חידוש פרקט: כל מה שצריך לדעת

חידוש הפרקט יכול להיעשות במספר דרכים ומסיבות שונות. לרוב, את חידוש הפרקט יש לעשות אחת ל-10 שנים על מנת לשמור על המראה והמרקם שלו. איך מתבצע התהליך, עבור אילו סוגי פרקט ואיך תתנהלו נכון מול מתקין הפרקט? כל התשובות.

עוד במדריך
מתי מומלץ לחדש את הפרקט? אילו שיטות חידוש קיימות? איך מתבצע הליך החידוש? איך מתנהלים מול מתקין הפרקט?

התקנה של רצפת פרקט דורשת תחזוקה שוטפת וטיפול מתאים ולכן, איננה מתאימה לכל אחד ולכל בית. 

ישנם סוגים שונים של פרקטים ולכל אחד, טיפול מותאם. באילו מקרים חשוב לחדש את הפרקט ואיך מתבצע ההליך על ידי מתקין הפקרטים? כל התשובות. 

מתי מומלץ לחדש את הפרקט?

בבתים בהם מותקן ריצוף מסוג פרקט, פעולות הניקוי והתחזוקה צריכים להיות מותאמים ומוקפדים. עם הזמן, העץ משחק ומאבד את צבעו ואת הברק ולכן, מומלץ לחדש אותו אחת ל-10 שנים. סיבה נוספת לחידוש הפרקט תהיה כדי לתקן נזקים כמו צבע דהוי, קילופים, שריטות וליקויים עקב שימוש לא נכון או ספיגה של מים בפרקט. 

בלאי שטחי וטבעי יותר של הפרקט, ידרוש מכם לבצע חידוש באמצעות ליטוש, או באמצעים קלים יותר (בהתאם לרמת הפגיעה בעץ) ואילו במקרים מסוימים, תוכלו לבצע תיקון מקומי במקום החלפה של הפרקט כולו. כך שאם פרקט העץ שקיים לכם התיישן עם הזמן באופן טבעי, צבע בלאי בצורת שריטות קילופים או שהוא סובל מחלקים סדוקים, מתנדנדים,רקובים ואכולים, כנראה שהגיע הזמן להחליף אותו בפרקט חדש ופעולת החידוש תהיה פחות רלוונטית עבורכם. 

כדאי לדעת: פרקט שעשוי מלמינציה לא ניתן לחדש ונכון לבצע בו ניקוי באמצעות חומרים מתאימים.

אילו שיטות חידוש קיימות?

כאמור, חידוש הפרקט הוא הליך שמתאים לפרקטים עשויים עץ. ולכן, ישנן שיטות שונות שבאמצעותן ניתן להעניק לפרקט מראה חדש (בהתאם לחומר ממנו הוא עשוי). לדוגמה, עבור פרקט שעשוי למינציה או עץ מלא, מתאימה שיטה של ניקוי עמוק שגורמת לו להיראות מחודש ויפה. 

במקרים בהם הפרקט מכוסה בשכבה של לכה, ניתן יהיה ליישם שכבה חדשה כדי להעניק לו מראה חדש. גם את השריטות, ניתן יהיה למלא בחומר מיוחד לשימוש בפרקטים. דרך קצרה ומהירה להעלמת שריטות אפשרית גם בעזרת מרקר עץ מיוחד.

עבור פרקט המצופה וקס שנשרט והתיישן , יהיה צורך בניקוי יסודי של שכבת הוקס הישנה בעזרת ספירט חסר ריח. לאחר פעולת הניקוי, מיישמים שכבת גימור חדשה כמו וקס, לכה, פוליש, או שמן שתעניק לו מראה חדש, חלק ונקי. 

בעזרת ליטוש, ניתן להגיע לשכבות העמוקות של הפרקט ולחדש אותו מהיסוד. תחילה, מבוצע ליטוש גס באמצעות מכונה ייעודית. לאחר מכן, מבוצע ליטוש עדין יותר ולבסוף, אחרי ניקוי יסודי של שאריות הנסורת מיושמת שכבת גימור שמסיימת את עבודת החידוש והופכת את הפרקט למבריק. 

טיפ של מקצוענים: במידה ושכבת הלכה היא על בסיס מים, תוכלו לדרוך שוב על הפרקט אחרי שעתיים ובמידה והלכה על בסיס שמן, מומלץ להמתין 24 שעות. 

