צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
אתם נמצאים ב:
בעלי מקצוע   >  חשמלאים  >  מאמרים בנושא חשמלאים  >  כך תמנעו תקלות חשמל בחורף
 

כך תמנעו תקלות חשמל בחורף

כיצד נוכל לבצע תחזוקה מונעת לרשת החשמל הביתית שלנו ולמנוע כל תקלה ממפגעים בבית שעלולים לגרום לתקלה ברשת החשמל? כל הדרכים לשרוד את החורף ללא פנס בחושך.
מאת: ליאור נפש    פורסם: 07/11/2017 12:17:37

אחד הדברים המטרידים שיכולים להתרחש בביתנו בעונת החורף היא תקלת חשמל. מי לא מכיר את הפסקות החשמל שמתרחשות לפתע בעת סופת גשמים וברקים עזה.


עוד בכתבה:

אמנם גבוה הסיכוי שהפסקת החשמל מקורה בבעיה בחברת החשמל אך ישנן פעולות שנוכל לנקוט בעצמנו על מנת למנוע כל בעיית חשמל שעלולה להתרחש בעונת החורף. הנה הם לפניכם.  


לקראת החורף: תחזוקה מונעת לרשת החשמל

תחזוקה זו טובה לכל ימות השנה אולם בהחלט מומלצת לפני בוא הגשמים הראשונים בעונת החורף. בכל האמור לטיפול בחשמל בכלל ובתוך הבית בפרט, חובה להזמין חשמלאי מקצועי בעל רישיון מוסמך. ניתן לבצע בדיקה עצמאית פשוטה של תקינות חלק ממסר הפחת בלוח החשמל.

 

למעשה, ממסר הפחת הוא החלק השומר על חייכם. בעת התחשמלות תפקידו לנתק את זרם החשמל. בכל ארון חשמל מצוי כפתור לחיצה שכאשר לוחצים עליו החשמל בבית מתנתק. חשוב לבצע מדי פעם בדיקת תקינות של כפתור זה ולבדוק האם הוא מנתק את החשמל בבית בעת לחיצה עליו. אם החשמל בבית מתנתק – הכפתור מבצע את תפקידו והוא תקין. 

 

בכל הקשור לבדיקות אחרות יש להזמין חשמלאי מוסמך. בעל המקצוע יבצע בדיקה כללית בלוח, יבדוק את הפקקים ובמידת הצורך יחליף אותם. הוא יבצע בדיקת תקינות הארקה וכן בדיקת חוטי החשמל מהלוח עד למעגלי החשמל בבית.

 

בדיקה שכזו עשויה למנוע מצבים לא נעימים של התנתקות חשמל בעת סערה או אף מניעה של סכנת התחשמלות. בכל מקרה, באם יש צורך לבצע פעולה של תיקון אין חובה עליכם לבצע זאת עם אותו בעל מקצוע ותוכלו לבצע סקר שוק למחיר הטוב ביותר שתוכלו למצוא.

 

מומלץ לבצע בדיקה לתקינות החשמל לפני החורף                                        מומלץ לבצע בדיקה לתקינות החשמל לפני החורף 


איך נבצע טיפול מקדים לגופי החשמל בבית?

גופי תאורה: עונת החורף היא העונה הבעייתית ביותר מבחינת תופעות הרטיבות שצצות בבית. רטיבות וחשמל לא הולכים יד ביד ולכן בכל קשור לתאורה, בעיקר לתאורה חיצונית בבית המצויה במרפסות או גינות, יש להקפיד לבצע בדיקה לפני בוא הגשמים.

 

ישנו בלאי טבעי הקיים בכל דבר וכאשר גופי תאורה או שקעים אינם תקינים, הדבר עלול להוביל לסכנת התחשמלות. בכל מקרה, אם יש צורך בבדיקה, יש להקפיד על שקעים עם מגני מים וכן על גופי תאורה המתאימים להימצאות בחוץ במגע עם רטיבות.

