעים באסתטיקה של חדר הרחצה, אלא גם מסוכנים לבריאות היות והעובש הוא סוג של פטרייה שמתפתחת בתנאי לחות גבוהים. הנבגים שלה, מאוד מסוכנים למערכת הנשימה, והתעלמות מעובש רק תגרום לו להתפשט יותר ויותר.

מקלחון עם פתיחה על ציר קבוע או מקלחון עם דלת הזזה: סוגי המקלחונים הקיימים

כדי לאפשר איטום הרמטי ויעיל של המקלחון, חשוב להתאים את האיטום לסוג המקלחון שברשותכם.

בהנחה שהמקלחון שלכם הוא מקלחון עם דלת הזזה, שנעה על מסילה ייעודית כשהדלתות שלה נפתחות לצדדים, תצטרכו להשתמש בפסי סיליקון שיותקנו בתחתית הדלת ויאטמו את יציאת המים.

בשונה ממקלחון עם דלת הזזה, שיטת האיטום של מקלחון עם דלת שנפתחת על ציר תהיה באמצעות גומיות אטם ייעודיות שמונחות באלכסון ומכונות גם בשם "סנפירים".

הסנפירים מאפשרים סגירה הרמטית מלאה של המקלחון ומונעים את יציאת המים מחוץ לשטח המקלחון בעת הרחצה.

החלפת גומיות האטם או החלפת פסי סיליקון: כך תאטמו נכון את המקלחונים השונים

כאמור, על שיטת האיטום להיות מותאמת לסוג המקלחון כדי להבטיח עמידות ואטימות לאורך זמן.

במקרה שתצטרכו לאטום מקלחון בעל פתיחה רגילה (עם דלת שנעה על ציר קבוע), הדרך הנכונה היא באמצעות החלפה של גומיות האטם.

תחילה, יפורקו הגומיות הישנות שנמצאות בתחתית הדלתות ורק לאחר ניקיון יסודי של העובש שהצטבר בתחתית הדלת וייבוש מלא שלה, ניתן יהיה להתקין גומיות אטם חדשות ונקיות.

בשונה מהמקלחון הרגיל, במקלחון בעל דלתות הזזה, תבוצע החלפה של פסי הסיליקון שאוטמים את הדלתות ונצמדים זה לזה באמצעות מגנטים.

במקרה כזה, על חדר הרחצה להיות יבש לפחות 24 שעות לפני תחילת האיטום ורק לאחר מכן, ניתן יהיה לגשת למלאכה.

בשלב הראשון, יקולף הסיליקון הקיים באמצעות כלים מתאימים ובשלב השני, ייושם חומר סיליקוני חדש על כל השטח התחתון של המקלחון (בדומה לפעולת מריחה של רובה בין אריחי המקלחת).

בדומה למקלחון ההזזה, כך ייאטם מחדש גם מקלחון מרוצף. תחילה, תוסר שכבת האיטום הישנה תוך שיוף כולל של השאריות עם נייר זכוכית עדין.

ולאחר מכן, ייושם חומר איטום חדש שאותו חשוב לייבש באמצעות מכשיר מתאים עם נורת חום שמבטיחה ייבוש מלא ואטימה מקצועית לאורך זמן.

התקנה עצמית: כך תחליפו את גומיות האטם במקלחון עם פתיחה רגילה

במקלחונים שנפתחים באמצעות ציר תוכלו לוותר על הזמנת בעל המקצוע ולחדש את האיטום לגמרי בעצמכם.

תחילה, משכו החוצה את גומיות האטם הישנות שנמצאות בתחתית הדלת. אם הן רק מלוכלכות, ועדיין לא לגמרי במצב בלוי, תוכלו להסתפק בניקוי יסודי שלהם. השרייה שלהם בתוך כיור, גיגית או אמבטיה, עם מים מהולים באקונומיקה תחזיר אותם לקדמותם במרבית המקרים. רק לאחר ייבוש מלא שלהם (עדיף לא בשמש ישירה שתייבש את הגומי), תוכלו להחזיר אותם למקומם.

אל תחזירו את הגומיות לפני שניקיתם בצורה יסודית את החלק התחתון של דלתות הזכוכית, לפני שאתם מחזירים את הגומיות, אחרת העובש יתפתח מהר יותר.

שימו לב, שלצורך החלפתם תצטרכו לפתוח את הדלתות לכיוון פנים המקלחון, שם יש שיפוע ברצפה, אשר יאפשר לכם להצמיד את הגומיות (מלמטה לכיוון מעלה, ולא מימין לשמאל). אם גומיות האיטום כבר התבלו ויש בהן קרעים, חורים או שהן השחירו, מוטב לזרוק אותן ולהתקין במקומם גומיות איטום חדשות.

לפני שאתם ניגשים לקנות את הגומיות, מדדו באופן מדויק את שטח המקלחון ואת אורכן של הגומיות הקיימות כדי להבטיח רכישה של גומיות מתאימות.

גם במקרה של התקנת גומיות חדשות תצטרכו לשלוף את הגומיות הישנות ולאחר מכן, לנקות בצורה יסודית את שטחו התחתון של המקלחון באמצעות מסיר עובש. לאחר ייבוש הדלת והשטח התחתון, תוכלו להתקין את הגומיות החדשות.

ככל שתקפידו על ניקוי גומיות האטם בתדירות גבוהה יותר (אחת לחודש-חודשיים), כך תוכלו ליהנות מהם למשך תקופה ארוכה יותר, שכן הן יתבלו לאט יותר.

זקוקים לאיטום מקלחון? לבעל מקצוע בפיקוח שלנו לחצו כאן

למחירון המלא בתחום האיטום לחצו כאן

מחירון איטום

המחירים כוללים מע”מ

איטום גגות: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לאטום גג שלם? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך בוחרים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה איטום גגות? כל התשובות לפניכם.

איטום מרפסת: כל מה שצריך לדעת

אם אתם צריכים איטום מרפסת, אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו וכמה עולה איטום מרפסת? כל התשובות לפניכם.

רטיבות סביב החלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם רטיבות סביב החלון? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה גורם לרטיבות בחלון, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה עולה תיקון רטיבות סביב החלון? התשובות לפניכם.

רטיבות בקיר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה רטיבות בקיר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה גורם לרטיבות בקיר, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה יעלה תיקון רטיבות בקיר? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

לכל התקלות ועבודות

arrow