למה מכונת הכביסה לא סוחטת?

מכונת הכביסה שלי לא סוחטת כמו שצריך והבגדים נשארים ספוגים במים בתום ההפעלה, למה זה קורה ואיך אפשר לתקן זאת? 

מיכאל 22.05.2022

תשובה

ישנם מספר דברים שיכולים לפגוע בפעולת הסחיטה של מכונת הכביסה, חלקם פשוטים מאוד וחוסכים הזמנת טכנאי:

ודא שצינור הניקוז לא מקופל - חשוב לוודא שצינור הניקוז של מכונת הכביסה, שנמצא בחלק האחורי של המכונה ודרכו נשפכים המים למערכת הביוב, אינו סתום או מקופל. במקרה שכן, הוא עלול לפגוע בפעולת הסחיטה. 

ודא שהפילטר לא סתום - תפקידו של הפילטר במכונת הכביסה הוא לאסוף את כל החפצים הקטנים שהצטברו בתוף. במקרה שהפילטר יהיה מלא מדי, זה יכול לפגוע בפעולת הסחיטה. במקום להזמין טכנאי, מומלץ לנקות את הפילטר לבד על-ידי שליפתו מתחתית המכונה והחזרתו לאחר ייבוש. 

תקלה במשאבת המים - תפקידה של משאבת המים במכונת הכביסה היא לרוקן את המים המלוכלכים לביוב. לפעמים נתקע בה חפץ זר שמונע ממנה לפעול כשורה, במקרה הזה כדאי להזמין טכנאי מקצועי שיחלץ את החפץ, בתקווה שהמשאבה לא נהרסה וצריך להחליף אותה.

טיימר מקולקל - הטיימר במכונת הכביסה אחראי, בין היתר, לתזמן את פעולת הסחיטה ובלעדיו המים לא יישפכו לביוב. במקרה שהוא מתקלקל, צריך להזמין טכנאי מקצועי שיחליט אם אפשר לאפס אותו או כדאי להחליף. 

סתימה בצנרת הפנימית - סתימה זו, שמונעת מהמים לצאת לביוב וגורמת למכונה להפסיק את פעולת הסחיטה, יכולה להיגרם מגרב שנתקעה בצנרת הפנימית. תקלה זו מחייבת הזמנת טכנאי שיפתח את הצנרת ויחלץ את החפץ. 

הסרטון הבא מסביר מה עושים במקרה שמכונת הכביסה לא סוחטת:

like עזר (1) dislike לא עזר (0)
מומחי המקצוענים 22.05.2022

שאלות נוספות בנושא תיקון מכונת כביסה

איך מנקים את המגירה של מכונת הכביסה?

לאחרונה שמתי לב שהמגירה של אבקת הכביסה במכונה ממש מלוכלכת. איך מנקים אותה?

איילת 13.02.2021

לתשובה המלאה

arrow
איך שומרים על מכונת הכביסה?

לפני מספר ימים רכשתי מכונת כביסה חדשה. שאלתי היא, איך שומרים על חיי מכונת הכביסה?

דוד 13.02.2021

לתשובה המלאה

arrow
איך מנקים פילטר של מכונת כביסה?

אני רוצה לנקות את פילטר מכונת הכביסה. איך עושים את זה?

נועם 07.05.2017

לתשובה המלאה

arrow
איך מונעים תקלות במכונת הכביסה?

בשלוש השנים האחרונות החלפתי שתי מכונות כביסה שהתקלקלו. איך מתחזקים נכון את מכונת הכביסה על מנת למנוע תקלות?

נירית 29.01.2018

לתשובה המלאה

arrow
מכונת הכביסה לא סוחטת: כל השלבים בדרך לפתרון

אם פתחתם את מכונת הכביסה וגיליתם שכל הבגדים סחוטים במים, כנראה שהיא לא סוחטת את המים. איך תוכלו לפתור את הבעיה בעצמכם, איך מתנהלים נכון מול הטכנאי וכמה עולה התיקון? כל התשובות.

נזילה ממכונת הכביסה: כל השלבים בדרך לפיתרון

יש לכם נזילה ממכונת הכביסה? אין ספק שמדובר בתקלה מטרידה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? קבלו את כל הטיפים של המקצוענים.

מכונת הכביסה מרעישה: כל השלבים בדרך לפיתרון

נמאס לכם שמכונת הכביסה מרעישה? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם כל הדרך לפתרון. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי מכונות כביסה וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

מכונת הכביסה לא נדלקת: כל השלבים בדרך לפתרון

מכונת הכביסה שלכם לא נדלקת? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך לתיקון התקלה. מה עושים לפני שמזמינים טכנאי וכמה יעלה לכם לתקן את התקלה? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

מדריכים בנושא תיקון מכונת כביסה

איך לא להרוס את מכונת הכביסה: 7 דברים שאסור לעשות

איך לשמור על מכונת הכביסה: 7 טיפים שימושיים שיעזרו לכם להימנע מתקלות מיותרות ויסייעו לכם לשמור על מכונת הכביסה לאורך שנים.

תיקון מכונות כביסה: עשו זאת בעצמכם

תקלות רבות במכונות הכביסה נובעות מחוסר תשומת לב. אפשר לזהות את רוב התקלות ולהחזיר את מכונת הכביסה לתפקוד רגיל לפני שמזמינים טכנאי. איך עושים את זה ומתי צריך טכנאי? במדריך הבא.

גוף החימום במכונת הכביסה מקולקל? כך תתנהלו

אם הבגדים לא התנקו היטב או שהם יצאו קרים ממכונת הכביסה יתכן שגוף חימום המכונה אינו תקין. מה יש לדעת על כך? כל הפרטים במאמר זה.

מכונת כביסה מקולקלת? מדריך הישרדות

מכונת הכביסה התקלקלה? לא נעים. קלקול מכונת כביסה יכול להיות אירוע טראומטי, במיוחד אם אין לכם בגדים מכובסים. אבל אם תכירו את העובדות העיקריות וסוגי הקלקול הנפוצים, ותיעזרו באיש מקצוע טוב, התיקון יגיע מהר ובזול.

אפליקציית המקצוענים
arrow-icon