כל מה שחשוב לדעת על התקנת גדר אלומיניום

התקנת גדר אלומיניום מתאימה לבתים פרטיים בעלי גינות גדולות ושם נראה את רוב הסוגים. איך מתכננים נכון התקנה של גדר אלומיניום, אילו סוגים יש ומה משפיע על המחיר הסופי? כל התשובות במדריך הבא.

עוד במדריך
איך מתכננים התקנה של גדר אלומיניום? מהם היתרונות בהתקנת גדר אלומיניום? מהם החסרונות בהתקנת גדר אלומיניום? מהו תהליך ההתקנה?

התקנה של גדר אלומיניום בחצר תוסיף עניין ואסתטיקה למראה הכולל של הבית. הגדר מגיעה בעיצובים וצבעים שונים ותורמת להגנה מפני אורחים לא צפויים. 

תכנון נכון של גדר האלומיניום בגינה, תוביל למראה מחודש ויפה ותהיה עבודה לא יקרה מידי אותה אפשר לעשות ביום עבודה אחד. מהם שלבי התכנון, החסרונות והיתרונות של התקנת הגדר? כל התשובות. 

איך מתכננים התקנה של גדר אלומיניום?

כאשר ניגשים לתכנון של בניית גדר מאלומיניום, יש כמה דברים חשובים שמהווים חלק בלתי נפרד מהתהליך: 

גובה הגדר: כשמתחילים לתכנן גדר אלומיניום חשוב תחילה לבחור את הגובה המתאים. בחירת הגובה הוא פרמטר קריטי ועליו להיות מותאם לצרכים של בני הבית. לכן, הבינו את הצרכים כמו מהי המטרה לבניית הגדר? האם היא נועדה לשמירה על הפרטיות ועל הכלב והחתול? או שמדובר על הגנה מפני אורחים לא צפויים? רק עם הבנת הצורך, תוכלו להתאים את הגובה הנכון ביותר עבורכם. 

נראות הגדר: הגדר החדשה, תהיה נתח עיצובי משמעותי בעיצוב הבית ולכן, עליכם להתאים אותה גם לטעמכם האישי וגם לעיצוב הכולל של הבית הן מבפנים והן מבחוץ. לרוב, תוכלו לקבל מקבלן האלומיניום דוגמאות שונות של עיצובים אך, במידה ואתם לא מתחברים, הציעו לו גם דוגמאות משלכם. 

תקציב: התקנה של גדר אלומיניום בסיסית (ללא עיצובים) היא עבודה זולה יחסית אך, עדיין תצטרכו להכין עבורה תקציב מסודר. קחו בחשבון שגדר סטנדרטית יכולה להיות זולה בכ-50% מגדר אלומיניום מעוצבת. ולכן, הקפידו להישאר בתוך מגבלות התקציב שלכם.

מהם היתרונות בהתקנת גדר אלומיניום?

לגדר האלומיניום יתרונות רבים. מעבר להיותה חוצץ בין הבית לבין הרחוב, היא גם אלמנט בטיחותי חשוב שמשמש להגנה על דיירי הבית. גדר האלומיניום הינה עמידה בפני גשם ואיננה צוברת חלודה. מצב זה הינו מצב חשוב כיוון שהגדר תהיה חשופה למזג האוויר באופן תמידי וחשוב שתהיה עמידה בפני גשמים עזים והיא איננה דורשת תחזוקה שוטפת אחרי ההתקנה.

חומר האלומיניום הוא חומר קל משקל, נוח לעיבוד ונחשב לחומר זול יחסית. כך שבנייה של גדר מחומר האלומיניום תהיה נוחה גם עבור המשתמשים בה וגם עבור המתקין אותה. בנוסף, במידה ותרצו, תוכלו להתקין גדר אלומיניום שתהיה אטומה לגמריי. גדר מסוג זה, מתאימה לאלו המחפשים פרטיות מכל חיי הרחוב שסביבם. סגונונות העיצוב הנכונים למצב זה יהיו גדר רציפה או בעלת פסים צפופים. 

כדאי לדעת: במידה ומדובר על גדר באורך של עד 15 מטרים, זמן העבודה הצפוי יהיה יום אחד. 

