חודר לכל פינה ופותר כל בעיה: איטום בזפת חם

אמנם זיפות גגות זו שיטה שהולכת ומתמעטת בעולם האיטום אך היא עדיין מספקת מספר יתרונות לא מבוטלים. במדריך הבא נסביר מהן השיטות לזיפות חם, איך מבצעים זיפות חם ולמה צריך לשים לב במהלך העבודה?

עוד במדריך
מהן השיטות שקיימות בזיפות חם? איך מבצעים זיפות חם בגג? למה צריך לשים לב במהלך זיפות הגג?

ישנם מקרים שבהם שימוש בזפת חם באיטום גג הוא יעיל במיוחד ונועד לתת פתרון במקרים שבהם איטום ביריעות ביטומניות או משחות פוליאוריטניות פחות יעיל.

במדריך הבא נסביר מהן השיטות לזיפות חם, איך מבצעים זיפות חם ולמה צריך לשים לב במהלך העבודה?

מהן השיטות שקיימות בזיפות חם?

זיפות עם שתי שכבות הכוללות יישום של אריג פיברגלס/אינטרגלס - הנחת שכבה אחת של זפת ואחריה הנחת יריעת פיברגלס/אינטרגלס, עליה מורחים בשנית שכבה נוספת של זפת. הרעיון הוא חיזוק שכבות הזפת ויצירת שכבה קשה ובלתי חדירה למים.

בסיום התהליך נמרחת שכבה הלבנה נוספת. יש ליישם 1.5 קילו זפת על מטר מרובע בשכבה הראשונה ולאחר הדבקת הרשת ליישם שכבה נוספת של 1 קילו זפת למטר מרובע.

זיפות בשכבה אחת הכוללת סיוד/הלבנה - שיטה זו נחשבת למהירה וקלה ביחס לשאר. תהליך הזיפות מבוצע בשכבה אחת בלבד ואחריה מבוצעת שכבת הלבנה המגנה על הזפת וכן מבודדת את הגג מחום. שיטה זו דורשת מריחה של לפחות 1.5 קילו זפת למטר מרובע.

איך מבצעים זיפות חם בגג?

ניקוי הגג מלכלוך ומריחת צבע מקשר - השלב הראשון מחייב ניקוי יסודי של משטח הגג עוד בטרם יחל תהליך הזיפות, זאת על מנת לאפשר היצמדות יעילה יותר של חומר הזפת על גבי משטח הגג. יש לתת דגש על ניקוי אבק במקומות שבהם הוא עלול להצטבר.

הניקיון חייב להתבצע בצורה יסודית. השלב הבא הוא מריחת צבע פריימר, חומר מקשר שמאפשר היצמדות יעילה של הזפת על גבי הגג.

ביצוע תיקוניםשלב זה כולל את כל תיקוני הגג שצריכים להתבצע בטרם יישום הזפת. אם נמצאו סדקים או קרעים מקומיים יש לאטום אותם עם שתי שכבות זפת וביניהם שכבות יוטה לאטימה מוחלטת.

אלו הם תיקונים נקודתיים לפני מריחת הזפת על כל הגג. שלב זה הרבה יותר קל לבצע לפני מריחת הזפת על כל משטח הגג כיוון שניתן להבחין במקומות בעייתיים שדורשים תיקון. 

למה צריך לשים לב במהלך זיפות הגג?

תהליך הזיפות - ניתן לבצע חישוב פשוט של כמות החומר שמסופקת על ידי בעל המקצוע וכמות המריחה הרצויה בגג על ידי חלוקה של כמות חומר הזפת בק"ג בחבית (לדוגמה 180 ק"ג) וחישוב של כמות מריחה תקנית של זפת (לדוגמה 2.5 קילו למטר מרובע ביישום של שתי שכבות זפת).

תהליך ההלבנה - מחייב את ביצועו על גבי משטח זפת קר. ניתן לבצע הלבנה על ידי מריחת סיד לבן שמגיע באבקה ומדולל במים. לדילול יש להוסיף חומר מחזק כדוגמת דבק אקרילי או דבק על בסיס לטקס. הבחירה בסוג הדבק משנה רבות את איכות היצמדות חומר ההלבנה על הגג לאורך זמן.

בעלי מקצוע יכולים לחסוך בעלות החומר ודבר זה יבוא על חשבון משך הזמן שלאחריו יהיה צורך לחזור ולבצע הלבנה חוזרת לגג.

מחירון איטום

המחירים כוללים מע”מ

איטום גגות: כל מה שחשוב לדעת

צריכים לאטום גג שלם? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל השלבים. איך בוחרים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו לפני העבודה ובמהלכה וכמה עולה איטום גגות? כל התשובות לפניכם.

איטום מרפסת: כל מה שצריך לדעת

אם אתם צריכים איטום מרפסת, אתם במקום הנכון. מה חשוב לדעת לפני שמזמינים קבלן איטום, איך מתנהלים מולו וכמה עולה איטום מרפסת? כל התשובות לפניכם.

רטיבות סביב החלון: כל השלבים עד לפתרון

יש לכם רטיבות סביב החלון? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר מה גורם לרטיבות בחלון, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה עולה תיקון רטיבות סביב החלון? התשובות לפניכם.

רטיבות בקיר: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם נזילה רטיבות בקיר? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה גורם לרטיבות בקיר, איך מתנהלים מול קבלן האיטום וכמה יעלה תיקון רטיבות בקיר? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה ההבדל בין זיפות חם לזיפות קר?
זיפות חם הוא תהליך שבו מחממים את הזפת לפני איטום גג שלם, מה שהופך אותו לשמיש ומוכן לעבודה. לזפת קר יש ייעוד מעט שונה כמו איטום נקודתי בגג או תיקונים מקומיים. במקרה כזה, מיותר לחמם מיכל שלם של זפת. 
מה היתרונות של זיפות על-פני יריעות ביטומניות ומשחות איטום?
היתרון העיקרי של איטום גגות באמצעות זיפות הוא המחיר הזול לעומת היריעות הביטומניות והמשחות האקריליות והפוליאוריטניות. מדובר בשיטה ותיקה ויעילה שמשתמשים בה במקרים בהם הגג קטן ועמוס בדודי שמש וקולטים, מזגנים ולווינים.