סוכך חשמלי: כל מה שחשוב לדעת לפני הקנייה וההתקנה

בישראל, הצללה אינה מותרות, אלא חובה של ממש בדירות שבהן השמש ישירה בשעות החמות. האם כדאי להוסיף מנגנון חשמלי? מהן ההכנות הנדרשות לפני ההתקנה ומה ישפיע על המחיר? כל התשובות במדריך זה.

עוד במדריך
מהו סוכך חשמלי? נוחות לצד תפעול מהיר ונוח: יתרונותיו של הסוכך החשמלי מהם החסרונות בהתקנת סוכך החשמלי? סוכך מרקיזה, סוכך עם מפסק או סוכך עם שלט: הסוגים הקיימים בחירה קטנה וחשובה: כך תבחרו נכון את המנוע של הסוכך הכנה מחייבת: מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים? גודל הסוכך וסוג המנוע: הגורמים שישפיעו על מחיר ההתקנה

החיבור שבין טכנולוגיה לבין פתרונות ההצללה יצר את הסוכך החשמלי, שמאפשר לנו לשבת שעות רבות במרפסת ובגינה מבלי לחשוש ממזג האוויר. התקנת הסוכך החשמלי היא התקנה קלה יחסית שמחייבת בעל מקצוע מוסמך ומקצועי. מלבד קלות ההתקנה, הסוכך לא דורש תחזוקה רבה ויכול להישמר לשנים ארוכות.

מהם ההבדלים הבולטים בין סוכך ידני לבין סוכך חשמלי, מה כולל תהליך ההתקנה ואילו סוגי סוככים קיימים? כל התשובות במדריך הבא.

מהו סוכך חשמלי?

סוכך חשמלי הוא בעצם הגרסה המתקדמת של הסוכך הידני. ההבדל המהותי ביניהם הוא מנגנון ההפעלה שמשתנה מפתיחה ידנית לפתיחה חשמלית בעזרת מנוע.

בהנחה שהחלטתם להתקין סוכך חשמלי, תוכלו לבחור בין שני סוגים עיקריים: סוכך בעל מנוע מובנה או סוכך עם הכנה למנוע אותו ניתן להתקין בהמשך וכך, תוכלו לשדרג סוכך ידני ולהפוך אותו לסוכך חשמלי.

נוחות לצד תפעול מהיר ונוח: יתרונותיו של הסוכך החשמלי

קל ונוח לתפעול: בשונה מהסוכך הידני הדורש הפעלה ידנית באמצעות ידית (מנואלה), הסוכך החשמלי מופעל בעזרת מנוע חשמלי על ידי שלט או מתג מתאימים.

נסגר במהירות: יתרון בולט נוסף של הסוכך החשמלי, הוא מהירות הסגירה שלו. שלא כמו הסגירה הידנית (שעלולה לקחת מספר דקות), הסגירה החשמלית של הסוכך מתבצעת תוך מספר שניות והופכת את הפעולה למהירה ולא תדרוש מאמץ. 

אידיאלי לשטחים גדולים: הסוכך החשמלי הוא הסוכך האידיאלי עבור שטחים גדולים מ-7 מטר. הסיבה לכך, היא שסגירה ידנית של סוככים גדולים הופכת למסורבלת וקשה יותר. התקנת מנוע חשמלי הופך את הפעילות לנוחה יותר מצד אחד ושומר על תקינות הסוכך מהצד השני.

מהם החסרונות בהתקנת סוכך החשמלי?

החסרונות העיקריים בסוכך החשמלי הם המחיר היקר שלו (לעומת הסוכך הידני) ומנגנון הפתיחה והסגירה שלו. בחירה בסוכך חשמלי תהיה יקרה יותר, אולם כדאי לראות אותה כהשקעה לטווח ארוך.

מנגנון ההפעלה מהווה חסרון מהותי נוסף (העיקר בקרב שומרי המסורת) כיוון והדרך היחידה לשלוט בו תהיה באמצעות מתג חשמלי או שלט. בדיוק בשביל מקרים כאלה, תוכלו לבחור בסוכך ידני עם הכנה למנוע או בהתקנת שעון שבת ובו להגדיר את שעות הפתיחה והסגירה הנוחים לכם.