איך מתבצע הליך החידוש?

הליך חידוש הפרקט מתבצע במספר שלבים מסודרים. תחילה, על בעל המקצוע לבצע ליטוש גס עם מכונה ייעודית שתפקידה להוריד את שכבת הלכה הישנה ואת כל הלכלוכים שהצטברו עליה עם הזמן. בשלב השני, עבודת הליטוש תהיה עדינה יותר ותפקידה להחליק את הפרקט מהליטוש המסיבי שנעשה בשלב הראשון ולייצר אחידות לחומר. 

לאחר מכן, יבוצע ניקיון יסודי של הנסורת וכל שאריות הלכלוך שעלו מהליטושים ולבסוף, תיושם שכבת גימור שיכולה להיות לכה, שמן או ווקס (בשתי שכבות) וזאת על מנת להעניק לפרקט את המראה החדש והמבריק. 

טיפ של מקצוענים: לפני שאתם מבררים על עבודה של חידוש פרקט, בדקו את סוג החומר הקיים לכם על מנת שלא להרוס אותו עם עבודה לא מתאימה. 

 

איך מתנהלים מול מתקין הפרקט?

אחרי שבדקתם את סוג הפרקט שיש לכם, הגיע הזמן לבחור את בעל המקצוע שיתאים לעבודת החידוש המתאימה לכם. ולכן, בקשו ממתקין הפרקטים לתת לכם הצעת מחיר מפורטת ככל שניתן (בכתב) שתכיל את כל המידע הרלוונטי לדירה שלכם כמו: גודל הדירה, סוג הפרקט ומצבו הנוכחי. מומלץ לצרף להצעה גם תמונות ברורות של כל החדרים כך שהוא יוכל להעריך את מורכבות העבודה וכדי שתהיה לכם אפשרות להשוואה בסיום העבודה. 

חידוש פרקט, מתבצע לרוב בדירה מאוכלסת ולכן, ניתן לפנות את החפצים והרהיטים לחדר סמוך שבו לא צריך לבצע חידוש או לפנות למחסן שניתן לקבל דרך חברת הובלות. בנוסף, וודאו מראש מי מבצע את הפינוי כך שלא תופתעו עם הגעת מתקין הפרקטים. 

כדאי לדעת: זמן העבודה תלוי בגודל הדירה, מצב הפרקט הישן וכמות הציוד בה ולכן, העבודה יכולה לקחת מספר שעות עד מספר ימים. 

מחירון פרקטים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת פרקט: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרקט מעץ או פרקט למינציה? אנחנו נלווה אתכם בכל הצעדים. איך בוחרים פרקט, מה חשוב לבדוק עם מתקין הפרקטים וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

חידוש פרקט עץ: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לחידוש פרקט מעץ? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי צריך לעשות חידוש פרקט ומה הוא כולל, איך מתנהלים מול מתקין הפרקטים וכמה עולה חידוש פרקט? כל התשובות לפניכם.

תיקוני פרקט: כל מה שחשוב לדעת

זקוקים לתיקונים בפרקט הקיים? המקצוענים כאן כדי ללוות אתכם. מתי אפשר לתקן לבד את הפרקט, מתי מומלץ להיעזר בבעל מקצוע כולל, איך מתנהלים מול וכמה זה יעלה? כל התשובות לפניכם.

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

למה חשוב לעשות חידוש פרקט? 
חידוש פרקט הוא תהליך חשוב שמומלץ לבצע אחת ל-10 שנים (במידה ואין תקלה נקודתית). הליך החידוש חשוב לשימור הפרקט והוא מעניק לו מראה חלק ויוקרתי. ישנם מקרים בהם לא יהיה צורך בחידוש גורף אלא בתיקון נקודתי של החלפת אריח או שיוף נקודתי של שריטה או מכה. 
איך בעל המקצוע מבצע את הליך החידוש? 
הליך החידוש מתבצע במספר שלבים: שיוף ראשוני שהוא גס יותר ועליו להסיר את כל השכבה הראשונה של הפרקט (כולל שריטות, פערי צבע). לאחר מכן, מבוצע שיוף נוסף, עדין יותר שתפקידו לייצר שכבה חלקה של הפרקט החדש ולבסוף, אחרי ניקוי שאריות הנסורת וכל הלכלוך, מיושמת שכבת לכה או שמן שמקנה את הנראות החדשה של הפרקט לשנים קדימה.