תיקון חלון ממ"ד: כל מה שחשוב לדעת

חלון הממ"ד תקוע? במדריך הבא נציג את התקלות הנפוצות בחלונות ממ"ד, איך מתקן תריסים אמין ומקצועי יתקן אותן וגם, כמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

עוד במדריך
ידית חלון ממ"ד שבורה חלון הממ"ד תקוע צירי חלון ממ"ד שבורים או עקומים מים חודרים מחלון הממ"ד זכוכת חלון ממ"ד שבורה כמה עולה לתקן חלון ממ"ד?

לחלון הממ"ד תפקיד מכריע בכל הקשור לבידוד ואיטום החדר ובמידה והוא לא תקין, חדר הממ"ד שלכם פשוט לא יוכל לתפקד כאחד כזה.

במדריך הבא נציג את התקלות הנפוצות בחלונות ממ"ד, איך בעל מתקן תריסים אמין ומקצועי יתקן אותן וגם, כמה זה עולה? כל התשובות לפניכם.

ידית חלון ממ"ד שבורה

מדובר באחת מהתקלות הנפוצות ביותר בחלונות ממ"ד, והאמת היא שבמידה וזה קרה גם לכם, אין לכם שום אופציה אחרת אלא להחליף את הידית.

למה הידית נשברת למעשה? ברוב המקרים זה קורה כתוצאה מבלאי טבעי שנגרם כתוצאה מהכובד של החלון. מדובר בחלון כל כך כבד, כך שלעיתים הידית הקטנה שלו פשוט קורסת.

בחלק מהמקרים ידית חלון הממ"ד נשברת כתוצאה מהתנהלות לא נכונה שלנו, כמו פתיחה או סגירה חזקה מידי, מה שעלול לגרום לפגיעה רצינית במנגנון שלה.

כפי שציינו, סביר להניח שברוב המקרים תצטרכו להחליף את ידית החלון, אמנם יש מקרים בהם מתקן התריסים יוכל להציל אותה ולהחליף רק את הרכיב התקול, אך זה פחות נפוץ ופחות משתלם.

חלון הממ"ד תקוע

אחת התקלות הנפוצות היא שחלון הממ"ד פשוט נתקע ולא זז. לעיתים זה קורה בגלל תקלות אחרות שכבר ציינו, כמו ידית או צירים שבורים, אולם זה יכול לקרות גם כתוצאה מלכלוך שמצטבר על המסילות של החלון.

לכן, לפני שאתם מזמינים מתקן תריסים לתיקון, ודאו שהמסילות נקיות ושאין שום גורם זר שעלול לגרום להגבלת התנועה.

אז במידה והידית או הצירים של החלון תקינים, סביר להניח שהגורם לתקלה הוא מעביר התנועה של החלון.

תפקידו של מעביר התנועה הוא מנגנון שמאפשר נעילה או פתיחה של החלון באמצעות שימוש בידית. במידה והוא מקולקל, לא תצליחו לנעול את חלון הממ"ד.

במקרה וכן מעביר התנועה שלכם התקלקל או נשבר, למתקן התריסים לא תהיה אפשרות לבצע שום תיקון והוא יצטרך להחליף אותו באחד חדש.

צירי חלון ממ"ד שבורים או עקומים

התפקיד של הצירים בחלון הממ"ד הוא לאפשר את התנועה שלו אחורה, קדימה, למטה ולמעלה. מדובר בצירים קטנים וצדדיים, שגם הם נשברים או מתעקמים לעיתים כתוצאה מהמשקל הרב של החלון.

במידה והצירים עקומים, יהיה לכם קשה מאד לפתוח ולסגור את החלון. בנוסף, החלון אפילו יכול לקרוס על צידו, מה שמהווה סכנת בטיחות בשל המשקל הרב.

לצערנו, ברוב המקרים מדובר בתקלה שלא ניתן לתקן, כך שיהיה עליכם להחליף את הצירים התקולים בצירים חדשים.