 

בסרטון הבא תוכלו לקבל מידע מציל חיים הקשור למערכת ההארקה ביתית: 

 

 

בכל הקשור לבדיקת חשמלאי, רצוי כי יבחן את גופי התאורה והשקעים. אם גופי התאורה והשקעים אינם אטומים או סדוקים יש להחליפם. גם במקרה שבו גופי התאורה או השקעים התיישנו יש להחליפם כיוון שישנה חשיבות שלא לחשוף אותם לרטיבות.

 

יחידה חיצונית של המזגן – אחד הגורמים שיכול לגרום לקצר חשמל בבית בעת ירידת גשמים היא היחידה החיצונית במזגן הממוקמת מחוץ לבית. היחידה החיצונית אמורה להיות מותאמת ואטומה לחדירה של מים לתוך המנוע הממוקם בתוכה אולם עם הזמן והבלאי הטבעי, יתכן מצב של חדירת מים בעת הגשמים וכתוצאה מכך לקצר והפסקת חשמל. אם המזגן שלכם כבר בן כמה שנים, מומלץ לבצע בדיקה מקדימה של היחידה החיצונית על ידי חשמלאי או טכנאי מיזוג אוויר.   

 

בדיקת דוד השמש: במקרים בהם דוד השמש ממוקם על גג הבית וחשוף לגשם מומלץ לעלות ולבחון את הדוד. במקרים בהם חלק המכסה התחתון הממוקם בתחתית הדוד אינו סגור היטב, עלולה להיווצר חדירה של טיפות מים לתוכו, ליצור מגע עם חוטי החשמל המצויים בפנים ולגרום לקצר בבית.

 

גוף תאורה תקול בגינה עלול לגרום לקצר חשמלי ולסכנת התחשמלות                     גוף תאורה תקול בגינה עלול לגרום לקצר חשמלי ולסכנת התחשמלות


איך נמנע תקלות ממפגעים בבית?

בעונת החורף יתכנו מפגעים הנגרמים בשל מזג האוויר. על מנת למנוע בעיות שיכולות לגרום לתקלה ברשת החשמל הביתית יש לבצע מספר בדיקות.

 

בדיקת תקינות הגג: בבתים פרטיים מומלץ לבדוק את גג הבית לפני בוא החורף, גם בהקשר של מניעת בעיות ברשת החשמל. וודאו שאלמנטים שונים המצויים בגג כגון: מתקנים לדודי שמש, אדניות אנטנות וכדומה, מחוזקים ואינם מסוגלים לעוף ברוח בעת סערה. במצב שכזה הדבר עלול לפגוע בכבלי החשמל בבית.

 

בדיקת הגינה: גם בכל הקשור לגינה בבית יש חשיבות לוודא כי פרטים מסוימים אינם מהווים סכנה לרשת החשמל. אם מצוי עץ בגינה, גזמו ענפים במידת הצורך על מנת למנוע נפילת ענפים על גבי חוטי חשמל. כאמור, את גופי התאורה והשקעים יש לאטום ולוודא את תקינותם.

 

בדיקת איטום החלונות: איטום חלונות אינו טוב רק למניעת חדירת קור לבית אלא גם למניעת נזילות מים שעלולות להתרחש על גבי הקירות הפנימיים מחלונות הבית. במקרה זה מגע עם שקעי חשמל עלול לגרום לקצר בבית. וודאו כי אין כל חדירת מים מחלונות הבית. 

 

חדירת מים מאדן החלון עלולה ליצור מגע עם גופי חשמל או שקעים בקירות הבית               חדירת מים מאדן החלון עלולה ליצור מגע עם גופי חשמל או שקעים בקירות הבית


צמצום עלויות: כך תחסכו בחשמל בבניין משותף

שומרים על הילדים: מגן בטיחות לשקע החשמל

שעון שבת: כל מה שצריך לדעת!

שקע ותקע: התנהלות בטוחה עם שקעים ותקעים


זקוקים לחשמלאים? חשמלאים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X