למספר שעות או ליום שלם: כל מה שצריך לדעת על השכרת אוטובוס

השכרת אוטובוס היא פתרון יעיל עבור קבוצות גדולות שצריכות להתנייד ממקום למקום. בין אם מדובר בטיול, אירוע, או נסיעה עסקית, השכרת אוטובוס יכולה לחסוך לכם זמן, טרחה וכסף.

עוד במדריך
השכרה קבועה או חד פעמית: ההבדלים שבין השירותים לעובדים או לטיולים: באילו מקרים תצטרכו להשכיר אוטובוס? מספר חזק: כמה נוסעים יכולים לנסוע באוטובוס? מספר העצירות, שעות נוספות ומרחק הנסיעה: הגורמים שישפיעו על מחיר ההשכרה קטנות אך יקרות: התוספות שמייקרות את מחיר הנסיעה

כשבוחרים חברת הסעות, חשוב לוודא שמדובר על חברה אמינה ומקצועית, המחזיקה בצי אוטובוסים תקינים ובטיחותיים.

אילו הבדלים קיימים בין השירותים השונים של חברת ההסעות, אילו גורמים ישפיעו על המחיר ואילו תוספות חשוב להכיר ולקחת בחשבון לפני ההזמנה? כל התשובות במדריך שלפניכם.

השכרה קבועה או חד פעמית: ההבדלים שבין השירותים

עוד לפני שתשכרו אוטובוס, חשוב שתכירו את ההבדלים והאפשרויות שעומדות לפניכם, ובאות לידי ביטוי בהשכרה קבועה לבין השכרה חד פעמית.

במקרים שבהם תצטרכו הסעה למסגרות הלימודים או לעבודה, הנכון יהיה לבצע השכרה קבועה. כך, תוכלו להיות בטוחים שיש תמיד מי שלוקח ומחזיר אתכם. הסעה זו, יכולה להיות באוטובוס ובמיניבוס (בהתאם לכמות האנשים שיצטרכו את השירות).

לעומת זאת, השכרת השירות באופן חד פעמי מתאימה בעיקר עבור אירועים או טיולים. כך לדוגמה, אם תרצו לארגן יום כייף לחברה בה אתם עובדים, טיול לאתרים מיוחדים או אפילו הסעה שתיקח את האורחים שלכם לבר או בת המצווה ולחתונה.

לעובדים או לטיולים: באילו מקרים תצטרכו להשכיר אוטובוס?

כאמור, הסיבות שבגינן תצטרכו להשכיר אוטובוס הן רבות ומגוונות. החל מטיולים מאורגנים בארץ ובחו"ל והן לטיולים פרטיים עבור קבוצות מטיילים קבועות.

בנוסף, השכרת האוטובוס תשמש אתכם לטיולים לימי כייף, טיולים לים או למקום נבחר אליו תגיעו בקבוצות מסודרות.

השכרת אוטובוס מחברת הסעות מסודרת ומקצועית, תבטיח לכם הגעה נוחה ויעילה של כל האורחים שהזמנתם לחתונה, ליום הולדת או לאירוע עסקי.

אירועים נוספים שיעברו בצורה חלקה הם פסטיבלים, הופעות אליהם תרצו להגיע יחד כקבוצה, משחקי ספורט וכל פעילות שתביא אתכם יחד באותו הזמן.

מספר חזק: כמה נוסעים יכולים לנסוע באוטובוס?

את סדרי הגודל השונים של האוטובוסים ושל המיניבוסים אנחנו מכירים. אולם, אם נכנס יותר פנימה נגלה, שקיימים 2 סוגים של מיניבוסים ו-2 סוגים של אוטובוסים. ההבדל ביניהם חשוב ויכול לחסוך לכם לא מעט כסף.

כך למשל, במקרים שיש לכם קבוצת אנשים קטנה, שלא דורשת אוטובוס אך, גם לא דורשת מיניבוס של 20 מקומות – תוכלו להסתפק במונית גדולה או מיניבוס בעל 15 מקומות ישיבה.

בדומה לכך, גם במצב שבו יש לכם קבוצת אנשים גדולה (אולי מידי) ואוטובוס אחד שמונה 56 מושבים לא מספיק להם, תוכלו להזמין אוטובוס גדול יותר שמונה כ-60 מקומות ישיבה (וכך, לייתר הזמנת רכב נוסף).

