צור קשר
המקצוענים


  לדוגמה: אינסטלטור   לדוגמה: חיפה
סינון בעלי מקצוע
סינון בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הסינון לחצו כאן
 
בקרת שירות המקצוענים
בקרת שירות המקצוענים
להסבר על תהליך הבקרה לחצו כאן
 
מוקד גישור המקצוענים
מוקד גישור בעלי מקצוע
להסבר על תהליך הגישור לחצו כאן
 
  >    >    >  כך תמנעו תקלות חשמל בחורף
 

כך תמנעו תקלות חשמל בחורף

כיצד נוכל לבצע תחזוקה מונעת לרשת החשמל הביתית שלנו ולמנוע כל תקלה ממפגעים בבית שעלולים לגרום לתקלה ברשת החשמל? כל הדרכים לשרוד את החורף ללא פנס בחושך.
מאת: ליאור נפש    עודכן: 21/12/2017 09:36:05
עוד בכתבה:

אחד הדברים המטרידים שיכולים להתרחש בביתנו בעונת החורף היא תקלת חשמל. מי לא מכיר את הפסקות החשמל שמתרחשות לפתע בעת סופת גשמים וברקים עזה.


אמנם גבוה הסיכוי שהפסקת החשמל מקורה בבעיה בחברת החשמל אך ישנן פעולות שנוכל לנקוט בעצמנו על מנת למנוע כל בעיית חשמל שעלולה להתרחש בעונת החורף. הנה הם לפניכם.  


איך לבצע תחזוקה מונעת לרשת החשמל?

תפקיד ממסר הפחת הוא לנתק את זרם החשמל בעת התחשמלות. בארון חשמל מצוי כפתור לחיצה שבלחיצה עליו החשמל בבית מתנתק. חשוב לבצע מדי פעם בדיקת תקינות של כפתור זה ולבדוק האם הוא מנתק את החשמל בבית בעת לחיצה עליו. אם החשמל בבית מתנתק – הכפתור מבצע את תפקידו והוא תקין. בכל הקשור לבדיקות אחרות יש להזמין חשמלאי מוסמך לבדיקה כללית בלוח.

 

בדיקה שכזו עשויה למנוע מצבים לא נעימים של התנתקות חשמל בעת סערה או אף מניעה של סכנת התחשמלות. בכל מקרה, באם יש צורך לבצע פעולה של תיקון אין חובה עליכם לבצע זאת עם אותו בעל מקצוע ותוכלו לבצע סקר שוק למחיר הטוב ביותר שתוכלו למצוא. 


מומלץ לבצע בדיקה לתקינות החשמל לפני החורף
מומלץ לבצע בדיקה לתקינות החשמל לפני החורף

איך נבצע טיפול מקדים לגופי החשמל בבית?

כאשר גופי תאורה או שקעים אינם תקינים, הדבר עלול להוביל לסכנת התחשמלות. בכל מקרה, אם יש צורך בבדיקה, יש להקפיד על שקעים עם מגני מים וכן על גופי תאורה המתאימים להימצאות בחוץ במגע עם רטיבות. אם גופי התאורה והשקעים אינם אטומים, סדוקים או התיישנו יש להחליפם.

 

אחד הגורמים שעלול לגרום לקצר חשמל בבית בעת ירידת גשמים היא היחידה החיצונית במזגן. במקרה של חדירת מים בעת גשמים יתכן קצר והפסקת חשמל. בנוסף,  מומלץ לעלות ולבחון את הדוד. כאשר המכסה התחתון הממוקם בתחתית הדוד אינו סגור היטב, עלולה להיווצר חדירה של טיפות מים לתוכו, ליצור מגע עם חוטי החשמל המצויים בפנים ולגרום לקצר בבית.


איך נמנע תקלות ממפגעים בבית?

וודאו שאלמנטים שונים המצויים בגג כגון: מתקנים לדודי שמש, אדניות אנטנות וכדומה, מחוזקים ואינם מסוגלים לעוף ברוח בעת סערה. במצב שכזה הדבר עלול לפגוע בכבלי החשמל בבית. גם בכל הקשור לגינה בבית יש חשיבות לוודא כי פרטים מסוימים אינם מהווים סכנה לרשת החשמל. אם מצוי עץ בגינה, גזמו ענפים במידת הצורך על מנת למנוע נפילת ענפים על גבי חוטי חשמל.

 

איטום חלונות אינו טוב רק למניעת חדירת קור לבית אלא גם למניעת נזילות מים שעלולות להתרחש על גבי הקירות הפנימיים מחלונות הבית. במקרה זה מגע עם שקעי חשמל עלול לגרום לקצר בבית. וודאו כי אין כל חדירת מים מחלונות הבית. 

צמצום עלויות: כך תחסכו בחשמל בבניין משותף
צמצום עלויות: כך תחסכו בחשמל בבניין משותף
שומרים על הילדים: מגן בטיחות לשקע החשמל
שומרים על הילדים: מגן בטיחות לשקע החשמל
שעון שבת: כל מה שצריך לדעת!
שעון שבת: כל מה שצריך לדעת!
שקע ותקע: התנהלות בטוחה עם שקעים ותקעים
שקע ותקע: התנהלות בטוחה עם שקעים ותקעים


זקוקים לחשמלאים? חשמלאים

שתף דף זה:
כל הזכויות שמורות לאל הבית בע"מ © המקצוענים - בעלי מקצוע מומלצים לבית
UX & Design by  INKOD  HYPERA

 
 
 X