צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות
 

סכנה מתחת לרגלינו: מערכות ביוב לא תקינות

ביוב שמותקן בצורה לא נכונה או לא סגור היטב עלול להיות מסוכן. על מה יש להקפיד בתכנון המערכת ולמה לשים לב בבית ובחצר
מאת:     עודכן: 22/05/2018 09:57:12
עוד בכתבה:

מחלות ומזיקים רבים אורבים לנו בביוב. בעבר התפרצו מגפות דרך מערכות הניקוז ורק בשנת 2013 נגיף הפוליו עורר סערה גם בישראל.


על מנת להמנע ממחלות, חשוב שאת תכנון והקמת מערכת הביוב נפקיד בידי בעלי מקצוע המומחים לדבר וגם לאחר מכן יש להישאר מודעים לשימוש נכון במערכות הניקוז בבית ולסימנים מדאיגים בחצר.


תכנון המערכת

אהוד אלחנתי, מומחה לביוב, מסביר כי תכנון הביוב ושימוש נכון יכול גם כן למנוע בעיות : "חשוב שתכנון הביוב יבוצע אך ורק על ידי מהנדס מוסמך שמתמחה בכך שכן צריך לחשוב על גורמים רבים ושונים אשר מרכיבים את המערכת המורכבת הזו ולכן מערכת כזו צריכה וחייבת להיבדק מדי פעם בכמה שנים בעזרת אנשי מקצוע מוסמכים לעבודה בביוב ואינסטלציה".

 

אלחנתי מציין כי ישנם גורמים שונים שעלולים להביא לאי תקינות הביוב: "זה מתחיל מהתקנה לא נכונה, תנועת אדמה אשר משחררת חיבורים שלא הותקנו כראוי, שיפוע לא נכון, שתילת עצים וצמחים אשר ידוע שהם גורמים נזק לתשתיות הביוב וסותמים את הצנרת על ידי גננים לא מוסמכים,  ועד השלכה לאסלה של כמות גדולה של נייר טואלט, מגבונים לחים, נייר עיתון, צעצועים, מתקן הפלסטיק של אבן הריח באסלה טיטולים ועוד. כל דבר כזה עלול לפגוע במערכת הזו ולגרום לבעיות וסתימה בביוב, זרימת השפכים נחסמת והכל עולה למעלה אל החצר".

 

עצים שגדלים פרא בצד הכביש עלולים לשלוח שורשים ולפגוע במערכת הביוב


סימנים מקדימים

גיא פריינטי מג. מ. שירותי אינסטלציה אומר: "ישנם סממנים סביבתיים רבים אשר בעת מתן תשומת לב ראויה אליהם – ניתן לייצר מניעה מקבילה לזו הרפואית ואף להציל את חיי בני הבית, הבניין והשכונה כולה".

 

מים המצטברים סביב פתח הביוב, מהווים סימן לתקלה או סתימה. גם גוון מים חום בזרם המים בברז לאורך זמן , מהווה עדות לסתימה ועלול להצביע על הימצאות של שפכים מסוכנים. :כל אלה ועוד, מהווים תסמינים לבעיות אשר עלולות לגרום להפצת פוליו כמו גם מחלות נוספות – וחשוב להתריע בפני הציבור כי יש לשים לב לתופעות מסוג זה ולהמחיש כי פניה בזמן לבעלי מקצוע מוסמכים בעת מצוקה מסוגים אלו עשויה למנוע התפשטות הנגיף ואף להציל חיים". אומר פריינטי

"ילדים שמשחקים מחוץ לבית מצויים סביב סכנות סביבתיות רבות וחשוב להתריע על הסכנות סביב הבית, מגרש המשחקים ובית הספר", אומרים פריינטי ואלחנתי, "יש לשים לב לבורות ביוב שאינם תקינים, כלומר בורות שאינם אטומים לחלוטין, בורות בעלי מכסה שבור, בורות דולפים וכאלה המדיפים ריח רע בסביבת הבית, הבניין או בית הספר".

 

פריינטי מציין כי על ההורים, צוות בתי הספר והילדים לשים לב לסימנים אלו אולם לא די בכך, "בגינת הבית שבה הילדים משחקים בשעות הפנאי ובגנים ציבוריים קיימים בורות ביוב אשר ילדים עשויים לחפור בהם או סביבם, להרים את כדור המשחק ותוך כך ליצור מגע עם חיידקים ומחלות אפשריות".

 

אבולה למזלנו עדיין אין כאן, אבל יש עוד מגפות שצריך להיזהר מהן

תנינים כנראה שלא תמצאו בביוב, אבל לא חסרות סכנות אחרות

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 

 


 

 

 

 
פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים
פתרונות למניעת הצפה במקומות נמוכים
מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר
מפריד שמן: האחראי על הסדר בבנייני דירות ומסחר
מיחזור מים בישראל: הייתכן?
מיחזור מים בישראל: הייתכן?
מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת
מערכת הביוב הביתית: כל מה שצריך לדעת


זקוקים לביובית? ביובית

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X