מהם החסרונות בהתקנת גדר אלומיניום?

 יחד עם כל היתרונות של חומר האלומיניום ושל הגדר הבנוייה ממנו, ישנם חיסרונות שכדאי לקחת בחשבון לפני שמתקינים אותה. אם התקנת הגדר היא במקומות בעלי רגישות ביטחונית ההמלצה תהיה דווקא לחומר אחר כמו ברזל כיוון והאלומיניום נחשב לחומר קל שניתן לעקם אותו בקלות יחסית. 

גדר האלומיניום נחשבת ליוקרתית פחות מגדר עץ כך שאם חשוב לכם המראה, יכול מאד להיות שאלומיניום הוא חומר שפחות יתאים לכם. העדינות של חומר האלומיניום הופכת אותו לפחות מתאים עבור מניעת פריצות למשל, כי קל לפרוץ אותו. הפתרון לכך, הוא התקנה של מערכת אבטחה סביב הגדר שתסייע בתפיסת הפורצים לפני שיגשו לגדר עצמה. 

מהו תהליך ההתקנה?

תהליך ההתקנה בנוי משלושה שלבים מרכזיים כאשר בשלב הראשון, יגיע אליכם הביתה המתקין וימדוד את המידות המדויקות של הגינה. הוא יראה לכם גם סוגי פרופילים שונים ויתכנן יחד איתכם את נראות הגדר. לאחר המדידה, יהיה עליכם להמתין עד להגעת החומרים שהוזמנו. הטווח הוא בין 7-21 ימי עסקים ולכן, חשוב להיות סגורים מראש על החומרים והצבעים כדי שלא לעכב את עבודת ההתקנה. בשלב השלישי, יגיע אליכם המתקין לטובת ההתקנה של הגדר בגינה.

כדאי לדעת: רוב קבלני האלומיניום יעניקו אחריות של שנה על ההתקנה ועל הגדר עצמה, האחריות כלולה במחיר.

התקנת חלון אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה נכונה

צריכים עזרה עם התקנת חלון אלומיניום? אנו נלווה אתכם בכל השלבים. מה חשוב לעשות לפני שמזמינים קבלו אלומיניום, מה חשוב לבדוק מולו וכמה עולה התקנה של חלון אלומיניום? ריכזנו עבורכם את כל המידע.

התקנת מסתור כביסה: כל מה שצריך לדעת

צריכים להתקין מסתור כביסה? המקצוענים ילוו אתכם שלב אחר שלב. מה חשוב לדעת על התקנת מסתור כביסה, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה להתקין מסתור כביסה? כל התשובות בפנים.

התקנת שער כניסה: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין שער כניסה? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם לאורך כל הדרך. איך בוחרים שער אלומיניום, איך מתנהלים מול קבלן האלומיניום וכמה עולה התקנת שער כניסה? כל התשובות לפניכם.

התקנת גדר אלומיניום: כל המידע והשלבים להתקנה

צריכים להתקין גדר מאלומיניום בגינה? אנחנו נלווה אתכם צעד צעד בכל תהליך ההתקנה. איך מתנהלים מול מתקין הגדר, איך מתכננים נכון התקנה של גדר אלומיניום ומה חשוב לבדוק לפני שמזמינים מתקין? כל התשובות.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

אילו סוגי גדרות אלומיניום קיימים? 
סוגי הגדרות משתנים בעיקר בשל עיצובם. ישנן גדרות אלומיניום סטנדרטיות, אטומות, משולבות זכוכית, משופעות או מעוצבות. מחיר הגדרות משתנה גם הוא בהתאם לעיצוב אישי ולגודל של הגינה אותה יש לגדר. 
האם מומלץ להתקין גדר מאלומיניום?
במידה ומדובר על גינות פרטיות, גדר האלומיניום מספקת פתרון טוב, דקורטיבי וזול יחסית. אך, במידה ואת התקנת הגדר תרצו לעשות במקומות בעלי רגישות ביטחונית או מקומות גדולים מאד, ההמלצה תהיה לשימוש בחומרים אחרים כמו עץ וברזל. הסיבות לכך, הן כי חומר האלומיניום הוא חומר קל יחסית לכיפוף ופריצה.