איך מתקינים פרגולה מאלומיניום, גדר מאלומיניום וחלון מאלומיניום?

אלומיניום הוא מתכת בעלת משקל קל, עמידה בפני חלודה ועומסים, ניתנת למיחזור ונחשבת רב-תכליתית. במדריך הבא נסביר מה זה אלומיניום ומהם היתרונות שלו, מה חשוב לדעת על גדר מאלומיניום, מה חשוב לדעת על חלון מאלומיניום ומה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום?

עוד במדריך
מה זה אלומיניום ומה היתרונות שלו? מה חשוב לדעת על גדר מאלומיניום? מה חשוב לדעת על חלון מאלומיניום? מה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום?

בשנים האחרונות האלומיניום הפך לאחד מהחומרים היותר נפוצים בשוק במגוון רחב של שימושים, ויש לכך הרבה סיבות.

במדריך הבא נסביר מה זה אלומיניום ומהם היתרונות שלו, מה חשוב לדעת על גדר מאלומיניום, מה חשוב לדעת על חלון מאלומיניום ומה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום?

מה זה אלומיניום ומה היתרונות שלו?

אלומיניום (חמרן בעברית) הוא המתכת הנפוצה ביותר והיסוד השלישי הכי נפוץ בטבע. יש לה יתרונות רבים שהופכים אותה לנפוצה בתעשיות שונות ומצוינת לבנייה: היא קלה מאוד, חזקה יחסית, עמידה להתחמצנות, אין לה תכונות מגנטיות והיא לא סובלת מקורוזיה.

בדרך-כלל לא משתמשים באלומיניום לבד, אלא יוצרים סגסוגת שמתבססת על שילוב עם אבץ או מגנזיום, והיא נוחה מאד לעיבוד. זו אחת הסיבות לכך שנעשה בה שימוש ברוב מכשירי החשמל הביתיים - ממקררים ומזגנים ועד תנורי מיקרוגל. יותר מזה, מאלומיניום מייצרים גם גדרות ושערים, חלונות, פרגולות ועוד. 

בדרך-כלל לא משתמשים רק באלומיניום, אלא יוצרים סגסוגת שמתבססת על שילוב עם אבץ או מגנזיום, והיא נוחה מאד לעיבוד.

לאלומיניום מספר יתרונות:

קל משקל - אלומיניום היא מתכת קלה מאוד, מה שהופך אותה לאידיאלית עבור יישומים שבהם המשקל מהווה דאגה. לדוגמה, אלומיניום משמש לעתים קרובות בתעשייה האווירית כדי להפחית את משקל המטוסים.

עמיד בפני קורוזיה - האלומיניום בעל עמידות גבוהה בפני קורוזיה, מה שאומר שהוא יכול לעמוד בפני חשיפה למגוון סביבות מבלי להחליד. זה הופך אותו לאידיאלי עבור יישומים חיצוניים כגון חזיתות מבנים, מסגרות חלונות ומרזבים.

ניתן למיחזור - אלומיניום ניתן למיחזור, מה שאומר שאפשר להמיס אותו ולעשות בו שימוש חוזר לייצור מוצרים חדשים. זה הופך אותו לחומר בר קיימא שטוב לסביבה.

מה חשוב לדעת על גדר מאלומיניום?

גדרות האלומיניום הנפוצים: 

גדר אלומיניום אטומה - הגדר האטומה חוסמת את שדה הראייה אל הבית ובכך מעניקה פרטיות ותחושה של ביטחון והגנה .

גדר אלומיניום בשילוב זכוכית - גדר מעוצבת ויקרה יותר המשלבת זכוכית חלבית עם אלומיניום, מעניקה מראה מהודר ואלגנטי ואף פרטיות. 

גדר אלומיניום הייטק - לגדר זו שני מצבים: ראשית, מודרני ובעל פסים ברווחים רחבים המאפשרים צפייה לתוך הבית. והשני בעל פסים משופעים. הפסים הצרים חוסמים את הצפייה ובכך מעניקים פרטיות מוחלטת והגנה מהמתרחש בחוץ. 

גדר אלומיניום דמוי עץ - גדר מעוצבת שמשלבת את יתרונות גדר האלומיניום יחד עם הנראות הטבעית של גדר העץ.

איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום?

דרשו ביקור מקדים והצעת מחיר - אחרי שקבלן האלומיניום הגיע לביקור מקדים, מדד את שטח הגינה ובחר איתכם עיצוב מועדף, הוא יגיש בעקבות זאת הצעת מחיר מסודרת.

בדקו את מועד האספקה - הזמנת גדר אלומיניום בעיצוב ייחודי תסופק בטווח שנע בין 7 ל-21 ימי עסקים. שימו לב שהזמנה של גדר אלומיניום סטנדרטית יכולה להגיע גם ב-7 ימי עסקים בלבד. 

מה חשוב לדעת על חלון מאלומיניום?