סוכך מרקיזה, סוכך עם מפסק או סוכך עם שלט: הסוגים הקיימים

סוכך מרקיזה: בניגוד לשאר סוגי הסוככים הקיימים, הדורשים סגירה ופתיחה יומיומית, סוכך המרקיזה יוכל להישאר פתוח גם בתנאי מזג אוויר קשים יותר (בחום ובקור) ולכן, המנוע החשמלי לא רלוונטי עבורו. יחד עם זאת, במידה שמדובר על סוכך גדול במיוחד, מומלץ שכן להתקין מנוע חשמלי כדי לאפשר פתיחה וסגירה מהירים יותר. 

סוכך חשמלי עם מתג: סוג נוסף ומוכר, הוא הסוכך החשמלי שמופעל באמצעות מתג חשמלי שמותקן בסמוך אליו. בחירה בסוכך זה, תאפשר לפתיחה ולסגירה של הסוכך להיות מהירים ויעילים יותר.

סוכך חשמלי הנשלט מרחוק: כן, פשוט כמו שזה נשמע. באמצעות השלט תוכלו לפתוח ולסגור את הסוכך שלכם. עם זאת, חשוב שתדעו שזמן האחריות לשלט בדרך כלל קטן משמעותית מהאחריות לאופציות האחרות ועומד על שנה בלבד. הסיבה פשוטה - השלט זז ממקום למקום ומועד לפורענות.

בחירה קטנה וחשובה: כך תבחרו נכון את המנוע של הסוכך

במסגרת התקנת סוכך חשמלי, תצטרכו לבחור בין שני סוגי מנועים עיקריים: מנוע סיני או מנוע מסוג סומפי. המנוע הסיני, הוא מנוע סטנדרטי שמגיע עם 3 שנות אחריות.

אפשרות אחרת, היא בחירה במנוע סומפי, שנחשב לאיכותי ויקר יותר. בשונה מהמנוע הסיני, מנוע הסומפי מגיע עם אחריות של 5 שנים. בנוסף, המנוע מבטיח פתיחה וסגירה שקטים יותר ומתאים גם לסוככים גדולים מאוד.

הכנה מחייבת: מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים?

תהליך ההתקנה של הסוכך החשמלי הוא תהליך קצר וקל יחסית. אולם, עוד לפני ההתקנה ישנה הכנה שחייבים לעשות. במסגרת ההכנה, תצטרכו להיעזר גם בחשמלאי מוסמך שיתקין עבורכם נקודת חשמל ייעודית לסוכך.

התקנת נקודת החשמל הינה עבודה נפרדת, שתצטרכו לשלם עליה בנפרד לחשמלאי. חשוב לקחת בחשבון שרק לאחר התקנת הנקודה ובדיקת תקינותה, ניתן יהיה להתקדם להתקנת הסוכך החשמלי כאשר זמן ההתקנה של הסוכך נע בין שעה לשעתיים.

גודל הסוכך וסוג המנוע: הגורמים שישפיעו על מחיר ההתקנה

כאמור, ההבדל המהותי בין התקנת סוכך ידני לבין סוכך חשמלי הוא מנגנון ההפעלה. ולכן, זה הגורם העיקרי שישפיע גם על מחיר ההתקנה. בנוסף, ככל שהסוכך שתבקשו להתקין יהיה גדול יותר – כך העבודה תהיה יקרה יותר. אל תתעצלו, והציצו במחירון הנהוג בשוק הסוככים עוד לפני שאתם בוחרים את המנגנון.

סוג המנוע שתבחרו להתקין לסוכך החשמלי ישפיע אף הוא על המחיר ובחירה במנוע של חברת 'סומפי' תהיה יקרה יותר מבחירה במנוע סיני. אם תרצו להתקין מנוע משולב (המאפשר סגירה ידנית וחשמלית) תוסיפו למחיר הסופי עוד כמה אלפי שקלים. 

במידה שתרצו להתקין לסוכך החשמלי תוספות כמו חיישן רוח או שעון שבת, תצטרכו לשלם על כך תוספת תשלום. גם כאן ישנם פערי מחיר בהתאם לדגם שתבחרו ולעלות ההתקנה שיגבה המתקין לכן, כדאי לברר ולתמחר אותם מראש. 

מחירון סוככים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סוכך למרפסת או חצר: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך למרפסת או לחצר? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר איך בוחרים סוכך, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך. התשובות לפניכם.

סגירת חורף לפרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים סגירת חורף לפרגולה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על סגירת חורף לפרגולה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה סגירת חורף לפרגולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת סוכך לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך לחניה? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה חשוב לדעת על התקנת סוכך לחניה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך לחניה? כל התשובות לפניכם.

תיקון או חידוש סוכך: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון או חידוש סוכך? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה התקלות הנפוצות אצל סוככים, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow