הכל על פרגולה מאלומיניום וברזל

בשנים האחרונות ישנה עלייה בביקוש של פרגולות ממתכת: אלומיניום או ברזל. במדריך הבא נסביר מה היתרונות של פרגולות ממתכת על פרגולה מעץ, מה ההבדלים בין פרגולה מאלומיניום לפרגולה מברזל ואיך מתקינים פרגולה מאלומיניום או ברזל?

עוד במדריך
מה היתרונות של פרגולה ממתכת על פרגולה מעץ? מה ההבדל בין פרגולה מאלומיניום לפרגולה מברזל? איך מתקינים פרגולה מאלומיניום או ברזל?

כשחושבים על פתרון הצללה למרפסת או לחצר, הדבר הראשון שעולה לנו לראש הוא פרגולה. אבל לפני שאתם ממהרים להתקין פרגולה מעץ, כדאי שתקראו על היתרונות של פרגולה ממתכת - אלומיניום או ברזל.

במדריך הבא נסביר מה היתרונות של פרגולה ממתכת על פרגולה מעץ, מה ההבדלים בין פרגולה מאלומיניום לפרגולה מברזל ואיך מתקינים פרגולה מאלומיניום או ברזל?

מה היתרונות של פרגולה ממתכת על פרגולה מעץ?

כיום פרגולות מתכת נמצאות בעלייה מתמדת בביקוש כשהן מהוות את הדור הבא של הפרגולות במגוון תחומים:

עמידות – מתכת היא חומר עמיד וחזק הרבה יותר מעץ. מתכת נשארת שלמה בייחוד אם זו מתכת מגולוונת (תהליך שמונע חלודה) ומרוחה בשכבת מגן.

אפשרויות ההתקנה – בזכות משקלו הקל של המתכת, ההתקנה והחיבור לקיר קלים ונוחים יותר לבעל המקצוע מאשר התקנת פרגולה מעץ. החיסרון הבולט של התקנת פרגולה מאלומיניום הוא המחיר הגבוה לעומת התקנת פרגולה מעץ, אבל זה משתלם לטווח ארוך. 

עיצוב – את המתכת ניתן לצבוע בכל צבע שניתן להעלות על הדעת, דבר המאפשר לה להיות תואמת בצורה מושלמת לשאר האלמנטים בבית.

אגב, חשוב לומר כי אם ברצונכם ליהנות מהיתרונות של פרגולה ממתכת וגם ממראה העץ הטבעי, פשוט בחרו מתכת בגווני עץ.

מה ההבדל בין פרגולה מאלומיניום לפרגולה מברזל?

מתכת היא היסוד ממנו מפיקים את ייצור האלומיניום או הברזל.

בבואכם לבחור האם להתקין פרגולת ברזל או אלומיניום כדאי לקחת בחשבון כמה הבדלים קטנים:

ברזל ניתן לכיפוף ועיצוב ואילו בעבודה עם אלומיניום יש לשמור על קווים ישרים. בנוסף, אלומיניום אינו מחליד לעומת ברזל שדורש תחזוק וצביעה מיוחדת.

ניתן לומר כי פרגולה מברזל מאסיבי מתאימה יותר לבתים פרטיים מאשר לדירות בבניין, גם בגלל משקלה ואופי ההתקנה המצריך יסודות או חיבורים יציבים, וגם בגלל התחזוקה הנדרשת עבורן.

איך מתקינים פרגולה מאלומיניום או ברזל?

הזמינו קונסטרוקטור שייתן אישור בטיחות - לפני שפונים אל מתקין פרגולות, מומלץ להזמין קונסטרוקטור כדי שיבחן את השטח ויתאים לכם את סוג הפרגולה הבטוחה ביותר - עומדת בעלת ארבע רגליים או תלויה על הקיר.

דרשו ביקור מקדים - כדי שמתקין הפרגולות יוכל לבצע מדידות בשטח ולבחון את מורכבות העבודה (שימוש במנוף במרפסת), מומלץ שיגיע  לביקור מקדים. על בסיס הביקור יוגש לכם הצעת מחיר מפורטת. 

ודאו שיש אחריות על הפרגולה - האחריות על התקנת פרגולה מאלומיניום או ברזל נעה בין 5 ל-10 שנים ואפילו יותר. כשמתקינים פרגולה חשמלית, מקבלים אחריות נפרדת על המנוע (3-5 שנים). 

הגישו אישור קונסטרוקטור לפרגולה - כדי לוודא שהפרגולה הותקנה כראוי, הרשות המקומית מחייבת להגיש תוך 45 ימים מהקמתה טופס אישור יציבות מטעם קונסטרוקטור: העיגון למבנה, הקירוי, חומרי הבנייה ואיכותם. 

התקנת פרגולה מאלומיניום: כל מה שצריך לדעת

זקוקים להתקנת פרגולה מאלומיניום? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום, איך מתנהלים מול מתקין הפרגולות לפני העבודה וכמה תעלה ההתקנה? כל התשובות לפניכם.

תיקון וחידוש פרגולה מאלומיניום: כל מה שצריך לדעת

זקוקים לתיקון בפרגולה מאלומיניום? אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל התהליך. מה חשוב לדעת על פרגולה מאלומיניום, מהו תהליך התיקון וכמה זה יעלה לכם? כל התשובות לפניכם.

התקנת סוכך למרפסת או חצר: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך למרפסת או לחצר? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר איך בוחרים סוכך, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך. התשובות לפניכם.

התקנת פרגולה מעץ: כל מה שחשוב לדעת

רוצים להתקין פרגולה מעץ בחצר או במרפסת? אין בעיה, אנחנו נלווה אתכם בכל השלבים - מבחירת הפרגולה ועד שתשבו במרפסת החדשה שלכם. איך בוחרים פרגולה מעץ, מה חשוב לבדוק עם המתקין וכמה זה יעלה לכם? התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow

שאלות נפוצות

מה היתרון של פרגולה מאלומיניום על פרגולה מעץ? 
היתרון העיקרי של פרגולה מאלומיניום על פרגולה מעץ הוא עמידות. האלומיניום שעשוי ממתכת קלה אינו מחליד או נסדק וצבעו מחזיק לשנים רבות. כמו כן, בפרגולה מאלומיניום אין צורך בתחזוקה שוטפת, בניגוד לפרגולה מעץ שצריך לחדש הרבה, ובזכות משקל המתכת ההתקנה קלה ונוחה עבור בעל המקצוע.
האם התקנת פרגולה מצריכה היתר בנייה?
במקרה שאתם רוצים להתקין פרגולה שגודלה מעל 50 מ"ר או יותר מ-25 אחוזים משטח החצר, צריך לקבל היתר בנייה. לשם כך יש להגיש בקשה לרשות המקומית בצירוף אישור קונסטרוקטור. לפי החוק, הרשות המקומית מחויבת להחזיר תשובה לבקשת היתר הבנייה תוך 45 ימים.