חשוב לציין - במידה ויש לכם חלון דריי קיפ, תוכלו להסתפק בהחלפה של של הציר התחתון בלבד. ברוב המקרים, הציר העליון הוא ציר שנמצא פחות בשימוש והסיכוי שהוא יתעקם או ישבר נמוך מאד.

מים חודרים מחלון הממ"ד

בחלון הממ"ד יש גומיות שתפקידן לאטום את החלון מפני חדירה של גזים וכמובן מים. כשאתם סוגרים את החלון, הגומיות הללו פשוט נצמדות לקיר ואוטמות את החדר.

עם הזמן וכתוצאה מבלאי טבעי, הגומיות הללו נוטות להתייבש, להיסדק ולהיקרע, מה שפוגע כמובן שיכולת האטימה שלהן.

גם במקרה הנוכחי, אין למתקן התריסים שום אפשרות לתקן את הגומיות והוא פשוט יצטרך להחליף אותן בחדשות.

חשוב לציין - אמנם מדובר בתקלה לא נפוצה יחסית, אך במידה והגומיות קרועות, לא רק שחלון הממ"ד לא יהיה יעיל בעת התקפה כימית על ישראל, מה גם שמי הגשמים יחדרו ויגרמו לרטיבות.

זכוכת חלון ממ"ד שבורה

מכיוון שזכוכית הממ"ד היא חזקה מאד, מדובר בתקלה לא נפוצה שתתרחש רק במקרים בהם החלון יפול או שחפץ חד וכבד מאד פגע בה.

במצב כזה, ההמלצה החד משמעית שלנו עבורכם היא להחליף את החלון קומפלט, אך תמיד תוכלו להזמין זגג שינסה לאבחן מקרוב את השבר ולהציע לכם החלפה של הזכוכית בלבד.

כמה עולה לתקן חלון ממ"ד?

לפני שאנחנו מציינים מחירים, חשוב לציין כמובן שהעלות הסופית היא נגזרת ישירה של סוג החלון וכמובן העלות של חלקי החילוף שלו.

עלות החלפת ידית שבורה בחלון ממ"ד, שהיא התקלה הנפוצה כאמור, היא 500 ש"ח בממצוע. במידה והחלון שלכם שקע מטה ואתם לא מצליחים לסגור אותו, תצטרכו להיפרד מסכום דומה עבור כיוון הצירים.

במידה ותצטרכו להחליף את הצירים של חלון הממ"ד, העלות תהיה מעט גבוהה יותר, כ- 600 ש"ח לזוג צירים (או ציר אחד).

במידה וחלון הממ"ד שלכם תקוע ותצטרכו להחליף את מעביר התנועה, העלות הממוצעת היא כ- 600 ש"ח.

כפי שציינו, לעיתים מה שיגרום לחלון להיתקע זה לכלוך שהצטבר במסילות. במידה וזה המצב, מתקן התריסים לא אמור לגבות מכם קצת יותר מעלות הביקור שלו.

במידה ותצטרכו להחליף את גומיות האטם של החלון, העלות הממוצעת היא 400 ש"ח והיא כוללת כמובן גם את הגומיות.

תיקון ידיות בתריס הזזה: כל השלבים והמידע

צריכים עזרה עם תיקון ידיות בתריס הזזה? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. איך תתנהלו נכון מול מתקן התריסים, מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים אותו וכמה עולה תיקון ידיות בתריס הזזה? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

תריס הזזה תקוע: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס תקוע? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד. מה עושים כשהתריס נתקע, איך מתנהלים מול מתקן התריסים וכמה עולה תיקון תריס תקוע? כל התשובות בפנים.

שלבים שבורים או חסרים בתריס הזזה: כל השלבים עד לפתרון

צריכים החלפת שלבים שבורים או חסרים? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם החלפת שלבים שבורים או חסרים? כל התשובות לפניכם.

התריס החשמלי מקצר: כל השלבים בדרך לפתרון

התריס החשמלי מקצר? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה עושים רגע לפני שמזמינים מתקן תריסים, איך מתנהלים מולו וכמה עולה תיקון תריס מקצר? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow