כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות עם זפת

לא תמיד איטום הגג באמצעות יריעות ביטומניות אפשרי. לעתים, עומס של חפצים המקובעים אל הגג, יהפוך את עבודת הזיפות ליותר טובה מבחינת איכות האיטום שלה. זאת, בהנחה שתקפידו על סיוד מדי שנה, כמו שעון. מה חשוב לדעת על איטום בזפת ומה כדאי לסגור מראש עם קבלן האיטום? כל התשובות במדריך זה.

עוד במדריך
איטום גגות בעזרת זפת: איך זה עובד? זולה ומתאימה ליישום על כל סוגי הגגות: יתרונותיה של הזפת עמידה לטווח קצר ודורשת תחזוקה מתמדת: החסרונות שצריך להכיר מעניקה איטום עמיד ואיכותי יותר: ההכנה המקדימה לזיפות הגג בטיימינג הנכון: מתי כדאי לזפת את הגג? כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

זיפות גגות היא שיטת איטום מוכרת אך, לא תמיד מומלצת. מצד אחד, היא פשוטה ליישום ונוחה מאוד לקבלני האיטום. ומצד שני, דורשת תחזוקה ועמידה לטווח קצר יחסית.

הזפת מתאימה לכל סוגי הגגות ובשונה מאיטום הגג בעזרת יריעות ביטומניות, עלות העבודה הופכת לזולה באופן משמעותי. באילו מקרים מומלץ לאטום בעזרת זפת, מהי שיטת התמחור ואיך בחירת העונה תשפיע על המחיר הסופי של העבודה? כל התשובות במדריך שלפניכם.

איטום גגות בעזרת זפת: איך זה עובד?

כאמור, כדי לאטום את הגג תוכלו לבחור בשתי דרכים: איטום באמצעות יריעות ביטומניות ואיטום באמצעות זפת. המשותף לשיטות אלו, הוא שימוש בחומר חם. כלומר, היריעות מולחמות לגג באמצעות חום והזפת מיושמת על הגג בעודה חמה.

בחירה בזיפות של הגג משמעותה בחירה בחומר איטום גמיש, נוח לעבודה ועמיד בפני מים. ל תמיד בחירה זו היא הבחירה המוצלחת ביותר, שכן היא מחייבת תחזוקה קבועה מדי שנה, אחרת היא לא תאטום בצורה טובה, והדרך לבעיות רטיבות מובטחת.

זולה ומתאימה ליישום על כל סוגי הגגות: יתרונותיה של הזפת

מחיר זול: היתרון הבולט והעיקרי בזפת הוא המחיר המשתלם שלה. כמה זול? עד מחצית מהמחיר של איטום בעזרת יריעות ביטומניות.

עבודה נוחה וקלה: מלבד המחיר האטרקטיבי, הזפת נוחה וקלה מאוד לעבודה עבור קבלני האיטום, שכן היישום שלה מהיר יותר מזה של יריעות ביטומניות.

מתאימה גם לגגות עמוסים: בשונה מהיריעות הביטומניות שחייבות להיפרס על גג נקי ומפולס, יישום הזפת אפשרי וקל גם בגגות מורכבים (בעלי שיפועים) וגם בגגות עמוסים בציוד.

את מריחת הזפת ניתן לעשות לאחר הזזת הציוד או סביב ה"מכשולים" (מזגנים, דוודי שמש), אם הם מקבועים לגג.

עמידה לטווח קצר ודורשת תחזוקה מתמדת: החסרונות שצריך להכיר

כאמור, המחיר של עבודה הזיפות זול משמעותית משיטות איטום אחרות. אך מלבד המחיר הנוח חשוב לקחת בחשבון את התחזוקה הרבה שהזפת דורשת אחת לתקופה, אשר גוררת עלויות נוספות.

בשונה מאיטום ביריעות ביטומניות, מריחת הזפת תהיה עמידה לטווח קצר יותר כשהיא תדרוש גם את סיוד הגג (שישמור עליה מפני התחממות יתר בקיץ). למעשה, את הזיפות מומלץ לחדש כל 4 שנים בממוצע ואת הסיוד, אחת לשנה.

הזפת נוטה להתרחב בחשיפה מוגברת לחום ולהתכווץ במגע ישיר עם קור וכך, נפגעת איכות האיטום שלה ככל שעובר הזמן. כלומר, במקרים מסוימים, היא לא בהכרח הפתרון הזול ביותר לטווח ארוך.

