חכמים בשמש: איזה סוכך מתאים לחצר שלכם?

אם יש לכם פרגולה, דק בגינה או פשוט למרפסת: אילו סוככים ניתן להקים, מה מתאים לכל ימי השנה ומה לעונה מסוימת בלבד, איזה סוג מתאים למרפסת גדולות במיוחד ומהו טווח המחירים בתחום

עוד במדריך
סוכך קבוע סוכך מרקיזה סוכך זרועות סוכך מסילות עלויות ותוספות

ימי הקיץ החמים הם לרוב העונה הבוערת של מתקיני הסוככים אולם בבואכם לבחור סוכך כדאי לחשוב האם תרצו גם כזה המתאים לימי החורף, האם חשובה לכם סגירה חשמלית ועוד

לפני שסוגרים עם בעל מקצוע על ההתקנה חשוב להתייעץ עימו ולקחת בחשבון את אזור הדירה בארץ, מיקום הסוכך ביחס לשמש.

סוכך קבוע

סוכך קבוע הוא סוכך חזק שמורכב על מבנה מברזל מגולוון (כך נמנעת היווצרות חלודה) ולרוב יהיה מכוסה בשמשונית.

סוכך זה מיועד להיות מורכב כל ימות השנה, להיות עמיד בפני גשם, רוח וכן להעניק צל מפני השמש. לרוב נחשב כאופציה יעילה ביותר אך פחות אסתטית.

סוכך מרקיזה

שדרוג של הסוכך הקבוע למראה אסתטי ועגול יותר. כמו הסוכך הקבוע גם המרקיזה נשארת פתוחה בכל ימות השנה ובכל מזג אוויר.

בעוד שהסוכך הקבוע נחשב לפתרון הצללה והגנה מפני הגשם מעולה לבתי עסק ומתחמים סוכך מרקיזה הוא כמעט ללא ספק פתרון ההצללה הפופולארי בבתי מגורים בישראל.

יחד עם זאת המרקיזה לא מתאימה למרפסות שמש גדולות ומרווחות.

סוכך זרועות

סוכך זרועות זהו פתרון מתאים למי שברשותו מרפסת שמש. הסוכך מתוח בין שני זרועות אלומיניום ולכן חלש יותר מאשר הסוכך הקבוע, כך שבחורף יש לקפלו כדי שלא יצטברו מים והסוכך יקרוס תחת המשקל הרב.

יתרונו בכך שהוא יכול לכסות שטחים נרחבים במרפסת ובעל מבנה יחסית נסתר מן העין.

סוכך מסילות

סוכך מסילות כשמו כן הוא – מורכב על גבי מסילות אלומיניום ומתאים למרפסות נטולות גג ובעיקר לגדולות שביניהן. נחשב פתרון אסתטי במיוחד אך גם היקר מבין הסוככים.

עלויות ותוספות

עלויות כל סוכך מורכבות מסוג הסוכך, גודלו, מערכת ההפעלה (חשמלי או ידני) ומסוג הבד הנדרש. הסוכך הקבוע הוא הפשוט והזול ביותר ומחירו מתחיל ב- 300 ₪ למטר (כולל בד\שמשונית).

המרקיזה תעלה קרוב ל-400 ₪ למטר לדגמים הפשוטים יותר ויכולה להגיע גם ל-700 ₪.

סוכך זרועות יעלה מעט יותר מאשר המרקיזה כאשר הדגם הקטן והזול ביותר יעלה לא פחות מ-3000 ₪ כשניתן למצוא גם דגמים בגודל 7*3 מטר ב-7-6 אלף ₪.

סוכך מסילות הוא כאמור הסוכך היוקרתי ביותר כשהמחיר ההתחלתי יעמוד על 10,000 ₪.

הוספת מנוע חשמלי תתומחר בסביבות 1,500 ₪ (בתלות בגודל הסוכך כמובן) ולכך ניתן גם להוסיף שלט בעלות כמה מאות שקלים.

מחירון סוככים

המחירים כוללים מע”מ

התקנת סוכך למרפסת או חצר: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך למרפסת או לחצר? אתם נמצאים במקום הנכון. אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך, נסביר איך בוחרים סוכך, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך. התשובות לפניכם.

סגירת חורף לפרגולה: כל מה שצריך לדעת

צריכים סגירת חורף לפרגולה? אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה חשוב לדעת על סגירת חורף לפרגולה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה סגירת חורף לפרגולה? כל התשובות לפניכם.

התקנת סוכך לחניה: כל מה שצריך לדעת

צריכים התקנת סוכך לחניה? אל תדאגו, אתם נמצאים במקום הנכון. מה חשוב לדעת על התקנת סוכך לחניה, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה עולה התקנת סוכך לחניה? כל התשובות לפניכם.

תיקון או חידוש סוכך: כל השלבים עד לפתרון

צריכים תיקון או חידוש סוכך? הגעתם למקום הנכון, אנחנו נלווה אתכם לאורך כל הדרך. מה התקלות הנפוצות אצל סוככים, איך מתנהלים מול מתקין הסוככים וכמה יעלה לכם התיקון? כל התשובות לפניכם.

לכל התקלות ועבודות

arrow