צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  איך לנקות את הבית כמו מקצוענים
 

איך לנקות את הבית כמו מקצוענים

איך אפשר לנקות את הכתמים הקשים בכיור, במה להשתמש כדי לנקות את מסילות התריסים ומה חומר הניקוי המתאים לכל ריצוף. מנקים את הבית
מאת:     עודכן: 02/08/2017 10:27:29
עוד בכתבה:

איך עושים עבודה יסודית בניקיון הבית? עוברים חדר אחרי חדר ומטפלים בכל משטח וחומר. חשוב לציין שלעיתים שימוש בחומר לא נכון עלול לגרום נזק שלאחר מכן יהיה קשה מאד ואף בלתי אפשרי לתקן.


השיש במטבח לא דומה לפרקט בחדר הילדים וגם השמנים המצטברים בכיור מצריכים טיפול אחר מאשר האבק בסלון. איך מנקים כל לכלוך מכל משטח.


מנקים את הסלון

כאמור אחד הדברים הכי חשובים לקחת בחשבון הוא התאמת חומר הניקוי למשטח המיועד, ובמקרה דנן לסוג הריצוף.
 
גרניט פורצלן וקרמיקה - סוג הריצוף הפופולרי בישראל גם כי יחסית קל לנקותו. ניתן להשתמש באקונומיקה רגילה וגם מסירי שומנים אם מתעורר צורך. לעומת זאת אין להשתמש בווקס שכן הוא לא נקלט היטב במרצפות ולמעשה חסר תועלת.
 
פרקט - בשום מקרה אין להרטיב את הפרקט. כדאי לטאטא את הרצפה היטב ואחר מכן לעבור עליה בעזרת סמרטוט לח. אם יש לכם רצפת פרקט מעץ מלא יתכן שכדאי מדי פעם להשתמש בחומר ייעודי להברקה.
 
רצפת אבן, שיש וטראצו - פה בניגוד גמור לרצפת הגרניט פורצלן אין להשתמש באקונומיקה שעלולה לגרום נזק לריצוף אולם דווקא ווקס יתרום בשכבת הגנה והברקה למשטח.
 
לאחר שניקינו היטב את הריצוף נעבור לקירות. על הקיר כדאי לעבור עם סמרטוט בד לח. שימו לב שבמידה והקיר צבוע בסיד הצבע ידהה וירד. בקירות הצבועים באקריל הדבר לא יקרה ולכן ניתן לחזור על הפעולה עד לניקיון מיטבי. שימו לב – בקירות גבס יש להשתמש בספוג מתאים שכן המים והלחות עלולים לפגוע בהם.

יותר נעים לבשל במטבח מבריק

מאחר והריצוף במטבח דומה לרוב לריצוף בסלון נותרו 2 אזורים עיקריים משטח העבודה והכיור. אמנם במסעדות ומלונות נהוג השימוש בנירוסטה אבל בדירות מגורים מקובל השימוש בעיקר במשטחי שיש, קרמיקה וגרניט.
 
גרניט - אסור להשתמש בחומרי ניקוי חומציים שעלולים לגרום כתמים בלתי ניתנים להסרה לגרניט. נוזל רגיל לשטיפת כלים וקצת כוהל יעשו עבודה מעולה כחומר ניקוי למשטח.
 
שיש -ישנם הבדלים מהותיים בין שיש טבעי שהוא חומר עמיד מאד גם לסירים ומחבתות בטמפרטורה גבוהה ביותר לבין השיש הסינטתי שרגיש לחום אך פחות סופג כתמים. בדומה לגרניט חומרים חומציים עלולים לגרום לשיש נזק ולכן מומלץ לנקותו עם נוזל ניקוי כלים בלבד. 
 
קרמיקה -  בניגוד לשני החומרים הקודמים הקרמיקה תגיב היטב לחומרי ניקוי חומציים, עם קצת מים והמשטח שלכם נקי כמו חדש.
 

את הכיור יש לנקות באופן דומה כמובן לפי החומר ממנו הוא מורכב. אם מדובר בכיור נירוסטה ניתן להשתמש בתכשירים מיוחדים אולם זהו חומר חזק שלאו דווקא מצריך שימוש בכאלו וניתן להסתפק בנוזל כלים רגיל. הדבר החשוב הוא להשתמש במטלית לחה ולא בסקוטש שעלול לגרום לשריטות.

 

משטח עבודה מבריק ומצוחצח מזמין יותר לשימוש


שומרים על שקיפות

הדרך הכי פשוטה ויעילה היא שימוש בחומר לניקוי חלונות או אפילו מים וניגוב בנייר עיתון שלא משאיר סימנים על החלון. גם חולצה דקה וישנה תעשה את העבודה. אם יש כתמים עקשנים יותר ניתן להשתמש בספוג או מטלית ייעודית לניקוי משטחי זכוכית.

 

כמו כן מעט אבקת סודה לשתיה או נוזל כלים\רצפה יעזור. ניתן להשתמש גם בחומץ אולם יש להקפיד שלא יגע במסגרת האלומיניום. גם את המסילות ניתן לנקות באמצעות קיסמי אזניים הטבולים במעט חומץ ומים.

 

לפני שאתם מזמינים מנקים בסנפלינג מאתר "המקצוענים", בדקו מה תוכלו לעשות בכוחות עצמכם


כך תהיו מלכי האמבטיה

אם הצטברו כתמי עובש על הקירות באמבטיה ניתן לנסות להסיר אותם בעזרת מסיר שומנים או אבנית ושפשוף האזור בסקוטש, אם תחזרו על הפעולה מספר פעמים מרבית הכתמים יוסרו.
 
את הכיור ניתן לנקות בעזרת השריית חומצת מלח למספר דקות ושפשוף האזור, הקפידו להשתמש בכפפות שכן זהו חומר חזק וצורב. אפשרות נוספת המתאימה גם לניקוי קיר חרסינה היא שימוש בנוזל הכלים מהמטבח.
 

חשוב לדעת כי חומר לניקוי אסלות יכול להיות יעיל ביותר בניקיון הכלים הסניטריים באמבטיה אולם במקרה ואלו מצופים באמייל אסור להשתמש בו שכן זהו חומר חזק שעלול לפגום בציפוי.

 

 

 


ומה יש לכם לומר בעניין? השאירו תגובה

 
איך  עושים ניקיון יסודי
איך עושים ניקיון יסודי
ניקוי דירה אחרי צביעה
ניקוי דירה אחרי צביעה
אינסטלטורים שעובדים נקי
אינסטלטורים שעובדים נקי
ניקיון דירה: מדריך למתחילים
ניקיון דירה: מדריך למתחילים


זקוקים לניקיון? ניקיון

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X