מעניקה איטום עמיד ואיכותי יותר: ההכנה המקדימה לזיפות הגג

על מנת להשיג איטום מקסימלי, חשוב להקפיד על הכנה מתאימה לגג שתקדים את מריחת הזפת. בשלב הראשון, יש לסדר את הציוד הממוקם על הגג בצורה שתאפשר גישה נוחה ליישום החומר כאשר כל מה שתצטרכו לעשות, זה להרים את הציוד לגובה שיקנה מרווח נוח למריחה.

במצב שבו הגג עבור סיוד, חשוב לקלף אותו במלואו, בכדי לאפשר יישום של זפת חדשה במקומו. מעבר לכך, יש לוודא שפתחי המרזבים מורחבים, כדי לאפשר פינוי מהיר ויעיל של מי הגשמים מצד אחד ועל מנת לחסום כל גישה של המים ישירות לזפת (שעלולה לספוג מים ולהיהרס במהירות).

בשלב השני ובדומה לכל שיטות האיטום, קבלן האיטום יבצע בדיקת הצפה שתכלול את הצפת הגג במים למשך 24 שעות. כך, הוא יוכל לבדוק את עמידות החומר ואת טיב העבודה שביצע.

בטיימינג הנכון: מתי כדאי לזפת את הגג?

בכל הנוגע לעבודות האיטום השונות, הטיימינג הוא אלמנט מכריע וחשוב. בעוד שיהיו לא מעט מקרים שבהם הגגות יסבלו מנזילות ורטיבות, מומלץ להקדים ולאטום את הגג מבעוד מועד.

מתי? בחודשים שבין מאי לאוקטובר. ראשית, משום שיש לאטום את הגג רק לאחר מספר ימי שמש, ולהשאיר מספיק זמן לבדיקת הצפה ולתיקון כשלי איטום, במידה ואלו יתגלו.

שנית, בעונה החמה קבלני האיטום פחות עסוקים, ולכן תוכלו להשיג הצעת מחיר משתלמת במיוחד, אם תשוו מחירים ותבחרו בעונה שהיא מחוץ לעונת השיא שלהם.

כמה זה עולה ומה משפיע על המחיר?

בשונה מעבודות שיפוץ אחרות, את עבודת האיטום נהוג לתמחר לפי גודל הגג, מורכבות העבודה והנגישות לגג.

לרוב, מחיר זיפות גג מחושב לפי מטר רבוע. הכלל הוא שככל ששטח הגג גדול יותר, כך המחיר לכל מטר רבוע נמוך יותר. לכן, אם יש צורך בזיפות של גג קטן יחסית, ייתכן שיהיה מחיר מינימום לכלל העבודה, שמתחת אליו לא ישתלם לקבלן האיטום להגיע. אל תשכחו לחשב גם את עבודת הסיוד בסיום ההתקנה, ואת העובדה שתצטרכו לסייד אצל אותו קבלן איטום מדי שנה, אם תרצו ליהנות מאחריות של 4-5 שנים על האיטום. לכן, התמחור ישפיע על החמש שנים הקרובות, ובהחלט מצדיק השוואת מחירים לפני שממהרים לסגור עם קבלן איטום.

גורם נוסף שישפיע על המחיר הוא פינוי הפסולת שעל הגג. בהנחה שקבלן האיטום מגיע לגג נקי, שלא זוהו בו אלמנטים שיפריעו ליישום החומר בצורה חלקה – המחיר לא עתיד להשתנות.

אולם, במקרים שבהם הגג עמוס בציוד, קבלן האיטום יצטרך להרים אותו על מנת לאפשר מריחה חלקה ובטיחותית (הזפת נמרחת בעודה חמה( ולכן, עלולה להיות מסוכנת בגגות שיש בהם ציוד רב או נגישות נמוכה.

לא בטוחים במחיר שנכון עבור הגג שלכם? רוצים לבחון את הצעות המחיר שקיבלתם ולבדוק על אילו עבודות נלוות נוספות נהוג לשלם תוספת? כנסו למחירון המומלץ שלנו באתר ותקבלו את כל המידע שתצטרכו.

מחירון איטום

המחירים כוללים מע”מ

איטום גגות: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לאטום גג שלם? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך בוחרים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה איטום גגות? כל התשובות לפניכם.

איטום מרפסת: כל מה שצריך לדעת

אם אתם צריכים איטום מרפסת, אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו וכמה עולה איטום מרפסת? כל התשובות לפניכם.

רטיבות סביב החלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם רטיבות סביב החלון? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה גורם לרטיבות בחלון, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה עולה תיקון רטיבות סביב החלון? התשובות לפניכם.

רטיבות בקיר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה רטיבות בקיר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה גורם לרטיבות בקיר, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה יעלה תיקון רטיבות בקיר? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

לכל התקלות ועבודות

arrow