חלונות האלומיניום הנפוצים: 

חלון הזזה מאלומיניום - מורכב משתי כנפיים הנעות על גבי מסילה ויוצרות פתיחת וסגירה בהזזה. היתרון העיקרי בחלון זה הוא חיסכון במקום בחדר, למרות שלא ניתן לפתוח אותו בצורה מלאה וכנף אחת תישאר סגורה. הוא מתאים בעיקר לחדרי ילדים בזכות הבטיחות וקלות השימוש. 

חלון אלומיניום עם פתיחת ציר - חלון שמותקן בצד של פתח החלון והפתיחה שלו תהיה לתוך הבית. הוא קל לניקוי אך תופס מקום רב ומגביל את התנועה בבית עם פתיחתו. בנוסף, לא מומלץ להתקין חלון כזה בחדר ילדים.

חלון אלומיניום עם פתיחת קיפ - חלון הנפתח בשיפוע ויש לו זווית מוגבלת, מתאים בעיקר לחדרי אמבטיה ושירותים כי הוא מאפשר כניסה של אוויר אל החדר. סוג חלון נוסף הוא הדריי קיפ המאפשר גם פתיחה בשיפוע וגם פתיחה מלאה, כך ניתן לשלב גם כניסה של אור ואוויר וגם לחסוך מקום.

מה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום?

מה היתרון של פרגולה מאלומיניום על פרגולה מעץ?

לפרגולה מאלומיניום יש יתרון עיקרי על פרגולה מעץ, וזה עמידות. האלומיניום אינו מחליד או נסדק וצבעו מחזיק לשנים רבות. בעיקר אין צורך בתחזוקה שוטפת, בניגוד לפרגולה מעץ שצריך לחדש כל כמה שנים. 

אם רוצים שדרוג, כדאי להתקין פרגולת אלומיניום חשמלית עם תריסים מתכווננים שמפעילים עם שלט. זה מאפשר שליטה מלאה בקירוי הפרגולה ומתאים גם לקיץ וגם לחורף. רק חשוב לוודא שיש תשתית או נקודת חשמל במרפסת. במקרה שאין, הזמינו חשמלאי מורשה שיתקין. 

איך מתנהלים מול מתקין פרגולות מאלומיניום?

הזמינו קונסטרוקטור שייתן אישור בטיחות - רגע לפני שפונים אל מתקין פרגולות, מומלץ להזמין קונסטרוקטור כדי שיבחן את השטח ויתאים את סוג הפרגולה הבטוחה ביותר - עומדת בעלת ארבע רגליים או תלויה על הקיר. אם שטח הפרגולה עולה על 20 מ"ר, אתם מחויבים לדווח על בנייתה לרשות המקומית. 

דרשו ביקור מקדים - כדי שמתקין הפרגולות יוכל לבצע מדידות בשטח ולבחון את מורכבות העבודה (כמו שימוש במנוף בהתקנה במרפסת), מומלץ שיגיע לביקור מקדים. על בסיס הביקור הוא יגיש לכם הצעת מחיר מפורטת. 

ודאו שיש אחריות על הפרגולה - האחריות על התקנת פרגולה מאלומיניום נעה לרוב בין 5 ל-10 שנים ויש חברות שאפילו נותנות יותר. במקרה שמתקינים פרגולת אלומיניום חשמלית, כנראה תקבלו אחריות נפרדת של 3-5 שנים על המנוע. 

הגישו אישור קונסטרוקטור לפרגולה - אחרי התקנת הפרגולה, הרשות המקומית מחייבת להגיש תוך 45 ימים מהקמתה טופס אישור יציבות מטעם קונסטרוקטור: העיגון למבנה, הקירוי, חומרי הבנייה ואיכותם. 

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת מסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מסתור כביסה? המקצוענים ילוו אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על התקנת מסתור כביסה, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה להתקין מסתור כביסה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין שער כניסה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים שער אלומיניום, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה התקנת שער כניסה? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים להתקין גדר מאלומיניום בגינה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול מתקין הגדר, איך מתכננים נכון התקנה של גדר אלומיניום ומה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

כמה זמן לוקח לספק גדר אלומיניום?
מרגע מועד ההזמנה, אספקת גדר אלומיניום לוקחת בין 7 ל-21 ימי עסקים. זה תלוי בסוג הגדר, סטנדרטית או בעיצוב אישי, מורכבות העבודה ורמת העומס של קבלן האלומיניום. מומלץ לסגור מראש עם בעל המקצוע על מסגרת זמן, כך לא תהיה חריגה יוצאת דופן מזמן האספקה שהובטח.   
האם יש אחריות על התקנת פרגולה מאלומיניום?
על התקנת פרגולה מאלומיניום נהוג לקבל בין 5 ל-10 שנות אחריות, כאשר יש חברות שאפילו נותנות יותר בזכות העמידות של האלומיניום לשנים רבות. אם מתקינים פרגולת אלומיניום חשמלית, מקובל לתת אחריות נפרדת על המנוע (בין 3 ל-5 שנים).