האתגר היחיד שיעמוד בדרככם, יהיה הזמינות של האוטובוס הגדול. ולכן, כדאי להתייעץ עם חברת ההסעות ולבדוק מולה גם הצעה נוספת שכוללת בתוכה יציאה של 2 אוטובוסים שבכל אחד מהם יישבו 30 אנשים.

מספר העצירות, שעות נוספות ומרחק הנסיעה: הגורמים שישפיעו על מחיר ההשכרה

מחיר השכרת אוטובוס הוא מחיר שמורכב מגורמים שונים שחייב לקחת בחשבון. כמו למשל: מספר העצירות שתצטרכו בדרך לאירוע או לטיול. ככלל, ככל שיהיו לכם יותר עצירות, כך המחיר הסופי יתייקר בהתאם.

מלבד זאת, גם שעות הנסיעה והמרחק ישפיעו על המחיר הסופי. באופן כללי, שעות העבודה המוגדרות כשעות עבודה רגילות של נהג האוטובוס יהיו עד 17:00 אחר הצהריים. כלומר, כל שעה מעבר תחשב כשעה נוספת (שתהיה כמובן יקרה יותר).

חשוב לדעת, שכדי שלא תגיעו למצב שבו אתם משלמים המון על שעות נוספות, הצעות המחיר שתקבלו יכילו בתוכן שירות ליווי של הנהג ל-12 שעות. כך שאת הקפיצה במחיר תרגישו רק אחרי ה-12 השעות שהוגדרו בהצעה.

מרחק הנסיעה גם הוא גורם משמעותי והכלל ברור, ככל שהנסיעה תהיה ארוכה יותר כך המחיר יהיה יקר יותר. והסיבות לכך ברורות, שימוש גדול יותר בדלק ושעות עבודה ארוכות יותר עבור הנהג.  

לכן, במקרים שבהם תרצו להשכיר את האוטובוס עבור אירוע, נסו ככל שניתן להגביל את מספר העצירות שעל הנהג לבצע ואת הפיזור בחזור, הקפידו לעשות בנקודות מרכזיות בלבד.

קטנות אך יקרות: התוספות שמייקרות את מחיר הנסיעה

מלבד הגורמים השונים שהזכרנו למעלה, ישנן תוספות נוספות (שלא תלויות בכם) שמשפיעות באופן ישיר על המחיר הסופי שתקבלו בהצעה.

כך למשל, תקופות הקיץ, הנחשבות לתקופות עמוסות במיוחד, יגרמו לפקקים ועומסי תנועה שיהפכו את שעות הנסיעה לארוכות יותר. מלבד הנסיעה הארוכה, הביקוש לאוטובוס ישחק תפקיד בנפרד וישפיע גם הוא על המחיר.

תכננתם נסיעה שעוברת בתוך כבישי אגרה? התשלום עליכם. כל נסיעה שתעבור דרך כביש 6 (לשני הכיוונים) תייקר את המחיר בעוד כמה מאות שקלים.

ולבסוף, רמת הנסיעה. ככל שתבחרו באוטובוס יוקרתי ומפנק יותר, תוסיפו על כך במחיר הסופי. המלצה שלנו, השתמשו באוטובוס יוקרתי רק שבאמת תצטרכו ואל תתפתו למראה יפה שיעלה לכם ביוקר.

תקלות ועבודות נפוצות

הובלת דירה: כל מה שחשוב לדעת

עוברים דירה וזקוקים למוביל? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר לכם מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מוביל, איך מומלץ להתנהל מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

הובלת פסנתר: כל מה שחשוב לדעת

אם יש לכם פסנתר בבית ואתם צריכים לעבור דירה, הגעתם למקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לדירה החדשה שלכם ונעזור לכם להתנהל נכון מול חברת ההובלה.

הובלת משרד: כל מה שחשוב לדעת

עוברים למשרד חדש ונוצץ? הסירו דאגה מלבכם. אנחנו נלווה אתכם צעד צעד, נפרט מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים חברת הובלה, איך מתנהלים מולו וכמה תעלה לכם ההובלה.

אחסון תכולת דירה: כל מה שצריך לדעת

עושים רילוקיישן וצריכים אחסון תכולה לדירה? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם ונסביר מה חשוב לבדוק לפני שסוגרים עם חברת אחסון, איך מומלץ להתנהל מולה וכמה העבודה תעלה לכם. התשובות לפניכם