מה עושים כשיש ריח של ביוב בדירה או בבניין?

לדירה או לבניין יש ריח לא נעים של ביוב וגם הזמנת אינסטלטור לא עוזרת - מה אפשר לעשות?

עוד במדריך
מה גורם לריח רע בדירה? מה גורם לריח רע בבניין? מתי צריך להזמין שירותי ביובית?

ריח קבוע של ביוב בדירה או בבניין הוא בלתי נסבל וגם הזמנת אינסטלטור לא תמיד עוזרת כי כנראה מדובר בסתימה בביוב, בעיה שניתן לפתור רק על-ידי הזמנת שירותי ביובית. 

במדריך הבא נסביר מה גורם לריח רע בדירה, מה גורם לריח רע בבניין ומתי צריך להזמין שירותי ביובית?

מה גורם לריח רע בדירה?

הגורם העיקרי לריחות לא נעימים בדירה הוא מעבר המים מן המערכת הביתית אל הביוב. ככלל, מים עומדים הם כר פורה להיווצרות חיידקים ושאר מזיקים לבריאותנו, אבל במערכת הניקוז הביתית ישנם מנגנונים האוגרים מעט מן המים ומשאירים אותם עומדים בין מערכת הביוב לפתח הניקוז אצלנו בבית.

המים מהווים מחסום יעיל בפני ריחות רעים וחיידקים בגלל התחלופה הגבוהה שלהם כתוצאה משימוש תדיר בכיורים, באסלות ובמקלחות. מכונת הכביסה למשל מעבירה ישירות את המים המשומשים אל מערכת הביוב באמצעות צינור.

במקרה שיש סתימה חמורה במערכת האינסטלציה של הדירה, זה עלול לגרום לריחות לא נעימים של ביוב ואף להצפה של מי ביוב. 

מה גורם לריח רע בבניין?

בבניין ישן מערכת הביוב הכוללת בורות שומן ובריכות ביוב, לכן כמויות הביוב עולות בהתאם ויש לנקז אותם באופן מבוקר אל המערכת העירונית. 

ריח בדירות העליונות – זה נובע מבעיית אינסטלציה הקשורה לצינור האוורור. במקרה של סתימה בצינור, אין לגזים מקום להיפלט אלא למערכות הניקוז של הדירות העליונות. במקרה כזה יש לעלות אל גג הבניין ולבדוק האם הצינור סתום.

ריח בדירות התחתונות – בבניינים רבי קומות, השפכים יורדים ממערכת האינסטלציה אל מערכת הביוב הנמצאת בקרקע. כשהמים מגיעים לנקודה בה הם זורמים ללא שיפוע, ישנה תופעה של חזרת הגזים למעלה אל הנקודות הראשונות. אלו הם מערכות הביוב של הקומות התחתונות. יש לנתב את הגזים הללו לצינור האוורור של הבניין.

מתי צריך להזמין שירותי ביובית?

סתימה שחוזרת על עצמה - כשכיור המטבח מהווה מקור חוזר לסתימות או שהזמנתם לאחרונה אינסטלטור שישחרר לכם סתימה והיא חזרה אחרי זמן קצר, סימון שמדובר בסתימה מורכבת יותר שלא שוחררה במלואה וצריך טיפול עמוק ויסודי לפתיחה מלאה שלה.  

כמה סתימות במקביל - במקרה שיש כמה מוקדי סתימה, כמו האסלה וכיור המטבח, והאינסטלטור לא מחזיק בכלים ייעודים שיצליחו להגיע לעומק הסתימה ולשחרר אותה, צריך להזמין שירותי ביובית. 

הצפה בבית - מקרה של הצפה פתאומית בבית ועלייה של מים מהאסלה או מהכיורים תהיה ככל הנראה בגלל סתימה מורכבת וקשה בצנרת הביוב. גם במקרה כזה, אינסטלטור לא יוכל לעזור עם הכלים שיש ברשותו ויהיה צורך בהזמנת מאתר עם ביובית שיוכל לסייע עם זיהוי מקור הסתימה ושחרורה באמצעות שטיפת לחץ או שאיבה.

מחירון ביובית

המחירים כוללים מע”מ

סתימה בביוב: כל השלבים בדרך לפתרון

יש לכם סתימה בביוב? אנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים שירותי ביובית, איך תתנהלו מולם וכמה עולה שירותי ביובית? התשובות לפניכם.

כל מה שחשוב לדעת על הזמנת ביובית

צריכים עזרה עם הזמנת ביובית? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים ביובית, מה חשוב לבדוק וכמה עולה להזמין שירותי ביובית? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

פתיחת סתימה: כל מה שחשוב לדעת

סתימות באזורים שונים בבית מהוות מטרד שמחייב טיפול מיידי. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

פתיחת סתימה בכיור: כל השלבים בדרך לפתרון

סתימה בכיור היא תקלה מטרידה מאד, בטח אם מדובר בכיור של המטבח. מה עושים לפני שמזמינים אינסטלטור, איך מתנהלים מולו וכמה עולה התיקון? המקצוענים מלווים אתכם שלב אחר שלב.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה זה ניקוי שורשים בביוב?
אחד הגורמים לסתימה במערכת הביוב הוא שורשי עצים שגדלים מתחת לאדמה ללא שליטה. במקרה כזה, נחוץ שירותי ביובית שיחתכו את השורשים באמצעות כלי עבודה ייעודים (כמו דיזה חשמלית) וישטפו את קו הביוב בלחץ מים גבוה להשלמת פתיחת הסתימה.